اخبار خارجی

دلایل افزایش قیمت بیت کوین تا ۸۰۰۰ دلار چه بودند؟

بازار بیت کوین و ارزهای دیجیتال طی ۲۴ ساعت گذشته بسیار فعال بوده است. می‌توان گفت نوسان اخیر، بیشترین افزایش قیمت سال جدید بوده است و با رسیدن قیمت بیت کوین به ۸۰۰۰ دلار، ۱۲ میلیارد دلار به ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال افزوده شده است. اما دلیل این افزایش قیمت چیست؟

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال به بالاترین میزان خود طی ۵ هفته اخیر یعنی ۲۱۲ میلیارد دلار رسیده است. اواخر ماه نوامبر آخرین باری بود که بازار این چنین صعودی بوده است، اما ماه بعد با روند نزولی مواجه شد به طوری که ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال در تاریخ ۱۸ دسامبر به ۱۷۵ میلیارد دلار رسید. از ابتدای سال جدید، بازار ارزهای دیجیتال با رشد ۱۱.۵ درصدی معادل با بیش از ۲۰ میلیارد دلار مواجه شده است، اما هنوز زود است که این شرایط را، روند صعودی بدانیم.

بیت کوین طبق معمول یکی از محرک های روند صعودی بوده است. طبق اطلاعات Tradingview.com، قیمت بیت کوین از کانال معاملات روزانه ۷۵۰۰ دلاری تا ۸۰۰۰ دلار افزایش یافته است.

بیت کوین از ابتدای سال تاکنون ۹.۵ درصد افزایش قیمت یافته که ۸ ساعت گذشته عمده افزایش قیمت آن را به همراه داشته است. طبق معمول کاهش قیمت اندکی نیز وجود داشته است اما در حال حاضر قیمت بیت کوین در محدوده ۷۹۰۰ دلار است.

ورود سرمایه جدید به سهام و دارایی های امن

به نظر می‌رسد روند صعودی بیت کوین حاصل جریان ورود سرمایه جهانی به بازار بورس و کالاهایی نظیر طلا و نفت بوده است. قیمت طلا امروز به بالاترین میزان خود طی ۶ سال اخیر رسیده است.

از زمان حمله هوایی آمریکا به شهید سردار سلیمانی، تنش ها افزایش یافته است و سرمایه گذاران به سمت دارایی های امن که شامل بیت کوین نیز می‌باشد کشیده شده اند.

معاملات بیت کوین به جای تتر

تحقیق اخیر IntoTheBlock نشان داده است که تعداد اندکی بیت کوین در این سطح معامله می‌شود و به همین دلیل است که قیمت از سطح ۸۰۰۰ دلار بیشتر نمی‌شود. در حال حاضر، بازار به این موضوع بی توجه است و گاوها در حال تلاش بیشتر برای رسیدن به سطح مقاومتی هستند.

پس از یک دوره ۶ هفته ای بدون تغییر قیمت، به نظر می‌رسد که معامله کنندگان اکنون از سطح ۷۰۰۰ دلار خسته شده اند و در حال افزایش قیمت بیت کوین هستند.

هم چنین اخیرا گزارش شده است که تترهای بسیار زیادی چاپ و صادر شده است، زیرا ارزش بازار آن در کوین مارکت کپ چنین چیزی را نشان داده است. پس از آن، پائولو آردونیو (Paolo Ardonio) مدیر ارشد فنی بیتفینکس خاطرنشان کرده است که کوین مارکت کپ، USDT های موجود در بلاک چین ترون را محاسبه کرده است و هیچ صدور جدیدی از تتر صورت نگرفته است.

نقدینگی های بیتمکس

قیمت بیت کوین معمولا هنگامی پامپ و افزایش می‌یابد که نقدینگی قابل توجهی از فروش های استقراضی در بیتمکس وجود داشته باشد. بررسی اطلاعات مشخص می‌کند که تقریبا ۸ میلیون دلار طی ۶ ساعت اخیر نقد شده است که بر این روند افزوده است.

قیمت بعدی بیت کوین در چه سطحی است؟

تون ویز (Tone Vays) یکی از طرفداران بیت کوین و تحلیلگر ارزهای دیجیتال، سطح مقاومتی بعدی را حدود ۸۳۰۰ دلار می‌داند.

ویز با استفاده از تحلیل فنی در ویدئویی که در توییتر منتشر کرده است، چندین خط روند ایجاد کرده است که در بازه های زمانی کوتاه تر شکسته اند. وی با مقایسه این روند افزایشی با روند اواخر ماه نوامبر افزود من این پامپ صرفا برای روند صعودی بلندمدت بیت کوین کافی نیست.

وی معتقد است هنوز ۶۰ درصد احتمال برگشت قیمت بیت کوین به کانال ۷۰۰۰ دلار وجود دارد. نمودار هفتگی هنوز آنچنان چشمگیر نیست و کندل ها باید بالاتر از  سطح ۸۵۰۰ دلار بروند تا روند صعودی واقعی به دست آید.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا