مبتدی مقالات عمومی

دلیل نوسان قیمت بیت کوین در تعطیلات چیست؟

شاید کمی عجیب باشد اما بیت کوین در تعطیلات به شما هدیه می دهد! SFOX یکی از مهمترین معامله کننده دارایی دیجیتال در مورد نوسانات قیمت بیت کوین در روزهای تعطیل مانند روز شکرگذاری یا عید سال نو چینی ها تحقیقاتی کرده است. این شرکت نتیجه گرفته است که FOMO (ترس از دست دادن فرصت) این نوسان ها را هدایت نمی کند. پس علت آن چیست؟

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

نوسان قیمت بیت کوین در تعطیلات

حرکت صعودی قیمت بیت کوین در حین تعطیلات مهم غیر قابل انکار است. در سال ۲۰۱۷، بیت کوین قبل از روز شکرگذاری در حدود ۶۰۰۰ دلار معامله می شدو  تا ۱۷ دسامبر به ۲۰۰۰۰ دلار رسید.

تحقیقات SFOX از اوایل سال جاری نشان می دهد که این تنها پدیده ایالات متحده نیست، بیت کوین در ماه فوریه که همزمان با سال جدید چینی بود نیز شاهد افزایش قیمت مشابه اما با شدت کمتر بود. هفته گذشته در روز شکرگذاری، بیت کوین یک افزایش موقت داشت که از آن زمان اصلاح شده است.

با این حال در جولای امسال، SFOX این نوسان را به تاثیر FOMO نسبت می داد که به موجب آن اعضای خانواده در طول تعطیلات دور هم جمع می شوند و در مورد سود بیت کوین بحث می کنند و نتیجه آن باعث می شود سرمایه گذاری خرده زیادی وارد شود. این مورد در جستجوی گوگل نیز قابل مشاهده است که در همان زمان به اوج خود رسیده است.

اکنون یک گزارش جدیدتر این نوسانات قیمت در تعطیلات را بر اساس تحلیل به روز ۲۰۱۹، به یک دلیل متفاوت نسبت می دهد. این تحقیق نشان می دهد که در واقع حرکات قیمت قبل از تعطیلات اتفاق می افتد و این حرکات صعودی در خود تعطیلات تمام می شوند. این الگو بدین معنی است که FOMO واقعا نمی تواند دلیل این تحرکات باشد زیرا این اتفاق قبل از جمع شدن خانواده ها در کنار هم رخ میدهد.

تیم تحقیقاتی SFOX اذعان می کند که پیدا کردن دلایل عدم ثبات بیت کوین هرگز یک علم دقیق نیست و این گزارش را شاید بتوان یک پیشگویی محقق شده نامید. اکنون تریدر ها انتظار دارند که در طول تعطیلات تغییر مثبت قیمت داشته باشند، بنابراین آنها به سمت پوزیشن های طولانی می روند زیرا انتظار حرکت صعودی قیمت را دارند.

دلیل افزایش قیمت بیت کوین در تعطیلات درست مانند افزایش های قیمت دیگری که در طول سال دارد؛ دلیل منطقی ندارد و هیچوقت نمیتوان با قطعیت راجع به نوسانات بیت کوین صحبت کرد. اما تریدرها معمولا با آنالیز رفتار این ارز دیجیتال و نتایجی که در طی این سالها داشته؛ میتوانند تصمیمات حساب شده تری برای نحوه ترید و خرید و فروش خود پیدا کنند.

هنوز هم انتظار میرود که این الگو در کریسمس آینده و همچنین در طول سال نو چینی در ماه فوریه تکرار شود. به همین دلیل بد نیست هنگام تعطیلات نگاهی به بازار داشته باشیم.

منبع
cryptobriefing

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا