اخبار خارجی

کمیسیون بورس آمریکا (SEC) تراکنش‌های XRP را مورد بررسی قرار می‌دهد

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)، قصد دارد تراکنش‌های توکن XRP را بیشتر بررسی کند؛ این در حالی است که ریپل، فعالیت‌های خود را در سطح جهان گسترش می‌دهد.

در دسامبر سال گذشته (آذر ۹۹)، کمیسیون SEC علیه شرکت ریپل شکایتی را مطرح کرد که در آن مدعی شده بود توکن XRP، یک اوراق بهادار ثبت نشده است که بیش از ۱.۳۸ میلیارد دلار ارزش دارد.

درخواست جدید کمیسیون SEC علیه XRP

در درخواست جدیدی که به قاضی پرونده سارا نت‌برن ارائه شده است جورج تنریرو وکیل کمیسیون SEC درخواست کرده است به او مجوز داده شود تا ۶ مورد دیگر را نیز بتواند مورد بررسی قرار دهد. یکی از این موارد، بررسی سوابق کارمندان سابق ریپل و همچنین کریستین جیل، هم‌بنیانگذار شرکت معاملات ارز دیجیتال GSR است.

علاوه بر آن، وکیل این کمیسیون خواهان منتشر شدن مدارک پنج متولی دیگر توسط شرکت ریپل نیز شده است. بر اساس منابع جدید، کمیسیون بورس و اوراق بهادار پیش‌بینی کرده است که با توجه به تعداد زیاد سایر یافته‌ها، مهلت نهایی دادگاه در ۲ جولای، به تعویق بیفتد.

علیرغم پرونده شکایت کمیسیون SEC از ریپل، این شرکت فعالیت‌های خود را در سطح جهان گسترش می‌دهد. این شرکت در روز گذشته توییتی منتشر کرد که بر اساس آن، BankDhofar بزرگ‌ترین بانک عمان، خدمات پرداخت بانکی همراه را از کشور عمان به هند با استفاده از ریپل‌نت (RippleNet) راه‌اندازی کرده است.

کمیسیون SEC علیه XRP

با این وجود، همچنان مشکلات ریپل ادامه دارند. بعد از شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا از ریپل، بزرگ‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال در دنیا مانند Coinbase معاملات توکن XRP را متوقف کرده‌اند.

در این حین پرونده شکایت هنوز در مراحل تحقیقات سپری می‌شود و هر دو سمت دعوی، به دنبال اطلاعات بیشتر هستند.

منبع
cryptoslate

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا