مبتدی کیف پول

والت کانکت چیست؟ آموزش اتصال پروتکل WalletConnect به پلتفرم‌های دیفای

به صورت کلی می‌توان WalletConnect (والت کانکت) را پروتکلی دانست که توسط تعداد زیادی از کیف پول‌های رمزارز مورد استفاده قرار می‌گیرد و به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید به آسانی به برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) فضای دیفای (DeFi) یا امور مالی غیرمتمرکز متصل شوید. شما می‌توانید DApp مورد نظر خود را یافته، با استفاده از کد QR و یا یک دیپ‌لینک با آن ارتباط برقرار کرده و آماده استفاده کامل از برنامه غیرمتمرکز خود شوید. اما والت کانکت چیست؟ در این مقاله به معرفی این پروتکل و آموزش اتصال آن به پلتفرم‌های دیفای می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

والت کانکت چیست؟

والت کانکت چیست؟

افرادی که با فضای دیفای آشنایی دارند، حتما مطلع هستند که برنامه‌های غیرمتمرکز این فرصت فوق‌العاده را در اختیار همگان قرار می‌دهند تا بتوانیم کارهایی فراتر از هودل کردن (نگهداری و یا هولد کردن) را با رمزارزهای خود به انجام برسانیم. امور مالی غیرمتمرکز، بازی‌ها و بازار‌های گوناگون، تنها موارد کوچکی از مجموعه امکاناتی هستند که برای کندوکاو در این عرصه به ما ارائه شده است.

برای این که بتوانید تعامل موفقی با یک DApp داشته باشید، باید در مرحله اول کیف پول خود را به آن متصل کنید و اجازه به انجام رسیدن معاملات امضا شده را در اختیار برنامه قرار دهید. یکی از شیوه‌های انجام این کار استفاده از WalletConnect است.

ولت کانکت یک پروتکل متن باز است که به کیف پول شما اجازه می‌دهد تا به برنامه‌های غیرمتمرکز و سایر کیف پول‌ها متصل شده و با آنها تعامل داشته باشد. والت کانکت تنها با اسکن کردن یک کد QR و یا کلیک کردن بر روی یک دیپ‌لینک، قادر است یک ارتباط رمزنگاری شده را بین کیف پول شما و DApp مورد نظرتان پدید بیاورد.

علاوه بر این، این پروتکل از قابلیت Push Notifications برخوردار است و با ارسال یک پیام در قالب اعلان یا نوتیفیکیشن، می‌تواند شما را از تراکنش‌ها و معاملات پیش رو مطلع کند. برای دیدن لیست کیف پول‌هایی که از این پروتکل پشتیبانی می‌کنند، می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

آموزش اتصال WalletConnect به برنامه‌های غیرمتمرکز

روند استفاده از ولت‌کانکت برای اتصال به یک DApp بر روی مرورگرهای دسکتاپ و موبایل متفاوت هستند. با این حال، هر دوی این فرایندها بسیار ساده بوده و زمان زیادی از ما نمی‌گیرند. اگر با مشکل متداول اتصال روبه‌رو هستید (که اغلب رخ می‌دهد)، می‌توانید به مرحله ابتدایی بازگشته و تمامی مراحل را دوباره انجام دهید. لازم به ذکر است که پیش از انجام مراحل زیر، باید از این که کیف پول شما والت کانکت را پشتیبانی می‌کند اطمینان حاصل کنید.

۱- برنامه غیرمتمرکزی که می‌خواهید به آن متصل شوید را باز کنید. به عنوان مثال می‌توانیم به PancakeSwap اشاره کنیم. در قسمت بالا سمت راست هر یک از برنامه‌های غیرمتمرکز می‌توانید دکمه «Connect» را ببنید و بر روی آن کلیک کنید.

آموزش اتصال WalletConnect به برنامه‌های غیرمتمرکز - والت کانکت چیست

۲- اگر از یک مرورگر دسکتاپ برای دسترسی داشتن به وب‌سایت مورد نظرتان استفاده می‌کنید، بر روی دکمه «Connect» کلیک کنید. در این مرحله می‌توانید پاپ‌آپی را ببینید که کیف پول‌های متفاوتی را برای شما به نمایش می‌گذارد تا با استفاده از آنها بتوانید به برنامه مورد نظر خود متصل شوید. بر روی گزینه «WalletConnect» کلیک کنید تا صفحه اسکن کد QR برایتان نمایان شود.

آموزش اتصال WalletConnect به برنامه‌های غیرمتمرکز

۳- شما می‌توانید با استفاده از کیف پول خود که از قابلیت پروتکل والت کانکت برخوردار است، این کد را اسکن کنید. در مثالی که پیش از این دنبال می‌کردیم با استفاده از Trust Wallet اتصال را برقرار می‌کنیم.

کد QR - آموزش اتصال WalletConnect به برنامه‌های غیرمتمرکز - والت کانکت چیست

۴- در کیف پول تراست می‌توانید به بخش تنظیمات یا «Settings» رفته و بر روی «WalletConnect» کلیک کنید. این راهکار موجب فعال شدن دوربین گوشی شما برای اسکن کردن کد QR مورد نظر می‌شود.

فعال کردن والت کانکت در تراست ولت - آموزش اتصال WalletConnect به برنامه‌های غیرمتمرکز

۵- به محض این که کد QR را اسکن کنید، پاپ‌آپ جدیدی در کیف پول شما نمایش داده می‌شود. با کلیک کردن بر روی «Connect» این اجازه را به DApp مورد نظر می‌دهید تا با کیف پول نرم افزاری شما تعامل داشته باشد. شما در این مرحله با موفقیت اتصال خود را برقرار کرده‌اید و در صورت نیاز می‌توانید بر روی دکمه «Cancel» که در گوشه سمت چپ بالای صفحه قرار دارد کلیک کرده و اتصال را قطع کنید.

اتصال والت کانکت به پنکیک سواپ - آموزش اتصال WalletConnect به برنامه‌های غیرمتمرکز - والت کانکت چیست

۶- ممکن است بخواهید به یکی از برنامه‌های غیرمتمرکز داخل مرورگر دستگاه موبایل خود متصل شوید. در این مورد باید مراحل ۱ و ۲ را همانطور که گفتیم به انجام برسانید؛ اما بعد از انجام این دو مرحله به جای دیدن یک کد QR لیستی از کیف پول‌ها را مشاهده می‌کنید که باید از میان آنها انتخاب کنید. کیف پول خود را انتخاب کنید، که در رابطه با بحث مورد نظر ما WalletConnect گزینه انتخابی بوده و سپس به سراغ مرحله ۵ می‌رویم.

اتصال والت کانکت به پنکیک سواپ - آموزش اتصال WalletConnect به برنامه‌های غیرمتمرکز - والت کانکت چیست

۷- زمان آن رسیده تا شیوه به تایید رساندن معاملات را در هنگامی که با استفاده از والت کانکت به برنامه مورد نظر متصل هستیم را مرور کنیم. فرض کنید که تراکنش تعویض ساده‌ای از BNB به BUSD را در PancakeSwap آغاز کرده‌ایم. پس از تایید جزئیات بر روی دکمه «Confirm Swap» کلیک می‌کنیم.

تایید معاملات در فضای دیفای - آموزش اتصال WalletConnect به برنامه‌های غیرمتمرکز - والت کانکت چیست

۸- در همین هنگام اعلانیه‌ای (پاپ‌آپ) در کیف پول شما نمایش داده می‌شود که از شما در رابطه با اطمینان داشتن و با عدم اطمینان برای تایید تراکنش خود سوال می‌پرسد. از صحیح بودن تمامی جزئیات معامله خود اطمینان حاصل کنید و بر روی دکمه تایید کلیک کنید.

حفظ امنیت تراکنش‌های رمزارز - آموزش اتصال WalletConnect به برنامه‌های غیرمتمرکز - والت کانکت چیست

نکات مهم درباره اتصال با والت کانکت

  • همواره تمرین کنید تا پس از اتمام کارتان با برنامه غیرمتمرکز مورد نظر اتصال کیف پول خود را با آن قطع کنید.
  • از اعتبار و مطمئن بودن DApp مورد نظر خود آگاه باشید.
  • از اینکه با لینک و یا URL صحیح به برنامه متصل شده‌اید اطمینان حاصل کنید.
  • راه اندازی مجدد (Restart) برنامه و یا بازخوانی (Refresh) مرورگر مورد استفاده شما، می‌تواند به افزایش سطح امنیت شما در هنگام اتصال به برنامه غیرمتمرکز کمک کند.

سوالات متداول (FAQ)

پرسش و پاسخ میهن بلاکچین
والت کانکت چیست؟

والت کانکت یک پروتکل متن‌باز است که امکان اتصال کیف پول شما به برنامه‌های غیرمتمرکز مختلف را می‌دهد.

آیا در همه کیف پول‌ها و برنامه‌های غیرمتمرکز می‌توان از والت کانکت استفاده کرد؟

خیر، در پلتفرم‌هایی می‌توان از والت کانکت استفاده کرد که از آن پشتیبانی می‌کنند. در واقع هم کیف پول و هم DApp مورد نظر شما باید والت کانکت را ساپورت کنند.

جمع‌بندی

والت کانکت چیست؟ WalletConnect ابزاری بسیار محبوب و مورد استفاده در فضای برنامه‌های غیرمتمرکز دنیای دیفای است. یادگیری شیوه کار با این پروتکل تنها چند دقیقه زمان می‌برد، اما خدمات گوناگون بی‌شماری را در گستره عظیمی در اختیار شما قرار می‌دهد. با قابل حمل شدن انواع کیف پول‌های رمزارز، می‌توانیم والت کانکت را ابزاری بسیار کارآمد در راستای دسترسی داشتن به DAppها به شمار بیاوریم. در این مقاله به معرفی پروتکل ولت کانکت و آموزش اتصال به برنامه‌های غیرمتمرکز با استفاده از آن پرداختیم.

منبع
binance

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا