وزیر خزانه‌داری آمریکا: بیت کوین برای تراکنش های روزانه ناکارآمد است

جنت یلن، که به تازگی به سمت وزیر خزانه‌داری آمریکا در دولت جو بایدن منصوب شده است، بر نظر قبلی خود در مورد استفاده از بیت کوین برای فعالیت‌های غیرقانونی تاکید کرد و آن را برای تراکنش‌های روزانه، یک روش پرداخت ناکارآمد خواند.

اظهار نظر او در روز گذشته هم‌زمان با کاهش قیمت ۱۱۰۰۰ دلاری BTC منتشر شد.

در مراسمی که توسط نیویورک تایمز برگزار شد، یلن در مورد مسیری که دولت آمریکا در مواجه با شرایط اقتصادی بعد از کرونا در پیش داشته است صحبت کرد. جالب اینجاست که او به نقش دارایی‌های دیجیتال اشاره کرد و از آنها به عنوان روش‌های پرداخت سریعتر و ارزان‌تری نام برد.

با اینحال این دارایی‌ها در حال حاضر مشکلاتی را به وجود آورده‌اند. برای مثال امنیت دارایی‌های کاربران تامین نیست و مشکلات پولشویی در این سیستم وجود دارد.

او در ادامه مستقیما از بیت کوین نام برد و آن را در تراکنش‌های مالی به شدت ناکارآمد خواند. جنت یلن در گذشته تاکید کرده بود که ظهور ارزهای دیجیتال باعث می‌شود فعالیت‌های مجرمانه با استفاده از آنها راحت شود و در نتیجه خطرات آسیب‌پذیری جامعه بالاتر برود.

در ادامه به بانک فدرال آمریکا توصیه کرد که همانند سایر بانک‌های مرکزی به دنبال تنظیم ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) باشند. آمریکا در چندسال گذشته این ایده را بررسی کرده بود و از آن زمان بلاتکلیف باقی مانده بود. این در حالیست که دولت چین در حال تست گسترده نسخه آزمایشی آن است.

افت قیمت ۱۱۰۰۰ دلاری بیت کوین

اظهار نظر جنت یلن همزمان با ریزش قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال منتشر شد. BTC توانست قیمت ۵۸۴۰۰ دلار را لمس کند. بعد از آن توسط خرس‌های بازار روند نزولی را در پیش گرفت.

امروز قیمت BTC تا زیر ۴۵۰۰۰ دلار پایین آمد و دوباره به نزدیکی کانال ۵۰،۰۰۰ دلار بازگشت. با این حال در زمان نگارش این خبر با قیمت ۴۷،۴۴۵ دلار خرید و فروش می‌شود.

جنت یلن وزیر خزانه داری آمریکا

اکثر ارزهای بازار به دنبال Bitcoin روند نزولی وحشتناکی را تجربه کردند. اتریوم در برخی از صرافی‌ها تا ۷۰۰ دلار پایین آمد. کوین بایننس در حاضر با قیمت ۲۱۲ دلار معامله می‌شود. در مجموع ارزش کل بازار رمز ارزها حدود ۲۶۰ میلیارد دلار پایین آمد.


منبع cryptopotato
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

جدید ترین قدیمی ترین محبوب ترین
Rasool

ایرادات بزرگ بیت کوین که در آینده باعث شکست اون میشه:
1. زمان تراکنش اینقدر طولانی هست که به درد معاملات لحظه ای و روزانه نمیخوره.
2. مصرف برق بالایی داره.
3. امکان تبادل قرار داد مثل اتریوم رو نداره و به همین دلیل هیچوقت مورد حمایت دولت ها قرار نمیگیره.
4. پول بدون پشتوانه است و در بلند مدت نمیشه روش حساب کرد.
5. کارمزد تراکنش بسیار بالا است.
6. نوسان های خیلی زیادی داره.
7. روزانه هزاران بیت کوین به دلیل آدرس های اشتباه و گم شدن کلید خصوصی دارن از بین میرن.
8. بهترین روش برای پولشویی