متوسط مقالات عمومی

اولین طرفداران بیت کوین در سال های ابتدایی چطور با آن آشنا شدند؟

بیت کوین حال بیش از یک دهه است که موجود می باشد. البته بهتر است بگوییم در سال ۲۰۱۷ بود که این ارز دیجیتال با افزایش خیره کننده قیمت خود، توجه همگان را به خود جلب کرد. البته بیت کوین از همان ابتدا طرفداران و پذیرندگانی داشته است و دانستن اینکه چه مزیت هایی این پذیرندگان اولیه بیت کوین را به فضای کریپتو و بلاک چین علاقه مند کرده است، بسیار جالب می باشد. این سوال در شبکه های اجتماعی پرسیده شد و جواب های مهیجی در این راستا بدست آمد.

۱- پذیرندگان اولیه بیت کوین و بلاک چین، آن را نوعی اعتراض به وضعیت پولی موجود می دانستند 

پذیرندگان اولیه بیت کوین

وایت پیپر (whitepaper) بیت کوین بیش از ۱۱ سال پیش منتشر شد و در آن بیت کوین به عنوان یک سیستم پول نقد الکترونیک همتا به همتا معرفی شد. بحران مالی ۲۰۰۸ و رسوایی بانک ها کمک زیادی به رشد و پذیرش بیت کوین کرد. بیت کوین مزایای زیادی به نسبت ارز های فیات داشت. مقدار عرضه آن مشخص بود و حتی زمان استخراج آن نیز معلوم بود؛ از طرف دیگر این پول در مقابل تورم مقاوم بود.

مهمتر از همه این بود که این استانداردها توسط یک مقام مرکزی اصلاح نمی شدند. ماهیت بدون نیاز به اعتماد بیت کوین باعث از میان برداشتن موجودیت های متمرکز می‌شد. جالب است بدانید که اکثریت کاربران در شبکه های اجتماعی به این مفهوم اشاره کرده بودند.

۲- تبدیل انرژی به ثروت

یکی دیگر از مزیت هایی که پذیرندگان اولیه بیت کوین برای آن ذکر کرده اند، تبدیل انرژی به ثروت است. گواه اثبات کار (PoW) نوعی الگوریتم اجماع می باشد که بر بلاک چین بیت کوین حاکم است. لازم است که ماینر ها مقدار معینی کار انجام دهند تا به اعتبار سنجی تراکنش ها در شبکه بیت کوین بپردازند و آنها را در یک بلاک بگذارند و به بلاک چین اضافه کنند. این کار نیازمند الکتریسیته است و بنابراین مردم می توانند انرژی را تماما به ثروت تبدیل کنند و این کار را خودشان به تنهایی انجام دهند.

۳- نوسانات شایع

بازار ارز دیجیتال را شاید بتوان پر نوسان ترین بازار مالی جهان نامید. اگرچه این نوسانات از منظر قانون گذاران چیز خوبی نیست اما بسیاری از پذیرندگان اولیه بیت کوین به خاطر همین نوسانات جذب این بازار شده اند. این نوسانات در بازارهای سنتی وجود ندارد و بنابراین سودآوری در بازار بیت کوین و ارز دیجیتال بسیار بیشتر از بازار های دیگر است. صرافی هایی در این فضا وجود دارند که ترید با لوریج های (leverage) بالا را امکان پذیر می کنند و در کار با آنها باید بسیار دقت کرد. ناگفته نماند که این بازار همچنان که پتانسیل سود های عظیم را دارد، بسیار پر ریسک و خطرناک نیز می باشد.

۴- خرید لامبورگینی! 

پذیرندگان اولیه بیت کوین

بسیاری از پذیرندگان اولیه بیت کوین جوان بودند و بعد از اوج گرفتن قیمت بیت کوین با سود حاصله ماشین های شیک و سریعی مانند لامبورگینی خریدند و به همین خاطر است که این ماشین با بیت کوین قرین شده است. واقعیت این است که بسیاری از افراد برای پول به بازار ارزهای دیجیتال آمده اند و برای پول هم در این فضا مانده اند. بسیاری از طرفداران کریپتو که آدم های جوان و کم تجربه ای بودند و سود حاصله در سال های گذشته را خرج خرید ماشین و چیزهایی مانند آن کرده اند، مشتاقانه منتظر جهش بعدی بیت کوین هستند تا این بار نهایت استفاده را ببرند. بیت کوین هم در گذشته پتانسیل خود را نشان داده و در طول سالیان گذشته، حجم بازار آن بسیار افزایش یافته است.

به نظر شما چه چیز های دیگری پذیرندگان اولیه بیت کوین را وارد این فضا کرده است؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

 

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا