اخبار خارجی

دام جدید کلاهبرداران؛ توکن‌های جعلی مشابه توکن هواداری PORTO

به نظر می‌رسد معامله‌گران این بار هدف یک کلاهبرداری با سواستفاده از قرارداد هوشمندی مشابه توکن هواداری PORTO قرار گرفته باشند.

به گزارش میهن بلاکچین توکن هواداری PORTO پیشتر توسط بایننس در ۲۳مین دوره سرویس لانچ‌پد این صرافی عرضه شده است. بایننس در اطلاعیه‌ای که در این صفحه قرار دارد، مشخصات (شامل آدرس قرارداد هوشمند) و نحوه خرید اولیه توکن PORTO را معرفی کرده است. با توجه به محبوبیت تیم‌های ورزشی همواره همکاری بین این باشگاه‌ها و ارائه دهندگان سرویس‌های رمز ارز به وجود می‌آید که طرفداران را به خرید توکن‌های هواداری تشویق می‌کنند.

کلاهبرداران از این نام‌ها و اعتبار آنها سو استفاده می‌کنند و با راه‌اندازی قراردادهای هوشمند، توکن‌های جعلی مشابه توکن اصلی ارائه می‌دهند. کاربران نیز معمولا در شبکه‌های اجتماعی (همانند گروه‌های تلگرامی) از دیگر معامله‌گران درخواست می‌کنند قرارداد هوشمند توکن اصلی را برای آنها ارسال کنند و غالبا قراردادهای توکن‌های جعلی از این طریق بین خریداران دست به دست می‌شود.

حال یک قرارداد هوشمند جعلی بین کاربران با نامی مشابه توکن PORTO دست به دست می‌شود. برای اطمینان بیشتر، لینک اطلاعیه اصلی بایننس که در ابتدای این خبر درج شده است و در آن سایت رسمی توکن هواداری پورتو نیز ذکر شده است، را مطالعه کنید. هرگونه قرارداد هوشمندی مرتبط با توکن PORTO که با آدرس‌های ارائه شده توسط بایننس و این باشگاه ورزشی مطابقت نداشته باشد جعلی است.

توکن جعلی PORTO
مشخصات قرارداد هوشمند جعلی

در تصویر فوق مشخصات یکی از این قرارداد هوشمندها را مشاهده می‌کنید. در پروژه‌های اسکم، کلاهبرداران از اسم و سایر مشخصات مشابه توکن اصلی استفاده می‌کنند تا کاربران را گمراه کنند. در اینجا نیز توکن جعلی با همان نام و با عرضه نهایی ۴۰،۰۰۰،۰۰۰ توکن ساخته شده است. همواره آدرس قرارداد هوشمند را با سایت اصلی توزیع‌کننده آن مطابقت دهید تا در دام کلاهبردارن نیفتید. این کلاهبرداران حتی سایت‌هایی مشابه با سایت اصلی راه‌اندازی می‌کنند و در آن شرایط عرضه اولیه توکن و خرید آن را منتشر می‌کنند. بنابراین توصیه می‌کنیم همواره برای بررسی‌های بیشتر به سایت اصلی (در اینجا بایننس) مراجعه کنید.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا