اخبار بیت کوین

علت نوسانات امروز قیمت بیت کوین چه بود؟

امروز اخبار منتشر شده به نحوی بود که هم به نفع بیت کوین و هم به ضرر آن بود. در نتیجه شاهد نوساناتی در بازار بودیم. از طرفی شرکت Metaplanet حدود ۴۲.۴۶۶ بیت کوین خریداری کرد و از طرف دیگر دولت آلمان ۱٬۰۰۰ بیت کوین را به فروش رساند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، قیمت بیت کوین هفته جدید را با ادامه روند نزولی آغاز کرد. در حالی که کندل هفتگی در ۵۵٬۴۸۵ دلار بسته شد، قیمت با نوسانات صعودی همراه شد و به ۵۸٬۲۳۶ دلار هم رسید.

علل ریزش قیمت بیت کوین در زمان کلوز کندل هفتگی

همان طور که می‌دانید داده‌های شغلی در ایالات متحده آمریکا به نفع کاهش تورم منتشر شد و در افزایش انتظارات برای کاهش نرخ بهره در ماه سپتامبر نقش داشته است.

در بازار پیش‌بینی پلی مارکت (Polymarket) اعتقاد بر این است که فدرال رزرو تا پایان سال ۲-۱ کاهش نرخ خواهد داشت؛ با احتمال ۳۴٪ برای ۱ کاهش و ۳۷٪ برای ۲ کاهش.

اما انتظارات در مورد کاهش نرخ بهره فدرال رزرو هم نتوانست سهام آسیای را دستخوش تغییرات کرده و بالا ببرد؛ چراکه تصمیم اتحادیه اروپا برای اعمال تعرفه‌های سنگین بر واردات خودروهای برقی چینی نقش موثری در این مورد داشت و آن را تشدید کرد.

از سوی، رای‌دهندگان فرانسوی کرسی‌های بیشتری را به چپ‌گراها نسبت به راست افراطی دادند، اما نتوانستند رای اکثریت را به دست آورند. معلق ماندن پارلمان فرانسه موجب فلج سیاسی و ریسک گریزی احتمالی در بازارهای اروپایی شد.

آلمان به فروش بیت کوین ادامه می‌دهد

در این میان، دولت آلمان به فعالیت سنگین فروش بیت کوین خود ادامه داده است. اوایل امروز، یک آدرس کیف پول مرتبط با دولت آلمان، حدود ۱٬۰۰۰ بیت کوین را به صرافی‌های متمرکز کوین بیس، بیت استمپ و یک آدرس ناشناخته منتقل کرد.

طبق داده‌های پلتفرم آرکهام (Arkham Intelligence) دولت آلمان ۲۵۰ بیت‌کوین را به هر کدام از صرافی‌های کوین‌بیس و بیت‌سامپ منتقل کرده، در حالی که ۵۰۰ بیت‌کوین به آدرس بدون برچسب ارسال شده است.

گزارش ها حاکی از آن است که این آدرس ممکن است متعلق به یک میز خارج از بورس (OTC) یا یک بازارساز باشد. البته، این اولین تعامل با این آدرس نیست، زیرا دولت این کشور در سه روز گذشته نزدیک به ۲٬۰۰۰ بیت کوین به این کیف پول ارسال کرده است.

خرید بیت کوین از سوی Metaplanet

طبق اطلاعیه ۸ جولای (۱۸ تیر)، متاپلنت (Metaplanet) شرکت مستقر در ژاپن اکنون بیش از ۲۰۰ بیت کوین پس از آخرین خرید خود در اختیار دارد.

این شرکت اعلام کرد ۴۲.۴۶۶ BTC را به مبلغ ۴۰۰ میلیون ین (۲.۴۸ میلیون دلار) با میانگین قیمت خرید ۹.۴ میلیون ین (۵۸٬۵۰۰ دلار) خریداری کرده است.

با این خرید، Metaplanet اکنون ۲۰۳.۷۳۴ بیت کوین به ارزش ۱۲.۷ میلیون دلار با میانگین قیمت ۶۲٬۵۰۰ دلار در اختیار دارد.

Metaplanet اظهار داشت که این خرید به دنبال توافق ۲۴ ژوئن (۴ تیر) توسط هیئت مدیره آن برای خرید بیت کوین به ارزش ۱ میلیارد ین (۶.۳ میلیون دلار) با سرمایه جذب شده از طریق انتشار اوراق قرضه صورت می‌گیرد.

در عین حال، این اقدام با تمرکز جدید این شرکت بر بیت کوین به عنوان ذخیره اصلی دارایی هماهنگ است. Metaplanet اولین شرکت سهامی عام در بورس توکیو است که در بیت کوین سرمایه‌گذاری می‌کند و در ماه های اخیر به طور مداوم این دارایی را خریداری کرده است.

داده های Google Finance نشان می‌دهد این استراتژی عملکرد سهام این شرکت را تقویت کرده است، به نحوی که از ابتدای سال تاکنون حدود ۴۰۰٪ افزایش یافته است.

منبع
کوین دسککریپتو اسلیت

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا