اخبار اتریوم

ویتالیک بوترین و بنیاد اتریوم مجموعا ۳۰ میلیون دلار اتر را به صرافی کراکن ارسال کردند

بر اساس داده‌های پلتفرم تحلیلی لوک آنچین (lookonchain) که تراکنش‌های ارزهای دیجیتال و نقل و انتقالات پول هوشمند را ردیابی می‌کند، ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتریوم، نزدیک به نیم میلیون دلار اتریوم را به یک صرافی بزرگ ارسال کرده است.

نکته قابل توجه اینکه، بعد از تراکنش بوترین، بنیاد اتریوم نیز همین کار را انجام داد، اما مبلغ تراکنش این بنیاد بسیار بیشتر و حدود ۳۰ میلیون دلار بود.

به گزارش یوتودی، در همین حین، دومین ارز دیجیتال بزرگ بازار یعنی اتر، در حوالی سطح ۱۹۱۰ دلار معامله می‌شود. این در حالی است که پلتفرم داده‌های آنچین سنتیمنت (Santiment) معتقد است که اتریوم در آستانه شکستن سطح مقاومت ۲۰۰۰ دلاری خود است.

بوترین و بنیاد اتریوم اترهای خود را می‌فروشند

Lookonchain اعلام کرد که آدرس بوترین اولین کیف پولی بود که ۲۰۰ اتر (به ارزش حدود ۴۰۰ هزار دلار) را به صرافی آمریکایی کراکن (Kraken) منتقل کرد. پس از تراکنش بوترین، بنیاد اتریوم نیز همین تراکنش را اما در مقیاسی بسیار بزرگتر (حدود ۱۵۰۰۰ ETH) به کراکن منتقل کرد.

قابل به ذکر است که جمع مبلغ این دو تراکنش به رقم چشمگیر ۳۰ میلیون دلار می‌رسد. گفتنی است، تراکنش دوم توسط پلتفرم ردیاب بلاک چین Whale Alert نیز مورد توجه قرار گرفت. توییت لوک آنچین را در تصویر مقابل مشاهده می‌کنید.

فروش اتر توسط ویتالیک بوترین و بنیاد اتریوم
منبع: توییتر

به نظر می‌رسد که بوترین هر از چند گاهی اترهای خود را با مقادیر کم و بیش یکسان می‌فروشد. برای مثال، در اواسط فوریه، او ۲۱۰ ETH را به قیمت تقریبا ۳۲۵٬۰۰۰ دلار با استیبل کوین USDC مبادله کرد. عجیب است که بخشی از این مبلغ نیز در صرافی کراکن فروخته شد. گفتنی است، در آن زمان، اتریوم با قیمت ۱۵۴۵ دلار معامله می‌شد.

همچنین در ۱۳ مارس، او ۲۰۰ ETH دیگر را به کراکن منتقل کرد و آن را به قیمت ۱۶۵۶ دلار به ازای هر کوین فروخت.

اتریوم در آستانه شکست سطح ۲۰۰۰ دلاری

پلتفرم سنتیمنت در روز جمعه گزارش داد که اتریوم به بالاترین قیمت خود در هشت ماه گذشته در صرافی‌های ارز دیجیتال رسیده است. این تیم تحلیلی معتقد است که این امر می‎‌تواند نشانه‌ای از افزایش نوسانات بازار در آینده نزدیک باشد، مشابه آنچه پس از سقوط صرافی FTX در اوایل نوامبر و آپدیت مرج (Merge) در اواسط سپتامبر مشاهده شد.

سنتیمنت در توییتی اضافه کرد که در حالی که حجم واریزی‌های‌ اتریوم به صرافی‌ها به بالاترین سطح از نوامبر سال گذشته رسیده است، این رمز ارز اکنون نشانه‌هایی از جدا شدن از بیت کوین (BTC) را نشان می‌دهد و ممکن است در آستانه شکستن سطح ۲۰۰۰ دلار باشد.

علاوه بر این، در پایان این هفته مبلغ قابل توجهی از اتر (ETH) سوزانده شد. دلیل اصلی این اتفاق را می‌توان به شروع فصل میم کوین‌ها نسبت داد، چراکه اکثر میم کوین‌ها بر روی بلاکچین اتریوم اجرا می‌شوند و با توجه به اینکه همه آنها با کارمزدهای بالای ETH منتقل می‌شوند، این فرصتی عالی برای سوزاندن اتر و کاهش عرضه در گردش فراهم می‌کند. می‌توانید برای مطالعه بیشتر خبر «افزایش شدید کارمزدهای شبکه اتریوم همزمان با رشدهای نجومی میم کوین PEPE» را مطالعه کنید.

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا