اخبار بیت کوین

علت افزایش قیمت بیت کوین امروز چه بود؟

روزهای عجیب بازار رمزارزها همچنان ادامه دارد. دقایقی پیش، قیمت بیت کوین که همین چند ساعت پیش از مرز ۶۰٬۰۰۰ دلار عبور کرده بود باز هم افزایش یافت و به ۶۴٬۰۰۰ دلار رسید. بیت کوین تا به اینجای کار در ماه فوریه ۵۰٪ افزایش یافته و بعید به نظر می‌رسد فعلا چیزی مانع صعود آن شود.

بررسی عوامل رشد قیمت بیت کوین امروز

به گزارش میهن بلاکچین، دلایل مختلفی پشت پرده افزایش اخیر بیت کوین قرار دارد. با نزدیک شدن به هاوینگ چهارم، به نظر می‌رسد بار دیگر توجه سرمایه‌گذاران خرد و سازمانی به بازار رمزارزها و به خصوص بیت کوین جلب شده است، اتفاقی که باعث شده قیمت در مدار صعودی قرار بگیرد.

۱- ورود سرمایه به ETF بیت کوین

علاوه بر این، تحلیلگران معتقدند جریان سرمایه ورودی به ETF‌های بیت کوین که در ماه ژانویه فعالیت خود را آغاز کردند، نقش مهمی در پرایس اکشن اخیر داشته است.

به گفته اریک بالکنواس (Eric Balchunas)، تحلیلگر بلومبرگ، در حالی که هنوز نیمی از ساعات معاملاتی بازار بورس آمریکا باقی مانده، حجم معاملات ETFهای اسپات بیت کوین روی هم رفته از ۲.۶ میلیارد دلار فراتر رفته و رکورد جدیدی را به ثبت رسانده است. علاوه بر این، در حال حاضر ETF بلک راک در رده چهارم برترین ETFهای بازار بورس آمریکا قرار گرفته است.

حجم معاملات ETFهای اسپات بیت کوین - منبع: Eric Balchunas/X
حجم معاملات ETFهای اسپات بیت کوین – منبع: Eric Balchunas/X

علاوه بر ETFهای اسپات بیت کوین، داده‌ها نشان می‌دهد حجم معاملات ETFهای فیوچرز بیت کوین نیز افزایش یافته و به اوج خود رسیده است.

توییت بالکوناس
منبع: X

۲- فعالیت معامله‌گران بازار مشتقه

علیرغم افزایش افسارگسیخته قیمت بیت کوین، برخی از تحلیلگران تکنیکال نسبت به افزایش فاندینگ ریت هشدار داده‌اند. به عقیده این تحلیلگران، ساختار کنونی بازار و اوج‌گیری فاندینگ ریت نشان می‌دهد در حال حاضر معامله‌گران به شدت در حال استفاده از اهرم در معاملات خود هستند، اتفاقی که می‌تواند به اصلاح گسترده منجر شود.

در سمت دیگر اما تحلیلگران بازار آپشن معتقدند نگرانی‌ها در مورد بیش از حد هیجانی شدن بازار بی‌مورد است و هنوز رالی می‌تواند ادامه داشته باشد. کریس نیوهاوس (Chris Newhouse)، تحلیلگر مطرح با استناد به بازار آپشن بیت کوین، نرخ سود باز و فاندینگ ریت در این رابطه می‌گوید:

از نظر من، دلیل رشد اخیر ترکیبی از معاملات مشتقات همراه با تقاضای بازار اسپات و جریان روبه‌رشد ورودی سرمایه به ETFهای اسپات است. شکسته شدن مقاومت ۵۳ هزار دلاری همزمان با حجم معاملاتی بالا و تقاضای خنثی، قدرت نسبی این رالی را نشان داد.

۳- اندیکاتورهای تکنیکالی

تحلیلگر دیگری با نام نونیا بیزنیز (Nunya Bizniz)، نیز به عبور شاخص قدرت نسبی (RSI) ماهانه بیت کوین از ۷۰ اشاره کرد و آن را اتفاقی صعودی قلمداد کرد. به گفته این تحلیلگر، در چرخه‌های قبلی هر زمان که RSI از ۷۰ عبور کرده، بیت کوین حداقل برای ۳۳۵ روز به روند صعودی خود ادامه داده است.

توییت بیزنیز
منبع: X

بیت کوین در حال حاضر کمتر از ۱۳٪ با رکورد ۶۸٬۹۰۰ دلاری خود فاصله دارد. بسیاری از سرمایه‌گذاران خرد و سازمانی انتظار دارند این رکورد، پیش از هاوینگ بعدی که قرار است ۵۲ روز دیگه رخ دهد زده شود.

منبع
Cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا