اخبار خارجی

ویزا نیز دست به مهره شد؛ استفاده از بیت کوین و رمز ارزها به خدمات ویزا اضافه می شود

ویزا ارائه‌دهنده خدمات پرداختی به طور عمومی اقدامات خود برای ورود و استفاده از رمز ارزهایی نظیر بیت کوین را به شبکه پرداخت‌های خود اعلام کرد. ویزا با دسترسی به بیش از ۶۱ میلیون فروشنده در سراسر جهان، یکی از بزرگترین شرکت‌های پرداخت است که نقشه راه خود برای پذیرش رمز ارزها را ایجاد می‌کند.

ویزا تایید کرد که ظهور بیت کوین و استیبل کوین‌هایی نظیر تتر، یکی از انواع نوآوری‌های مالی است که مزایای مختلفی برای مصرف‌کنندگان و فروشندگان به همراه دارد. در این خصوص، ویز‌ا به گسترش سریع رمز ارزها به عنوان روش پرداخت اشاره کرد. در ماه می سال جاری، گردش مالی رمز ارزها به ۱۰ میلیارد دلار رسیده بود.

ویزا که با نهادهای قانونگذاری شده نظیر کوین‌بیس و فولد (Fold) همکاری داشته است تا پل ارتباطی بین رمز ارزها و شبکه پرداخت خود ایجاد کند. نتیجه این اقدام، اتصال ۲۵ کیف پول رمز ارز به خدمات ارائه‌شده توسط ویز‌ا بوده است. بدین ترتیب، کاربران این خدمات می‌توانند سرمایه رمز ارز خود را با کارت‌های اعتباری ویزا خرج کنند.

این غول عرصه پرداخت بیان کرده است که کاربران دارای رمز ارز که از این سرویس استفاده می‌کنند می‌توانند از Visa Direct هم بهره ببرند. این محصول به مشتریان امکان می‌دهد تا پرداخت‌های سریعتر با رمز ارزها داشته باشند.

به علاوه، ویزا به اهمیت برنامه FastTrack برای گسترش همکاری خود با نهادهای مرتبط با عرصه رمز ارز اشاره کرد. این شرکت گفت:

با این اقدامات، ویزا به شبکه مطلوبی برای کیف پول رمز ارزها تبدیل شده است. این کیف پول‌ها تمایل دارند تا با امکان پذیر ساختن تراکنش‌های سریعتر و آسانتر در سراسر جهان، نزد کاربران ارزشمندتر شوند.

اقدام دیگری که ویزا به عنوان بخش مهمی از گسترش خدمات خود به پرداخت‌های رمز ارزها به آن اشاره کرده است شامل سرمایه‌گذاری در Anchorage است. این سرمایه‌گذاری با هدف توسعه زیرساخت ایمن برای اکوسیستم رمز ارزها انجام شده است. در این خصوص، ویزا به سایر توسعه‌های مهم در صنعت رمز ارزها اشاره کرده و گفته است:

تیم تحقیقاتی ما در حال بررسی علم فناوری بلاک چین برای سالیان آتی است. اقدامات آنها چندین نوآوری نویدبخش نظیر Zether و FlyClient را به همراه داشته است. امروزه تحقیقات آنها بر مکانیزم جدیدی برای بهبود و ارتقای مقیاس‌پذیری و امکان پذیر ساختن تراکنش‌های آفلاین رمز ارزها معطوف است.

همکاری ویزا با قانونگذاران به منظور ارتقای پذیرش رمز ارزها

یکی از موانع موجود در نقشه راه ویزا، موضع سیاست‌مداران، قانونگذاران و سایر نهادهای دولتی است. دولت‌هایی نظیر آمریکا با بیان محافظت از کاربران و جلوگیری از پولشویی، اقدامات سختگیرانه‌ای را در خصوص بیت کوین و بازار رمز ارزها انجام می‌دهند.

در این خصوص، ویزا گفته است که با قانونگذاران و سازمان‌های جهانی همکاری می‌کند تا درک و مناظره سازنده‌ای نسبت به رمز ارزها شکل دهد. این شرکت به همکاری خود با انجمن اقتصاد جهانی به منظور ایجاد توصیه‌ها و راهکارهایی اشاره کرده است که بانک‌های مرکزی می‌توانند در ایجاد رمز ارز خود (CBDC ها) از آن استفاده کنند. ویزا در این خصوص بیان کرد:

ما معتقدیم که رمز ارزها پتانسیل این را دارند تا ارزش پرداخت‌های دیجیتالی را برای افراد و مکان‌های بیشتری گسترش دهند. بدین ترتیب، ما می‌خواهیم نقش رمز ارزها در آینده پول را شکل دهیم و از آن پشتیبانی کنیم.

منبع
crypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا