متوسط آموزشیسیستم‌های کسب درآمد

آموزش کار با شبکه آربیتروم؛ راهکاری برای کاهش کارمزدهای شبکه اتریوم + ویدیو

شبکه آربیتروم یکی از پلتفرم‌های ارائه دهنده لایه دو به هدف کاهش کارمزد تراکنش‌ها در شبکه اتریوم است. پلتفرم Arbitrum در مدت زمان حضور خود در حوزه رمز ارزها مورد توجه فعالان بازار قرار گرفته و بسیاری از پلتفرم‌های مطرح دیفای شبکه اتریوم با استفاده از این شبکه، کارمزدهای شبکه را به میزان قابل توجهی کاهش داده‌اند. ما در این مقاله در قالب ویدیو نحوه کار با این شبکه، انتقال رمز ارزها از شبکه اتریوم به شبکه آربیتروم و نحوه کاهش کارمزد تراکنش‌های اتریوم با استفاده از شبکه آربیتروم را آموزش داده‌ایم.

آموزش کار با شبکه آربیتروم (Arbitrum)

کاربران گرامی میهن بلاکچین، در صورتی که ویدیوی این مطلب برای شما به‌نمایش درنمی‌آید، VPN خود را خاموش کرده و سپس صفحه را رفرش کنید. بعضی ویدیوهای سایت آپارات برای IPهای خارج از ایران به نمایش درنمی‌آیند.

لینک سایت‌هایی که در ویدیو بالا معرفی شده را در ادامه ملاحظه می‌کنید:

  • وبسایت رسمی شرکت Offchain Labs
  • بریج شبکه آربیتروم – برای انتقال رمز ارزها از شبکه اتریوم به شبکه Arbitrum
  • پورتال شبکه آربیتروم – لیست شبکه‌هایی که از پلتفرم Arbitrum استفاده می‌کنند و کارمزد شبکه اتریوم در آن‌ها کاهش یافته است.

اتصال متامسک به شبکه Arbitrum

برای استفاده از شبکه آربیتروم و کار با پلتفرم‌های دیفای که از این شبکه به منظور کاهش کارمزدهای شبکه اتریوم استفاده می‌کنند، باید از کیف پول متامسک استفاده کنیم. اگر این کیف پول را نصب نکرده‌اید، ابتدا مقاله زیر را مطالعه کنید:

همچنین برای اتصال شبکه آربیتروم به کیف پول متامسک از اطلاعات زیر استفاده کنید:

Network Name: Arbitrum One

New RPC URL: https://arb1.arbitrum.io/rpc
 
Chain ID: 42161
 
Currency Symbol: ETH
 
Block Explorer URL: https://arbiscan.io
 
 

معرفی مختصر شبکه Arbitrum

رشد موفقیت آمیز راهکار لایه دوم آربیتروم و تکذیب توکن Arbitrum

یکی از مشکلات اساسی شبکه اتریوم، بالا بودن کارمزد انجام تراکنش در این شبکه بلاک چین محبوب است. البته توسعه‌دهندگان اتریوم معتقدند که با مهاجرت اتریوم به شبکه اتریوم ۲ مشکل کارمزدها و سرعت پایین انجام تراکنش در این شبکه تا حد بسیار زیادی مرتفع خواهد شد؛ اما بر اساس زمانبندی ارائه شده، هنوز زمان زیادی تا مهاجرت کامل اتریوم به شبکه اتریوم دو داریم و در این فاصله، بسیاری از کاربران شبکه اتریوم به دلیل بالا بودن کارمزد تراکنش از این شبکه خارج شده و ترجیح می‌دهند از محصولات مالی غیرمتمرکز ارائه شده در شبکه‌های رقیب اتریوم استفاده کنند.

با این حال، برخی از شبکه‌ها مانند آربیتروم به عنوان راه‌حل‌های لایه دو اتریوم وارد بازار شده و به دنبال کاهش کارمزد تراکنش در شبکه اتریوم هستند. هر یک از این شبکه‌ها راه‌حلی را برای رفع مشکل مقیاس‌پذیری اتریوم ارائه داده‌اند؛ برای مثال شبکه Arbitrum از ایده Rollup برای کاهش کارمزد تراکنش و در واقع مقیاس‌پذیری اتریوم استفاده می‌کند. در این روش، تراکنش‌های همچنان بر روی شبکه اتریوم ثبت می‌شود اما اجرای آن و دستورات موجود در آن تراکنش به صورت آف چین و در محیطی خارج از شبکه اتریوم انجام می‌شود و صرفا نتیجه تراکنش و لیستی از دستوراتی که در آن وجود دارد به صورت یک تراکنش ساده روی شبکه اتریوم ثبت خواهد شد. در نتیجه، در چنین شرایطی با وجود استفاده از امنیت شبکه اتریوم، کارمزد انجام تراکنش در این شبکه به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت. برای اطلاعات بیشتر و درک بهتر نحوه کار شبکه آربیتروم، مقاله زیر را مطالعه کنید:

نکات مهم در زمان کار با شبکه آربیتروم

  • در زمان استفاده از شبکه آربیتروم، همچنان باید کارمزد تراکنش را به اتر پرداخت کرد و همچنان از پلتفرم‌های دیفای و NFT روی شبکه اتریوم استفاده خواهیم کرد؛ با این تفاوت که کارمزد انجام تراکنش در مقایسه با شبکه اتریوم بسیار کمتر خواهد بود. همچنین سرعت انجام تراکنش در این شبکه افزایش خواهد یافت.
  • برای استفاده از شبکه آربیتروم حتما باید دارایی‌های دیجیتال خود را از شبکه اتریوم به شبکه آربیتروم انتقال دهید؛ این کار همانطور که در ویدیو آموزش داده شد توسط بریج شبکه Arbitrum انجام خواهد شد. 
  • انتقال رمز ارز از شبکه اتریوم به شبکه Arbitrum تقریبا ۱۰ دقیقه زمان خواهد برد.
  • زمانی که رمز ارز خود را وارد شبکه آربیتروم می‌کنید، بلافاصله نمی‌توان آن را به شبکه اتریوم بازگرداند و حداقل باید یک هفته صبر کرد. 

سخن پایانی

یکی از مشکلات شبکه اتریوم کارمزد بالای تراکنش‌هاست. همین نکته باعث شده تا بسیاری از افراد نتوانند از پروژه‌های دیفای و NFT روی شبکه اتریوم استفاده کنند. شبکه آربیتروم به کمک ما آمده تا کارمزدهای شبکه اتریوم را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. این شبکه که یک راهکار لایه دو برای اتریوم به حساب می‌آید، بر روی بسیاری از پروژه‌های مطرح دیفای شبکه اتریوم راه‌اندازی شده و می‌توان با استفاده از آن کارمزدهای شبکه اتریوم را کاهش داد. ما در این مقاله در قالب ویدیو، نحوه کار با این شبکه را آموزش دادیم.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

26 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا