اخبار خارجی

تصویب بسته مالی ۱.۹ تریلیون دلاری آمریکا؛ این کمک اقتصادی چه تاثیری بر بازار رمزارزها می‌گذارد؟

مجلس سنای آمریکا بسته محرک اقتصادی ۱.۹ تریلیون دلاری ویژه دوران کرونا را تصویب کرد و آن را برای تأیید نهایی دوباره به مجلس نمایندگان باز فرستاد. اثرات این بسته روی بازار ارزهای دیجیتال چگونه خواهد بود؟

این بسته با ۵۰ رأی موافق در برابر ۴۹ رأی مخالف به تصویب رسید و قبل از بازگشت به کاخ سفید و امضای آن توسط رئیس جمهور، باید توسط نمایندگان مجددا تایید شود.

به گزارش مجله وال‌استریت این بسته هفته آینده روانه کاخ سفید خواهد شد.

این بسته شامل پرداخت ۱۴۰۰ دلار حقوق بیکاری به برخی از ساکنین آمریکایی است که از اوایل سپتامبر آغاز خواهد شد. همچنین ۳۵۰ میلیارد دلار به ایالت‌ها و فرمانداری‌ها تخصیص داده شده است.

بسته محرک اقتصادی چه اثری بر بازار ارزهای دیجیتال خواهد گذاشت؟

از آنجا که احتمال دارد این بسته بازار بورس را تحت تاثیر قرار دارد، تحلیل‌گران معتقدند که ممکن است با خرید ارزهای دیجیتال توسط این پول‌‌ها، بازار کریپتو نیز تحریک شود.

سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال معتقدند که حجم عظیم سرمایه‌ای که دولت و بانک مرکزی برای مقابله با بحران اقتصادی ناشی از کرونا خرج کرده‌اند باعث تورم شدیدی خواهد شد. همین موضوع برای قدرت گرفتن بیت کوین نیز مفید واقع می‌شود.

تمام بسته‌های محرک، استقلال بانک رزرو آمریکا را زیر سوال برده‌اند چرا که به منظور جلوگیری از بحران کوتاه مدت اقتصادی، به چاپ بی‌رویه پول مشغول شده بودند. از این رو فضا برای انتقاد از عملکرد آنها و خرده‌گیری در مورد قرض‌های بانک فدرال آمریکا ایجاد شده است.

نمودار قبمت بیت کوین بعد از تصویب بسته محرک اقتصادی

با انتشار خبر تصویب بسته محرک ۱.۹ تریلیون دلاری آمریکا قیمت بیت کوین روند صعودی خود را از سر گرفته است. در زمان نگارش این خبر قیمت ارز دیجیتال BTC معادل ۵۰،۶۲۳ دلار است که نسبت به روز گذشته ۵.۲٪ رشد داشته است.

آیا بسته ۱.۹ تریلیون دلاری و آپدیت EIP۱۵۵۹ قیمت اتریوم را به بالای ۲۰۰۰ دلار می‌رساند؟

تصویب بسته محرک اقتصادی و هم‌زمان شدن آن با اخبار مرتبط با ارائه به‌روز رسانی EIP-۱۵۵۹ شبکه اتریوم تاثیر مثبتی در قیمت این ارز دیجیتال داشته است. این آپدیت باعث می‌شود کارمزد تراکنش‌های این شبکه کاهش یابد. قبل از اینکه با این به‌روز رسانی موافقت شود قیمت اتریوم کمی بیشتر از ۱۴۰۰ دلار بود.

در زمان نگارش این خبر این ارز با قیمت ۱۶۷۴.۱۱ دلار خرید و فروش می‌شود.

نمودار قیمت اتریوم بعد از تصویب بسته محرک اقتصادی

همانطور که از نمودار فوق پیداست، قیمت اتریوم به بالای نمودار میانگین متحرک ۵۰ روزه (نمودار سفید رنگ) رسیده است که نشان‌دهنده ادامه صعود به سطوح بالاتر است. علاوه بر آن میزان حجم معاملات، اندیکاتورهای RSI، MACD و MFI نیز به روند صعودی آن در روزهای آتی اشاره دارند.

همچنین بسته محرک پیشنهادی که به تصویب مجلس سنا آمریکا رسیده است تاثیر مثبتی در قیمت اتریوم خواهد داشت. همانطور که در بالا اشاره شد تاثیر این بسته علاوه بر بازارهای سنتی می‌تواند در بازار رمز ارزها نیز احساس شود.

احتمال می‌رود که بسته محرک اقتصادی صرف خرید ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم شود. بنابراین ممکن است در آینده شاهد تست مجدد سطح ۲۰۰۰ دلاری قیمت ETH باشیم.

منبع
coindeskethereumworldnews

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا