اخبار خارجی

پیشنهاد ویتالیک به کیف پول ها؛ کارمزد گس برای تراکنش ها اختصاص دهید!

ویتالیک بوترین یکی از بنیانگذاران اتریوم پیشنهاد داد که کیف پول ها به منظور پشتیبانی از توسعه دهندگان، کارمزد گس برای تراکنش ها اختصاص دهند.

گس واحد اندازه گیری اقدامات محاسباتی تراکنش ها یا قراردادهای هوشمند در شبکه اتریوم است که تراکنش های مختلف به میزان گس متفاوت نیاز دارند تا اجرا شوند.

قیمت گس همان قیمت اتری است که کاربر می‌خواهد برای هر واحد گس بپردازد که با gwei اندازه گیری شده است، درحالی که حد گس بیانگر حداکثر میزان گس است که کاربر برای تراکنش پرداخت خواهد کرد. بوترین در توییتر گفت:

پیشنهاد می‌کنم پشتیبانی از نُرم جامعه ای را در نظر بگیریم که توسعه دهندگان کیف پول بتوانند کارمزد ۱ گس برای تراکنش های ارسالی از کیف پول خود اختصاص دهند. ما در صدد جمع آوری این کارمزدها نیستیم بلکه از تغییرات پروتکل که پرداخت این کارمزدها را آسانتر می‌کند پشتیبانی می‌کنیم.

بوترین توضیح جامع‌تری در خصوص تغییرات پیشنهادی ارائه داد و گفت افزایش میانگین هزینه گس کاربران تا حدود ۷ درصد می‌تواند تا ۲ میلیون دلار به صورت سالانه برای توسعه دهندگان کیف پول، سرمایه به همراه داشته باشد. بوترین در ادامه توضیح داد:

شفاف تر بگویم من از برنامه کارمزد ۱ گس یا gwei دفاع نمی‌کنم. من درباره جمع آوری کارمزدهای موجود صحبت می‌کنم.

یکی از کاربران گفت:

کیف پول بیت کوین مالتی بیت (Multibit) این برنامه را امتحان کرد که با شکست کامل مواجه شد. کاربران تمایل نداشتند برای چیزی که قبلاً رایگان بود هزینه ای پرداخت کنند. هیچکس به این برنامه بروز رسانی نکرد. سرانجام این کارمزد برداشته شد. بدون روش مناسب پرداخت برای حمایت، توسعه این کیف پول متوقف شد.

در ماه مارس ۲۰۱۸، بوترین بیان کرد که وی برای حل مشکل کاربردهای محدود بیت کوین، اتریوم را ایجاد کرد. ویتالیک بوترین بیت کوین را به ماشین حساب ساده مقایسه و بیان کرد که بیت کوین یک وظیفه دارد و آن را به درستی انجام می‌دهد در حالی که اتریوم بیشتر شبیه یک گوشی هوشمند است و برنامه هایی را اجرا می‌کند که تقریبا همه کار انجام می‌دهند.

ماه گذشته، توسعه دهندگان اصلی اتریوم به روز رسانی های سنت پترزبورگ و کنستانتینوپول را اجرا کردند که طبق برنامه ریزی قبلی در بلاک ۷,۲۸۰,۰۰۰ در شبکه اصلی فعال شد. طبق برنامه ریزی ها، کنستانتینوپول چندین بهبود کارآیی نظیر تراکنش هایی با کارمزد کمتر در شبکه اتریوم، به پلتفرم ارائه می‌دهد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا