اخبار خارجی

ولادیمیر پوتین: نظارت و قانون‌گذاری در حوزه رمز ارزها افزایش یابد

ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه ملاحظاتی را در مورد حوزه رمزارزها مطرح کرد. این در حالی است که از دید او چارچوب قوانین نظارتی در کشور روسیه توسعه نیافته است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه در فروم سرمایه‌گذاری در مسکو به نام Russian Calling انتقاداتی را (به حوزه رمزارزها) وارد کرد. وی اذعان داشت:

رمز ارزها هیچ پشتوانه‌ای ندارند و نوسانات آن بسیار زیاد است؛ بنابرین ریسک زیادی در مورد آن وجود دارد. ما معتقدیم که باید به صحبت‌های افرادی که در مورد این دارایی‌های با ریسک بالا صحبت می‌کنند گوش دهیم.

پوتین نظارت و قانون‌گذاری بیشتر در مورد رمزارزها را خواستار شد و به بعضی از کشورهای جهان اشاره کرد که به صورت گسترده دارایی‌های دیجیتال را پذیرفته‌اند. از دید او در حال حاضر قوانین نظارتی در مورد رمزارزها در کشور روسیه در مراحل ابتدایی به سر می‌برد. اگرچه دولت روسیه راه‌اندازی رمز ارز بانک مرکزی (CBDC) را بررسی می‌کند، با این حال باید حداقل ۸ قانون فدرالی و ۵ بند قانونی باید تغییر کند تا روبل دیجیتال عرضه شود.

علاوه بر آن صنعت استخراج رمز ارزها نیز در روسیه قانون‌گذاری نشده است. این مساله باعث شده است برخی ادعا کنند که ۲ میلیارد دلار به صورت سالانه درآمد در این حوزه در کشور روسیه بدست آمده است اما هیچ‌گونه مالیاتی در این حوزه پرداخت نشده است. در حال حاضر سالانه بیش از ۵ میلیارد دلار تراکنش رمزارزها در این کشور توسط مردم انجام می‌پذیرد.

پذیرش رمز ارزها در سایر بخش‌های اتحادیه شوروی سابق نیز به سرعت در حال گسترش است. قزاقستان به بزرگترین مرکز استخراج بیت کوین در جهان تبدیل شده است و رییس جمهور آن به دنبال دریافت مالیات بیشتر از اینگونه فعالیت‌ها است تا بخشی از هزینه‌های کشور را تامین کند. در اوکراین نیز دولت این کشور به صورت فعال به تشویق فعالیت‌های قانونی رمز ارزها پرداخته است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا