اخبار عمومی

لایحه جدید سناتورهای آمریکایی برای ممنوعیت استیبل کوین‌های الگوریتمی بدون پشتوانه

دو سناتور آمریکایی روز چهارشنبه یک لایحه استیبل کوین را به مجلس سنای آمریکا ارائه کردند. بر اساس پیشنهاد این لایحه، استیبل کوین‌های الگوریتمی و بدون پشتوانه ممنوع شده و صادرکنندگان آن را ملزم می‌کند که برای توکن‌های خود پشتوانه یک به یک قرار داده و در یک چارچوب قوانین ضد پولشویی عمل کنند.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به گزارش میهن بلاکچین، کریستن گیلیبراند (Kirsten Gillibrand) و سینتیا لومیس (Cynthia Lummis) سناتورهای ایالات متحده، امروز لایحه مربوطه را تحت عنوان Lummis-Gillibrand Payment Stablecoin Act به مجلس سنا ارائه کردند.

جزییات لایحه

این لایحه، صادرکنندگان استیبل کوین را ملزم می‌کند که برای پشتوانه توکن خود، پول نقد یا ذخایر معادل نقدی نگهداری کنند. این قانون در صورت تصویب، استیبل کوین‌های الگوریتمی بدون پشتوانه را ممنوع می‌کند و بر اساس آن نه صادرکننده و نه کاربران نمی‌توانند از استیبل کوین‌ها برای مقاصد غیرقانونی یا غیرمجاز مانند پولشویی استفاده کنند.

سناتور گیلیبراند در بیانیه‌ای گفت:

تصویب یک چارچوب نظارتی برای استیبل کوین‌ها برای حفظ سلطه دلار آمریکا، ترویج نوآوری مسئولیت‌پذیر، محافظت از مصرف‌کنندگان و سرکوب پولشویی و انجام امور مالی غیرقانونی کاملا حیاتی است.

در مجموع، این لایحه در تلاش است چارچوبی ایجاد کند که نوآوری «مسئولیت‌پذیر و پاسخگو» را تشویق کند و به کاربردهای درست استیبل کوین‌ها برای تراکنش‌های سریع بین‌المللی، کارمزدهای پایین‌تر و مزیت دیجیتالی شدن برای برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های جدید اشاره کرده است.

سیستم بانک‌داری دوگانه

این لایحه همچنین قصد دارد الگوهای نظارتی فدرال و ایالتی برای صادرکنندگان استیبل کوین ایجاد کند که سیستم بانک‌داری دوگانه را حفظ کند.

سیستم بانکداری دوگانه ایالات متحده به این موضوع اشاره دارد که چگونه بانک‌های فدرال و ایالتی، قانون‌گذاران متفاوتی دارند که در آن اداره فدرال کنترل‌کننده ارز (شاخه ‌ای از خزانه‌داری ایالات متحده) بر بانک‌های ملی نظارت می‌کند و تنظیم‌کننده‌های ایالتی بر بانک‌های ایالتی نظارت دارند. با این حال، یک بانک می‌تواند در هر دو سطح ایالتی و فدرال تحت نظارت باشد.

این لایحه به نهادهای فدرال و ایالتی اجازه می‌دهد تا عملیات اجرای استیبل کوین‌ها را انجام دهند.

وضع قوانین در صورت ورشکستگی صادرکنندگان استیبل کوین‌ها

یکی دیگر از حمایت‌های قابل توجه برای مصرف‌کننده تحت این لایحه، شامل مقرراتی برای زمانی است که صادرکننده استیبل کوین دچار ورشکستگی شود. این لایحه اجازه می‌دهد تا شرکت بیمه سپرده فدرال، حل و فصل چنین مواردی را به عهده بگیرد.

منبع
دبلاک

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا