اخبار خارجی

🔴 پیام مخفی در تراکنش بیت کوین؛ کدام استخر ماینینگ آخرین بلاک پیش از هاوینگ را استخراج کرد؟

هاوینگ بیت کوین در ساعت ۱۱:۵۶ به وقت ایران اتفاق افتاد و بلاک ۶۳۰۰۰۰ نیز استخراج شد. هاوینگ یا نصف شدن پاداش استخراج رویدادی است که هر ۴ سال یکبار در شبکه بیت کوین رخ می دهد و پاداش استخراج هر بلاک در شبکه این ارز دیجیتال را کاهش می دهد. طی سومین هاوینگ بیت کوین پاداش استخراج بلاک برای ماینرها به ۶.۲۵ کوین در هر بلاک رسید.

جیمسون لوپ سایبرپانک و فعال حوزه کریپتو پس از هاوینگ بیت کوین در توییتر خود اطلاعاتی در مورد آخرین بلاک استخراج شده منتشر کرد که یادآور یکی از رویکردهای مرموز ساتوشی ناکاموتو بود.

استخر f2pool که یکی از برترین استخرهای ماینینگ در حوزه کریپتو است موفق به استخراج آخرین بلاک با جایزه ۱۲.۵ بیت کوین پیش از سومین هاوینگ شد. استخر f2pool در تراکنش کوین بیس خود پیامی از روزنامه نیویورک تایمز را قرار داده است. در این پیام آمده است:

نیویورک تایمز تاریخ ۹ آوریل ۲۰۲۰: ۲.۳ تریلیون دلار برنامه تزریق پول فدرال رزرو بسیار فراتر از برنامه مالی سال ۲۰۰۸ است.

اطلاعات این پیام را می توانید در سایت blockchair مشاهده کنید. این پیام f2pool حرکت نمادینی از پیام مخفی ساتوشی ناکاموتو خالق ناشناس بیت کوین بود که در کد این ارز دیجیتال برتر گنجانده شده است. ساتوشی ناکاموتو در سال ۲۰۰۸ یک پیام مخفی در بلاک جنسیس بیت کوین مخفی کرده بود که این موضوع را بیان می کرد:

روزنامه The Times در تاریخ ۳ ژانویه ۲۰۰۹: صدراعظم در آستانه اهدای دومین کمک مالی به بانک هاست.

این پیام ساتوشی ناکاموتو به بحران مالی جهانی سال ۲۰۰۸ اشاره دارد که چشم انداز مالی را تکان داد. در آن زمان، چندین دولت برتر در سراسر جهان به این نتیجه رسیدند که بهترین راه برای خارج شدن از بحران این است که کمک های مالی دولتی برای موسسات مالی بزرگ خود فراهم کنند.

با همه گیری کرونا و آغاز بحران جهانی بسیاری از دولت ها با تزریق پول سعی در کمک به جوامع خود کردند، اما این اتفاق دقیقا همانند رویدادهای گذشته باعث ایجاد بحران و تورم جدی در امور مالی و اقتصادی می شود.

 

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا