اخبار خارجی

قیمت شیبا تا ۲۴ ساعت آینده چه تغییری می‌کند؟ معامله‌گران مراقب باشند

از بین تمام میم کوین‌های بازار، شیبا اینو به لطف افزایش قیمت ۱۲۰۰٪ در ماه اکتبر توانسته است که بیشترین توجه را به خود جلب کند. هرچند بعد از آن، رشد این رمزارز متوقف شد. در واقع قیمت شیبا اینو نزدیک به ۵۰٪ کاهش یافته است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از ای‌ام‌بی کریپتو، اغلب اوقات روند خوش‌بینانه کلی بازار به نفع میم کوین‌ها بوده است. در این مورد می‌توان مثال‌های مختلفی بیان کرد. حتی در ۲۴ ساعت اخیر با روند صعودی اکثر رمزارزهای برتر بازار، قیمت شیبا نیز افزایش یافته است.

پس از آنکه قیمت شیبا اینو در روز جمعه بیش از ۲۰٪ افزایش یافت، به نظر می‌رسید که این میم کوین می‌تواند رکورد قیمت خود را مجددا به دست آورد. حال شرایط برای توکن SHIB پیچیده‌تر شده است. از طرف دیگر با رشد قیمت آوالانچ و ثبت رکورد جدید قیمت، رمز ارز AVAX جایگاه ۱۱ بازار را از شیبا ربوده است.

موانع پیش روی شیبا اینو

شیبا اینو برای ادامه دادن کندل‌های سبز رنگ در نمودار کوتاه‌مدت قیمت خود، با چالش مهمی مواجه است. دلیل این موضوع نیز، احساس بدبینانه معامله‌گران است.

در حال حاضر، منحنی فاندینگ ریت (Funding rate) که به آن نرخ بودجه نیز گفته می‌شود، در اکثر صرافی‌ها نزولی است. معمولا نرخ مثبت این شاخص، به خوش‌بین شدن معامله‌گران می‌انجامد و نرخ منفی آن نیز بدبین شدن کلی معامله‌گران را به دنبال دارد.

احساسات معمولا در ادامه یافتن هر روندی، نقش مهم و کلیدی ایفا می‌کنند. هرچند، با بررسی شرایط اخیر شیبا اینو، به نظر نمی‌رسد که این آلتکوین بتواند روند صعودی خود را به مدت طولانی حفظ کند.

تاریخچه نرخ ورود سرمایه شیبا اینو
شاخص فاندینگ ریت شیبا اینو

در حال حاضر منحنی قراردادهای تسویه نشده شیبا اینو نیز به نظر رو به کاهش است. تعداد زیاد قراردادهای تسویه نشده معمولا به معنای افزایش علاقه معامله‌گران اوراق مشتقه است. این موضوع هم‌چنین نشان می‌دهد که پول بیشتری در حال ورود به اکوسیستم است.

با بررسی سطح کنونی، می‌توان گفت که معامله‌گران اوراق مشتقه در حال حاضر علاقه‌ای به این رمزارز ندارند.

قراردادهای باز آتی شیبا اینو

به علاوه، در تاریخ ۲۰ نوامبر (۲۹ آبان)، لیکویید شدن خریدهای استقراضی بیش از ۳۸۹,۰۰۰ دلار بیشتر از فروش‌های استقراضی بوده است. هنگامی که چنین شرایطی رخ می‌دهد، معمولا بدان معنا است که بازار حمایت از معامله‌گران فروش استقراضی (Short) را آغاز کرده است.

در واقع، با توجه به فاصله بین خرید و فروش استقراضی و بیشتر شدن فروش‌های استقراضی گویای این نکته است که اکثر معامله‌گران، بدبین و خرسی شده‌اند.

نقدینگی کلی
نمودار قراردادهای لیکویید شده

حتی در نمودار قیمت SHIB نیز شاهد این موضوع هستیم که این رمزارز در سطح پایین‌تری نسبت به میانگین متحرک قرار دارد. فاصله سطح حمایتی و مقاومتی این میم کوین بسیار اندک است. با توجه به احساس معامله‌گران، احتمال اینکه قیمت شیبا اینو طی ۲۴ ساعت آینده به ۰.۰۰۰۰۴۱۹۳ دلار برسد بسیار بیشتر از آن است که از سطح ۰.۰۰۰۰۵۶۸۶ دلار عبور کند.

در نتیجه، معامله‌گرانی که به صعودی بودن روند شیبا امیدوارند، قبل از ایجاد وضعیت معاملاتی، باید مراقب احساسات سایر معامله‌گران نیز باشند.

قیمت توکن شیبا اینو
نمودار قیمت توکن شیبا اینو
این مطلب تنها ترجمه خبر منبع است و به هیچ عنوان توصیه خرید، فروش و سرمایه‌گذاری در بازار رمز ارزها نیست.
منبع
ambcrypto

نوشته های مشابه

13 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا