اخبار خارجی

ویتالیک بوترین راهکار مقیاس‌پذیری آربیتروم را ستایش کرد

آربیتروم (Arbitrum)، یکی از اولین‌ رول‌آپ‌های تجاری مبتنی بر راهکار آپتیمیسم (Optimism) در شبکه اتریوم است. استفاده از این راهکار سبب کاهش هزینه و افزایش سرعت تراکنش‌ها بر روی شبکه اتریوم می‌شود. در طول سالیان اخیر، آربیتروم تلاش‌های گسترده‌ای برای مقیاس‌پذیرتر کردن اتریوم انجام داده است. در زمان نگارش این مطلب، آربیتروم بزرگترین راهکار لایه دو در شبکه اتریوم است و رشد آن تنها پس از چهار ماه فوق‌العاده بوده است. ارزش کل قفل شده (TVL) این راهکار ۲.۶۷ میلیارد دلار است و ۴۷٪ از بازار راه‌کارهای لایه دو را در اختیار دارد. اما به نظر می‌رسد که اوضاع در حال تغییر است.

پست تشکر ویتالیک بوترین

آربیتروم و جامعه توسعه‌دهندگان و کاربرانش به پیشرفت‌های بزرگی در طی این مدت رسیده‌اند. حتی ویتالیک بوترین با حضور در سرور دیسکورد این پروژه، با انتشار پیامی به این مساله اذعان کرد. ای جی وارنر (A.J. Warner) یکی از مدیران ارشد آربیتروم با انتشار تصویری از پیام تشکر ویتالیک، آن را مایه مسرت خود دانست.

توییت وارنر در خصوص پست تشکر ویتالیک بوترین
توییت وارنر در خصوص پست تشکر ویتالیک بوترین

شاید این موضوع بتواند به این شبکه برای بازگشت به اوج کمک نماید. بنا بر اطلاعات سایت L2beat، آربیتروم در طی هفته گذشته شاهد کاهش ۵٪ مبالغ قفل شده کاربران بوده است.

ارزش کل قفل شده راهکار لایه دو آربیتروم

برخی اعتقاد دارند اتکای بیش از حد این شبکه به توکن بومی شبکه اتریوم (اتر – ETH) یکی از عوامل کاهش ارزش قفل شده بوده است. بیش از ۹۰٪ از تراکنش‌های انجام شده در این شبکه، برای انتقال دادن اتر از لایه یک به دو و یا برعکس بوده است. با این وجود آربیتروم گام‌های مهمی برای اصلاح این روند در نظر گرفته است. به تازگی این شبکه تعامل کامل خود با صرافی بایننس را اطلاع‌رسانی کرد. همچنین برنامه‌های توسعه بیشتری برای آینده این پلتفرم در نظر گرفته شده است. این همکاری‌ها و پیشرفت‌ها ممکن است سبب افزایش اسقبال کاربران به این پروژه و به تبع آن،‌ جذب سرمایه‌گذاران بیشتر شود.

مدیران اکوسیستم اتریوم از پروژه‌های مهم این شبکه حمایت می‌کنند. چندی پیش، بنیاد اتریوم یک میلیون دلار برای حمایت از تلاش‌های انجام شده در خصوص تشویق و ترویج استفاده مردم از رمزارزها اختصاص داد.

منبع
ambcrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا