اخبار بیت کوین

کندل هفتگی، ماهانه، فصلی و ۶ ماهه BTC در یک روز بسته می‌شوند؛ آخر هفته سرنوشت‌ساز برای قیمت بیت کوین

این هفته سیلی از محرک‌های احتمالی نوسان قیمت بیت کوین را خواهیم داشت و فعالان بازار به مهم‌ترین منطقه حمایتی برای حفظ روند صعودی چشم دوخته‌اند. یک هشدار جدید قیمتی میگوید اگر کلوز کندل ماهانه بیت کوین زیر ۵۶٬۵۰۰ دلار بسته شود، روند صعودی کلی از دست خواهد رفت.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، منبع معاملاتی متریال ایندیکیتورز (Material Indicators) در تحلیل خود از بازار در پلتفرم X در ۲۶ ژوئن (۶ تیر)، یک خط کلیدی را برای گاوهای بیت کوین مشخص کرد.

روند صعودی تا کجا حمایت می‌شود؟

بیت کوین این هفته به پایین‌ترین سطح خود از آغاز ماه می رسید و کف‌های قدیمی اکنون به شدت در محافل معاملاتی مورد توجه قرار گرفته‌اند. متریال اندیکیتورز پیش‌بینی می‌کند که فشار بازار تا پایان هفته افزایش می‌یابد؛ به این دلیل که بسته شدن کندل هفتگی، ماهانه و سه ماهه همه در یک روز اتفاق می‌افتند!

اگر خرس‌ها دست بالا را به دست بیاورند، سطح ۵۶٬۵۰۰ دلار هفت هفته پیش، کف منطقه‌ای را تشکیل می‌دهد که خریداران باید از آن دفاع کنند.

کیث آلن (Keith Alan) در کنار نمودار یکی از ابزارهای معاملاتی اختصاصی Material Indicators اظهار داشت:

تاکنون، به نظر می‌رسد بیت کوین به خوبی پس از ریزش کوچک این هفته بهبود یافته است.

همیشه این احتمال وجود دارد که قیمت قبل از یکشنبه به پایین‌ترین حد خود بازگردد، اما تا زمانی که کندل ماهانه داخل باکس قرمز یا بالاتر از آن (در نمودار زیر) بسته شود، این روند صعودی همچنان ادامه دارد.

قیمت بیت کوین در تایم فریم روزانه
قیمت بیت کوین در تایم فریم روزانه؛ منبع: Material Indicators

آلن در پستی جداگانه، لیکوییدیتی دفتر سفارشات را ردیابی کرد و نسبت به «سفارشات جعلی (Spoofing)» احتمالی در روزهای آینده هشدار داد. این نوع سفارشات به جابه‌جایی مصنوعی نقدینگی با حجم بالا بین سطوح مختلف توسط معامله‌گران در تلاش برای تاثیرگذاری بر عملکرد قیمت اشاره دارد.

وی ادامه داد:

با توجه به مناظره ریاست جمهوری در آمریکا، داده‌های جدید تورم و کندل روزانه، ماهانه، فصلی و ۶ ماهه که در روز یکشنبه بسته می‌شوند، من انتظار دارم تا پایان هفته نوسانات بیشتری داشته باشیم.
تا پاین این هفته، من به دنبال این هستم که ببینم لیوکییدیتی کجا متمرکز می‌شود تا قوی‌ترین مناطق مقاومت و حمایت را شناسایی کنم. مراقب سفارشات جعلی احتمالی باشید.

داده‌های دفتر سفارش از بزرگترین صرافی جهان، بایننس، «نردبانی» از افزایش سفارشات خرید را بین قیمت فعلی اسپات و ۵۵٬۰۰۰ دلار نشان می‌دهد.

داده‌های دفتر سفترش بیت کوین در صرافی بایننس
داده‌های دفتر سفترش بیت کوین در صرافی بایننس؛ منبع: Keith Alan

معامله‌گران بیت کوین به بازگشت RSI خوش‌بین هستند

نمودار قیمت بیت کوین از آگوست ۲۰۲۳ بیشترین شرایط «اشباع خرید» خود را تجربه کرده است. در تایم فریم‌های متعدد، سطوح شاخص قدرت نسبی (RSI) در گذشته به‌عنوان سیگنال‌های کف قیمت عمل کرده‌اند.

توییت علی مارتینز
منبع: X

دان کریپتو تریدز (Daan Crypto Trades) معامله‌گر معروف خاطرنشان کرد:

کوین‌ها از سطوح RSI در تایم فریم روزانه خود که به‌شدت در حالت اشباع فروش بودند، به میانگین ۳۶ بازگشتند.
این هنوز کم است و فضای زیادی برای رشد باقی می‌گذارد. اما بازار برای پیشروی نیازمند حرکت بیت کوین و ETH است و آلت کوین‌ها اوقات خوبی را سپری خواهند کرد.

در زمان نگارش این مطلب، RSI در تایم فریم روزانه بیت‌کوین با اندکی کاهش از ۳۴.۶۲ به ۳۲.۹۷ رسیده است.

تحلیلگر آنچین؛ بیت کوین در آستانه منطقه Top Heavy

به گفته چک میت (Checkmate)، تحلیلگر معروف آنچین، بیت کوین در معرض خطر اصلاحات بیشتر است، زیرا در آستانه رسیدن به منطقه «Top Heavy» قرار دارد.

وی گفت که مناطق Top-heavy زمانی تشکیل می‌شوند که افراد بسیار زیادی کوین‌های زیادی را با قیمت بسیار بالا می‌خرند. در واقع اصطلاح Top-heavy به عدم تعادل اشاره دارد؛ زمانی که چیزی از بالا بسیار سنگین و از پایین بسیار سبک باشد به نحوی که هر لحظه امکان برهم خوردن تعادل و افتادن آن وجود دارد.

به گفته چک میت بر اساس سود محقق نشده، هولدرهای کوتاه مدت بیت کوین در یک نقطه تصمیم‌گیری کلیدی هستند. او در اینجا انتظار یک جهش و همچنین یک تغییر فاز را دارد.

سود محقق نشده هولدرهای کوتاه مدت بیت کوین
سود محقق نشده هولدرهای کوتاه مدت بیت کوین؛ منبع: X

این تحلیلگر از معامله‌گران خواسته تا به نقاط محرک بالقوه‌ای که می‌توانند نشان‌دهنده تغییر در احساسات بازار باشند توجه کنند:

در حالی که ما هنوز در منطقه «Top Heavy» نیستیم، در آستانه حرکت به سمت آن هستیم. به نظر من Chop-solidation (حرکات نوسانی نسبتا شدید اما در یک محدوده) باقی می‌ماند و بازارها اغلب قبل از اینکه دوباره صعود کنند باید اصلاح شوند.

پس از ۱۸ ماه صرفا افزایش قیمت، یک دوره چند ماهه تثبیت و اصلاح نه تنها مورد انتظار نیست، بلکه مورد نیاز است. مردم را نترسانید، اما این اغلب مستلزم مدیریت انتظارات کوتاه مدت است. همه چیز را در چشم‌انداز نگه دارید. در برابر بازار متواضع باشید و به انباشت مقادیر کم بیت کوین ادامه دهید.

مناطق مورد نظر برای تغییر فاز بازار
مناطق مورد نظر برای تغییر فاز بازار؛ منبع: X

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا