اخبار آلتکوین

ماجرای سقوط ۹۰٪ قیمت توکن HT صرافی هوبی چه بود؟

توکن HT صرافی هوبی روز پنجشنبه، با ریزشی ۹۰٪ در عرض ۱۰ دقیقه از ۴.۶ دلار به ۰.۳۱ دلار سقوط کرد. قیمت HT از آن زمان تا حدودی بازیابی شده است با این حال همچنان با فاصله ۲۰٪ نسبت به روز گذشته خود در حوالی ۳.۹ دلار معامله می‌شود.

به گزارش کریپتو پوتیتو، به صورت کلی می‌توان گفت که اکثریت رمزارزهای مرتبط با جاستین سان نیز پس از این اتفاق کاهش قیمت داشتند. به عنوان مثال، توکن TRX شبکه ترون در ۲۴ ساعت گذشته، بیش از ۱۲٪ کاهش یافت و از ۰.۰۰۶۶ دلار به ۰.۰۵۷ دلار رسید.

نمودار قیمت توکن HT
نمودار قیمت توکن HT منبع: تریدینگ ویو

علیرغم ریزش ۹۰٪ قیمت HT، سان، مدیر اجرایی صرافی هوبی خاطرنشان کرد فعالیت‌های این صرافی در امنیت کامل قرار دارد و این سقوط را اتفاقی عادی در بازار خواند.

سان که بزرگترین هولدر توکن HT است از سرمایه‌گذاران به دلیل نوسانات ناشی از فعالیت‌های تعدادی از کاربران که به لیکویید شدن تعداد زیادی از پوزیشن‌های مرتبط با این توکن منجر شد، عذرخواهی کرد.

به دنبال این اتفاق، هیات اجرایی صرافی هوبی قصد دارد یک صندوق نقدینگی ۱۰۰ میلیون دلاری را برای کاربرانی که تحت تاثیر این ریزش ناگهانی قیمت قرار گرفتند، راه‌اندازی کند. به همین منظور، ۱۰۰ میلیون دلار استیبل کوین USDC به صرافی هوبی منتقل شده است.

جاستین سان در واکنش به این اتفاق در توییتی نوشت:

ما به بهبود میزان نقدینگی ارزهای دیجیتال اصلی و توکن HT ادامه خواهیم داد و قابلیت‌های نقدینگی و هشدارها برای ریسک معاملات با لوریج را تقویت خواهیم کرد.

در ادامه، بنیانگذار ترون اعلام کرد صرافی هوبی تمامی ضررهای حاصل از پوزیشن‌های لوریج دار در این صرافی را جبران خواهد کرد. به گفته وی، تقویت هشدارها برای ریسک معاملات با لوریج و قابلیت‌های مرتبط با نقدینگی از جمله مسائلی هستند که باید به آنها پرداخت.

بر اساس داده‌های ارائه‌شده توسط ریاض کری، یکی از تحلیلگران مجموعه کایکو، دقایقی پیش از سقوط ۹۰٪ توکن HT، بیش از ۲ میلیون دلار از این توکن در صرافی هوبی به فروش رفته است.

علاوه بر این، جاستین سان حدود ۶۰ میلیون دلار تتر را از صرافی هوبی به پروتکل آوه منتقل کرده است. با این حال، پلتفرم تحلیل نانسن مدعی است این تراکنش ممکن است ارتباطی با ریزش سنگین توکن HT نداشته باشد.

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا