اخبار بلاکچین

ردپای وبسایت کلاهبرداری CryptoForHealth و هک اخیر توییتر به کجا می‌رسد؟

اطلاعات مرتبط با مالک وبسایت مورد نظر هک دسته جمعی حساب های توییتر فاش شد. بررسی های انجام شده حول وبسایت CryptoForHealth.com معطوف شده است که مرتبط با هک گسترده حساب های توییتر در تاریخ ۱۵ جولای بوده است.

اولین اقدامات این کلاهبرداری با حساب های چندین فرد برجسته در عرصه ارزهای دیجیتال شروع شد که بیان داشت این افراد با CryptoForHealth همکاری داشته اند تا ۵۰۰۰ بیت کوین اهدا کنند.

توییت های مشابهی که مدعی همکاری با CryptoForHealth بودند توسط حساب های صرافی های برتر ارز دیجیتال کوین بیس، جمینای و بایننس و مدیران اجرایی آنها منتشر شد.

این هک ها باعث شد که تایلر و کامرون وینکلووس موسسان صرافی جمینای هشدار دهند که حساب تمام افراد برجسته ارز دیجیتال در توییتر هک شده است.

وبسایت CryptoForHealth.com

طبق اطلاعات موجود، این دامنه همان روز حمله ثبت شده بود. این سایت از آن زمان به عنوان سایت فیشینگ نشانه گذاری شده و از دسترس خارج شده است.

اطلاعات ثبت این وبسایت در دسترس عموم قرار دارد و نشان می‌دهد که CryptoForHealth.com توسط آنتونی الیاس (Anthony Elias) در کالیفرنیا و با استفاده از آدرس ایمیل mkeyworth5@gmail.com ثبت شده است.

هرچند آدرس ارائه شده وجود ندارد و شماره تلفن ثبت شده نیز به شبکه متصل نیست. این اطلاعات حذف شده است و به عنوان نقض حریم خصوصی نشانه گذاری شده است.

بیت کوین در صدر ترندهای توییتر

این هک باعث شده است که بیت کوین به عنوان ترند برتر در توییتر تبدیل شود. این اتفاق پس از آن رخ داد که ایلان ماسک، جف بزوس، مایک بلومبرگ و سایر افراد برجسته این کلاهبرداری اهدای ارز دیجیتال را به دنبال کنندگان خود اعلام کردند.

یکی از کاربران توییتر بیان کرد که حساب مادر او هک شده است و تصویری از پیام منتشر شده از این حساب را به اشتراک گذاشت که اهدای ۵۰۰۰ بیت کوین را اعلام می‌کرد.

کلاهبرداری های اهدای ارز دیجیتال در ماه های اخیر افزایش یافته است، به طوری که بسیاری از کلاهبرداران تر یوتیوب برای تبلیغ طرح های خود استفاده می‌کنند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا