اخبار خارجی

حمایت ویتالیک بوترین از توسعه دهنده دستگیر شده توسط FBI

ویتالیک بوترین موسس اتریوم، حمایت خود از ورجیل گریفیث (Virgil Griffith)، توسعه دهنده اتریوم و شهروند آمریکایی دستگیر شده به دلیل فعالیت های آموزش بلاکچین در کره شمالی را اعلام کرده است.

ویتالیک در توییت اخیر خود در تاریخ یکم دسامبر، لینک پست انریکو تالین (Enrico Talin) مدیرعامل یکی از شرکت های بلاکچین را به اشتراک گذاشته است. در این پست، مستقیما از ویتالیک بوترین درخواست شده است تا دادخواستی به حمایت از گریفیث را آغاز کند.

تالین در پست خود با اشاره به هکر و فعال سیاسی که در سال ۲۰۱۳ پس از محاکمه فدرال خودکشی کرد نوشت: بهتر است جریان مشابهی با آرون سوارتز (Aaron Swartz) تکرار نشود.

بوترین: روشن فکری ژئوپولیتیکی یک موهبت است

گریفیث، شهروند ۳۶ ساله آمریکایی که در سنگاپور زندگی می‌کند، در تاریخ ۲۹ نوامبر در فرودگاه بین المللی لس آنجلس دستگیر و متهم به توطئه چینی برای نقض قانون اختیارات اقتصادی در شرایط اضطراری بین‌المللی (IEEPA) شد.

وزارت دادگستری آمریکا، گریفیث را به “ارائه اطلاعات بسیار فنی به کره شمالی و با علم بر اینکه اطلاعات مورد نظر می‌تواند برای پولشویی و اجتناب از تحریم ها توسط کره شمالی مورد استفاده قرار گیرد” متهم کرده است.

اتهام گریفیث، سفر غیرقانونی او به جمهوری دموکراتیک خلق کره شمالی برای ارائه همایشی به اسم “بلاکچین و صلح” در خصوص ارزهای دیجیتال و بلاکچین است.

بوترین در بیانیه خود، حمایت از گریفیث را با اعلام این موضوع شروع کرد که گریفیث یکی از دوستان وی می‌باشد و دستگیری او باعث ایجاد شدن “تعارض علایق” می‌شود. وی هم چنین تاکید کرد که بنیاد اتریوم هیچ کمکی به سفر او نکرده و این بنیاد هیچ ارتباطی با تصمیم شخصی گریفیث نداشته است. بوترین در این خصوص نوشت:

روشن فکری ژئوپولیتیکی یک موهبت است. پیوستن به گروهی از افرادی که از کودکی به ما یاد داده اند دشمن شیطانی بزرگ ما هستند و شنیدن سخنان آنها بسیار ستودنی است. دنیا جای بهتری خواهد بود اگر تمام مردم این کار را انجام دهند.

بوترین در ادامه بیان کرد که باور نمی‌کند گریفیث به کره شمالی در خصوص اقدامات نامناسب هیچگونه کمکی کرده باشد و معتقد است که گریفیث تنها یک سخنرانی بر اساس نرم افزار متن باز و در دسترس عموم مردم ارائه داده است. بوترین افزود: هیچ آموزش پیشرفته ای در خصوص هک کردن وجود نداشته و ورجیل هیچ منفعت شخصی از این سفر کسب نکرده است.

برخورد دوگانه جامعه

اظهارنظر بوترین با واکنش متفاوت صاحب نظران مواجه شد، به طوری که بعضی از افراد به تصمیم گریفیث در خصوص سفر به کره شمالی علیرغم اجازه ندادن وزارت امور خارجه آمریکا اشاره کردند. یکی از افراد خاطرنشان کرد که پیاده سازی موفقیت آمیز کد پیشرفته، فارغ از متن باز بودن یا نبودن آن، به مهارت قابل توجهی نیاز دارد.

طبق گزارشات موجود، شایعاتی در خصوص این موضوع وجود دارد که کره شمالی در مراحل اولیه توسعه ارز دیجیتال خود است. این ارز دیجیتال، به کره شمالی امکان می‌دهد تا تحریم های بین المللی را دور بزند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا