اخبار اتریوماخبار عمومی

ویتالیک بوترین به این زودی ها از اتریوم جدا نمی‌شود!

از مدتی پیش سردرگمی های بسیار زیادی در جامعه اتریوم به وجود آمده است. این سردرگمی به دلیل اخبار مرتبط با تصمیم ویتالیک بوترین موسس اتریوم مبنی بر خروج از این جامعه به وجود آمد.

این خبر ابتدا در ماه می ۲۰۱۸ سر زبان ها افتاد. در آن زمان بوترین عکسی در توییتر منتشر کرد که یکی از استخدام کنندگان گوگل از وی تقاضا کرده بود آیا در حال حاضر یا در آینده امکان همکاری وی با گوگل وجود دارد یا خیر. بوترین هم چنین طی یک نظرسنجی از دنبال کنندگان خود پرسید آیا باید از همکاری با اتریوم دست بکشم و برای گوگل کار کنم؟ بسیاری از دنبال کنندگان توییتر جواب منفی به این نظرسنجی دادند. این توییت در تاریخ ۲۰ می ۲۰۱۸ منتشر شد ولی اکنون این توییت حذف شده است.

طی چند روز گذشته خبر خروج بوترین از اتریوم مجددا بیان شده است. در پرسش و پاسخ های توییتری یکی از کاربران سوالی با این مضمون از ویتالیک بوترین پرسید:

ویتالیک آیا فکر کرده ای که چطور از این پروژه خارج خواهی شد؟

دقایقی بعد بوترین به این کاربر پاسخ داد که این اقدام از قبل در حال انجام است. وی گفت:

خروج من از پروژه از قبل در حال انجام است. بسیاری از تحقیقات را دنی رایان، دریک جاستین و سایرین انجام داده اند.

در توییتی دیگر بوترین بیان کرد که اتریوم در غیاب او نیز می‌تواند به فعالیت خود ادامه دهد. وی خاطر نشان کرد:

من اعتقاد دارم که اگر همین فردا از اتریوم جدا بشوم شبکه اتریوم قطعا به راه خودش ادامه می‌دهد.

نظرات ویتالیک کل جامعه اتریوم را سردرگم کرد. سوء برداشت جامعه اتریوم از صحبت های بوترین این فرضیه را به وجود آورد که وی در حال خروج از نهاد اتریوم است. هم چنین بسیاری از افراد نیز در خصوص پابرجا ماندن نهاد در غیاب بوترین گفتگو‌ کردند.

یکی از کاربران توییتر گفت:

واقعا متاسفم که شاهد خروج ویتالیک از اتریوم‌ هستم. احتمالا اقدام بعدی وی ایجاد یک سیستم غیرمتمرکز است که باعث عقب نشینی وال استریت خواهد شد. از تو متشکرم ویتالیک و از اوقات فراغتت لذت ببر.

روز بعد بوترین برای پاسخ به جامعه اتریوم و شفاف سازی این موضوع به توییتر آمد. وی در توییت خود به صراحت بیان کرد که به این زودی قصد خروج از نهاد اتریوم را ندارد. وی بیان کرد:

واضح بگویم که منظورم از جدا شدن به معنای حضور کمتر است. به این زودی برنامه ای برای خروج ندارم.

آیا ویتالیک بوترین از همکاری با اتریوم دست خواهد کشید؟ نظر شما چیست؟

منبع
ambcrypto

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا