فورک مجدد بیت کوین کش؛ فورک جدید بیت کوین کت (Bitcoin Cat) معرفی شد

طی چند روز گذشته، بحث‌های پیرامون الگوریتم تنظیم سختی (DAA) بیت کوین کش بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در میان تمام این بحث‌ها، هایپو یانگ (Haipo Yang) موسس Viabtc فورک جدیدی از بیت کوین کش به اسم بیت کوین کت (Bitcoin Cat) را معرفی کرد.

وبسایت News.Bitcoin.com اخیرا گزارشی در خصوص DAA بیت کوین کش منتشر کرده است. یک روز پس از انتشار این گزارش، بیت کوین ABC پستی منتشر کرد که طی آن عنوان شده بود از DAA جاناتان تومیم (Jonathan Toomim) استفاده شده است.

هرچند، در پایان این معرفی، آمائوری ساشه (Amaury Séchet) توسعه‌دهنده ارشد بیت کوین ABC گفت پروپوزال تامین بودجه زیرساخت (IFP) در به‌روزرسانی بعدی اضافه خواهد شد. این تصمیم باعث شد که بحث‌های موجود تشدید شود و طرفداران بیت کوین کش درباره این IFP مشاجره کنند. این IFP هشت درصد پاداش کوین‌بیس را به توسعه‌دهندگان اختصاص خواهد داد.

در بحبوحه تمام این منازعات، حتی قبل از اعلان اخیر بیت کوین ABC، هایپو یانگ موسس Viabtc در خصوص ایده فورک جدید بیت کوین کش صحبت کرده بود. وی هم‌چنین پستی درباره آزمایش این موضوع نیز منتشر کرده بود. هایپو در تاریخ ۵ آگوست توییت کرده بود:

من در حال بررسی فورک جدیدی در بیت کوین کش به اسم بیت کوین کت هستم. این اسم موقتی است. گربه‌ها بامزه و بی‌آزار هستند، بنابراین جنگی به راه نمی‌اندازند.

وی در ادامه توییت کرد که جامعه بیت کوین کش به رهبران واقعی نیاز دارد. از تمام طرفداران بیت کوین کَش برای حضور و ساخت CAT استقبال می‌شود. بیایید دوباره بیت کوین را سرافراز کنیم. هایپو در تاریخ ۶ آگوست مطلبی توییت کرد که بیشتر از یک ایده درباره فورک جدید بیت کوین بود. وی نوشت:

اگر بیت کوین کش خروجی خرج‌نشده تراکنش‌هایی را که از ابتدای فورک تاکنون انتقال نیافته‌اند را حذف کند، می‌توانیم پاداش بلاک را دو برابر کنیم و بدون IFP و بدون عبور از سقف ۲۱ میلیون کوین بودجه بنیاد را تامین کنیم.

سپس وی در روز جمعه و پس از بیان ایده خود که منجر به بحث‌های زیاد در جامعه شد، توییت کرد:

بیت کوین کت یک فورک مبتنی بر کوین در بیت کوین کش است و احتمالا در تاریخ ۱۵ نوامبر به وجود خواهد آمد.

بیت کوین کت با بیت کوین کش و سایر ارزهای دیجیتال تفاوت‌هایی خواهد داشت. وی گفت که قراردادهای هوشمند مهم خواهند بود و عملیات اسکریپت پایه در بیت کوین کافی نیستند.

وی هم‌چنین معتقد است که الگوریتم ماینینگ باید بیشتر اصلاح شود تا در آینده برای اسیک‌ها مناسب تر شود. او در ادامه خاطرنشان کرد که بیت کوین کت باید زمان بلاک را به حداقل برساند و این پروتکل باید استانداردسازی شود و در صدد اضافه کردن سیستم رای‌گیری باشد.

هایپو در انتها ایده حذف خروجی خرج‌نشده تراکنش‌هایی را مطرح کرد که مورد استفاده قرار نگرفته‌اند.

وی نوشت:

من یک ایده جالب دیگر هم دارم: تمام خروجی‌های خرج نشده تراکنش که پس از هاردفورک انتقال نیافته‌اند حذف شوند.

البته افزودن این ویژگی به بیت کوین کت مقداری بحث‌برانگیز است زیرا بعضی از افراد معتقدند که این کار به معنای برداشت کوین افراد بدون اجازه آنها است. این مفهومی جدید نیست، به طوری که پروژه یونایتد بیت کوین (UBTC) نیز طرح مشابهی را انجام داده بود.

یونایتد بیت کوین در تاریخ ۱۲ دسامبر ۲۰۱۷ در بلاک ۴۹۸,۷۷۷ فورک زد اما پس از معرفی، همانند سایر پروژه‌ها نظیر بیت کوین دایموند (Bitcoin Diamond)، بیت کوین کندی (Bitcoin Candy) و سوپر بیت کوین (super Bitcoin) به فراموشی سپرده شد. اگرچه قیمت UBTC هنوز ۰.۹۱ دلار و حجم معاملات روزانه آن ۱۱۷,۰۰۰ دلار است.


منبع bitcoin
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر