اخبار آلتکوین

در ماه آلت کوین‌ها هم نیستیم چه رسد به فصل آلت کوین‌ها!

افت قیمت بیت کوین، در این هفته باعث شد سطوح زیر ۵۵٬۰۰۰ دلار نیز آزمایش شود. دامیننس بیت کوین نیز به ۵۴.۶۴٪ کاهش یافت و تقریبا خط روند صعودی خود را شکست. علیرغم این کاهش، بازار به یک فصل فعال بیت کوین اشاره دارد و حتی توقع یک ماه آلت کوین هم بسیار دور از انتظار است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، وابستگی آلت‌ کوین‌ها به بیت‌ کوین، عملکرد آن‌ها را مختل کرده و در نتیجه باعث شکست خوردن فصل آلت‌کوین‌ها شده است.

پیش‌نیاز بازار برای ورود به فصل آلت کوین‌ها چیست؟

قیمت بیت کوین در زمان نگارش این مطلب، در طی ۲۴ ساعت گذشته ۳.۴٪ افزایش یافته و به ۵۷,۴۸۳ دلار رسیده است. سقوط قیمت به سطح زیر ۵۵,۰۰۰ دلار نگرانی سرمایه‌گذاران را برانگیخته است، زیرا که این سطح آخرین حمایت قابل توجه قبل از سقوط احتمالی به ۵۰,۹۰۰ دلار است.

این هدف ۵۰۹۰۰ دلاری، مطابق با الگوی سقف دوقلو (Double Top) است که در ماه‌های مارچ و جولای تشکیل شده که نشان‌دهنده کاهش احتمالی قیمت تا ۱۲٪ است.

نمودار روزانه بیت کوین – منبع:TradingView

با وجود این، هنوز امیدی برای بازگشت قیمت وجود دارد. اگر بیت کوین موفق به بازیابی قیمت به سطوح بالاتر شود و یک بار دیگر سطح ۵۵,۰۰۰ دلار را به عنوان سطح حمایتی تعیین کند، می‌تواند راه را برای صعود قیمت به ۵۸,۸۰۰ دلار باز کند.

با این وجود، کاهش قیمت بر دامیننس بیت کوین تأثیر گذاشته، هرچند که تاثیرش بسیار اندک بود. در زمان نگارش این مطلب، دامیننس بیت کوین ۵۴.۷٪ است. اما با وجود کاهش تسلط بیت کوین بر بازار، آلت کوین‌ها همچنان نزولی هستند.

نمودار ۴ ساعته بیت کوین - منبع:TradingView
نمودار ۴ ساعته بیت کوین – منبع:TradingView

این امر احتمالا شروع فصل آلت کوین را به تعویق می‌اندازد و آن را به ماه اکتبر که شرایط کلی بازار بهبود می‌یابد، موکول می‌کند.

با توجه به شاخص فصل آلت کوین، بازار در حال حاضر شاهد فصل بیت کوین است. به طور کلی، زمانی که ۷۵٪ از ۵۰ آلتکوین برتر، به استثنای استیبل کوین‌ها، عملکرد بهتری نسبت به بیت کوین داشته باشند، نشان‌دهنده این است که در فصل آلت کوین‌ها هستیم.

با این حال، در حال حاضر شرایط این‌طور نیست. چند هفته گذشته برای آلت کوین‌ها به همان اندازه‌ای وحشتناک بود که برای بیت کوین بوده است. در نتیجه، بازار در حال حاضر حتی شاهد یک ماه آلت کوین هم نیست، چه برسد به فصل آلت کوین.

شاخص فصل آلت کوین – منبع: BlockChain Center

بنابراین، شرایط کلی بازار باید بهبود یابد تا آلت کوین‌ها بر فضای کریپتو مسلط شوند و از بیت کوین پیشی بگیرند.

منبع
بی این کریپتو

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا