اخبار عمومی

ذخایر عظیم ارزهای دیجیتال توقیف شده توسط دولت آمریکا به «کوین بیس» سپرده می‌شود

بالاخره سرنوشت ذخایر بزرگ بیت کوین و ارزهای دیجیتالی که ایالات متحده آمریکا طی سال‌ها تصرف کرده بود، مشخص شد. بر اساس بیانیه مطبوعاتی اول جولای، سرویس مارشال‌های ایالات متحده (USMS)، بخشی از وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ)، کوین بیس پرایم (Coinbase Prime) را برای حضانت و معاملات پرتفوی دارایی‌های دیجیتالی خود انتخاب کرده است. ارزش این قرارداد خدمات حضانت ۳۲.۵ میلیون دلار است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، این تصمیم به دنبال یک فرآیند مناقصه رقابتی توسط USMS اتخاذ شد که در اوایل سال جاری راه‌اندازی شده بود. گفتنی است USMS مسئول مصادره دارایی‌ها در آمریکاست. دولت برای اجرای این برنامه قراردادی به ارزش ۳۲.۵۲ میلیون دلار با کوین بیس دارد.

کوین بیس پرایم مسئول حضانت دارایی‌های کریپتوی دولت آمریکا

این نهاد با بررسی تمامی رقبا در نهایت گکوین بیس را انتخاب کرد. کوین‌بیس پرایم، پلتفرم بزرگی که به موسسات کمک می‌کند تا دارایی‌های دیجیتال را به صورت ایمن معامله کرده و نگهداری کنند، به دلیل سابقه قوی و قابلیت‌های امنیتی آن برای این امر انتخاب شد. بسیاری از سرمایه‌گذاران نهادی نیز از این پلتفرم استفاده می‌کنند.

سرویس مارشال‌های ایالات متحده (USMS)، در اطلاعیه‌ای اعلام کرد از سرویس حضانتی کوین‌بیس برای بخشی از مدیریت و فروش مقادیر زیادی از ارزهای دیجیتال «کلاس ۱» خود استفاده می‌کند:

وزارت دادگستری خدمات مارشال‌های ایالات متحده (USMS) به نمایندگی از بخش مصادره دارایی (AFD) مسئولیت مدیریت و فروش مقادیر زیادی از دارایی‌های دیجیتال محبوب، معروف به ارزهای دیجیتال کلاس ۱ را دارد. این امر مستلزم استفاده از تکنیک‌های متعدد، پیشرو در صنعت، ذخیره‌سازی و لیکوییدیشن است که به شیوه‌ای حرفه‌ای، قانونی و منطبق با سیاست وزارتخانه و USMS به کار گرفته می‌شود.

این قرارداد همچنین فرآیندهای حضانت، مدیریت و واگذاری دارایی‌های کریپتویی را ساده‌تر می‌کند و در عین حال امکان تنوع در انواع دارایی‌های کریپتویی را که می‌توان تحت برنامه‌های مصادره دولت قابل مدیریت کرد و به فروش رساند، فراهم می‌کند.

کوین بیس در وبلاگ خود بیان کرد که آنها سابقه زیادی در همکاری با نهادهای دولتی دارند. تا ۳۱ مارس ۲۰۲۴، کوین‌بیس از ۳۳۰ میلیارد دلار دارایی حضانت کرده و ۲۵۶ میلیارد دلار حجم معاملات نهادی را در سه ماهه اول ۲۰۲۴ ثبت کرده است. این شرکت از سال ۲۰۱۴ با پیروی از قوانین با نهادهای بزرگ فدرال، ایالتی و محلی ایالات متحده و همچنین آژانس‌های بین‌المللی، همکاری داشته است.

این قرارداد که به نمایندگی از بخش مصادره دارایی (AFD) صادر شده است، به نیاز USMS برای مدیریت امن دارایی‌های دیجیتال توقیف شده می پردازد. Coinbase Prime تکنیک‌های ذخیره سازی و لیکوییدیشن را مطابق با سیاست‌های DOJ و USMS اجرا خواهد کرد.

هدف این همکاری ساده‌سازی فرآیندهای نگهداری، مدیریت و فروش ارزهای دیجیتال و همچنین گسترش دامنه دارایی‌های دیجیتال تحت برنامه‌های مصادره دولت است.

این قرارداد به صورت یک قرارداد تحویل نامحدود/تعداد نامحدود (IDIQ) با یک دوره سفارش اولیه پنج ساله تنظیم شده است و امکان تمدید شش ماهه را نیز در بر می‌گیرد.

علیرغم اینکه دولت آمریکا از کوین بیس برای حضانت و معامله ارزهای دیجیتال استفاده می‌کند، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) این صرافی را به فروش اوراق بهادار ثبت نشده متهم کرده است.

منبع
کریپتو اسلیت

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا