اخبار بیت کوین

بازار صعودی بیت کوین کِی تمام خواهد شد؟

با بازگشت رونق به بازار کریپتو و رکوردشکنی بیت کوین، حالا برخی ممکن است به دنبال پیدا کردن زمان پایان یافتن بازار صعودی این ارز دیجیتال باشند. به عقیده کی یانگ جو (Ki Young Ju)، مدیرعامل شرکت کریپتوکوانت، بازار صعودی بیت کوین احتمالا تا ۱۱ ماه آینده به پایان خواهد رسید.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، قیمت بیت کوین در ۱۰ سال گذشته در چرخه‌های هاوینگی نوسان کرده است و به طور کلی، ۲ سال آخر هر چرخه، معمولا بازار نزولی این ارز دیجیتال فرا می‌رسد. با این حال، بیت کوین این بار پیش از فرا رسیدن هاوینگ اوج قبلی خود را شکست و حالا برخی معتقدند بازار صعودی این ارز دیجیتال، احتمالا زودتر از چرخه‌های گذشته به پایان می‌رسد.

بررسی روند بیت کوین در چرخه فعلی

اواسط سال گذشته با انتشار اخبار درخواست شرکت‌های بزرگ برای راه‌اندازی ETF اسپات بیت کوین و پیش‌بینی‌های مختلف از تایید شدن این درخواست‌ها، قیمت بیت کوین گارد صعودی به خود گرفت و افزایش یافت. چند ماه بعد و همزمان با آغاز سال ۲۰۲۴، کمیسیون بورس آمریکا با این درخواست‌ها موافقت کرد و ETFهای اسپات بیت کوین رسما راه‌اندازی شدند؛ اتفاقی که به رکوردشکنی بیت کوین پیش از هاوینگ و ثبت اوج ۷۳٬۷۹۷ دلاری منجر شد.

با راه‌اندازی ETFهای اسپات، حالا بیت کوین به یک سرمایه‌گذاری قانونی تبدیل شده و حمایت غول‌های سرمایه‌گذاری از جمله بلک راک (BlackRock) و فیدلیتی (Fidelity) را پشت خود حس می‌کند. به این ترتیب حالا شرکت‌های بزرگ بدون هیچ نگرانی می‌توانند در بیت کوین سرمایه‌گذاری کنند.

اگرچه جریان ورودی سرمایه به ETFهای بیت کوین در چند ماه اول سر به فلک کشید، در هفته‌های گذشته کمی کاهش یافته است. با این حال، قیمت بیت کوین همچنان در محدوده ۶۰٬۰۰۰ تا ۷۰٬۰۰۰ دلاری در نوسان است و منتظر جرقه‌ای برای افزایش بیشتر است.

همچنین، بر اساس پیش‌بینی‌ها، فدرال رزرو آمریکا اواخر سال جاری احتمالا نرخ بهره را از اوج ۲۳ سال اخیر خود کاهش خواهد داد. این اتفاق معمولا با بازگرداندن نقدینگی به بازارهای مالی، صعودی درنظر گرفته می‌شود و به نفع بیت کوین و سایر دارایی‌های پرریسک است.

بازار صعودی بیت کوین چه زمانی تمام خواهد شد؟

به عقیده کی یانگ جو، مدیرعامل شرکت کریپتوکوانت، در حال حاضر بیت کوین در میانه چرخه صعودی خود قرار دارد. وی در آخرین توییت خود نموداری را به اشتراک گذاشته که نشان می‌دهد مارکت کپ بیت کوین سریع‌تر از ارزش تحقق یافته آن در حال افزایش یافتن است.

یانگ جو در این رابطه می‌گوید:

بیت کوین در میانه چرخه صعودی خود قرار دارد. مارکت کپ خیلی سریع‌تر از ارزش تحقق یافته در حال رشد کردن است؛ روندی که معمولا ۲ سال به طول می‌انجامد. اگر این روند ادامه پیدا کند، بازار صعودی کنونی تا آپریل سال ۲۰۲۵ (فروردین ۱۴۰۴) به پایان خود خواهد رسید.

تفاوت رشد مارکت کپ و ارزش تحقق یافته بیت کوین - منبع: CryptoQuant
تفاوت رشد مارکت کپ و ارزش تحقق یافته بیت کوین – منبع: CryptoQuant

پیش از این نیز رکت کپیتال (Rekt Capital)، تحلیلگر مطرح بازار کریپتو پیش‌بینی کرده بود اوج بازار صعودی بیت کوین اواخر نوامبر ۲۰۲۴ (آبان ۱۴۰۳) تا پایان ژانویه ۲۰۲۵ (دی ۱۴۰۳) تشکیل شود. به گفته این تحلیلگر، اوج بیت کوین در چرخه‌های گذشته معمولا ۲۶۶ تا ۳۱۵ روز پس از عبور از اوج قبلی به ثبت رسیده است و این اتفاق می‌تواند در چرخه فعلی نیز رخ دهد.

زمان تشکیل شدن اوج چرخه بیت کوین - منبع: Rekt Capital
زمان تشکیل شدن اوج چرخه بیت کوین – منبع: Rekt Capital

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا