اخبار آلتکوین

پیش‌نیاز ETF اسپات ریپل چیست؟ خبرنگار فاکس بیزنس پاسخ می‌دهد

با تایید صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات بیت کوین در آمریکا در ۱۰ ژانویه (۲۰ دی)، معامله‌گران نسبت به تایید ETFهای اسپات بقیه رمزارزها از جمله ریپل (XRP) امیدوار شدند؛ اما به نظر می‌رسد بسیاری از آن‌ها پیش‌نیاز لازم برای رسیدن به این هدف را ندارند.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

به نقل از بی‌این کریپتو، النور ترت (Eleanor Terett)، خبرنگار فاکس بیزنس (Fox Business)، با اشاره به شایعات موجود اظهار داشت ریپل ابتدا به یک ETF فیوچرز نیاز دارد.

پیش‌نیاز ETFهای اسپات XRP

ترت در توییت جدید خود اعلام کرد ریپل برای راه‌اندازی ETF اسپات ابتدا به یک ETF فیوچرز نیاز دارد. او با توجه به فرآیند تایید ETF اسپات بیت کوین، تاکید کرد BTC با توجه به توانایی بازار فیوچرز CME برای کنترل تقلب و دستکاری بازار توانسته است ETF اسپات خود را راه‌اندازی کند. ترت خاطرنشان کرد:

برای راه‌اندازی ETF اسپات ریپل، ابتدا باید یک ETF فیوچرز تایید شود.

تایید ETFهای اسپات بیت کوین زمانی امکان‌پذیر شد که کمیسیون بورس آمریکا به این نتیجه رسید که بازار فیوچرز CME می‌تواند جلوی تقلب و دستکاری بازار را بگیرد.

اگر ریپل بتواند ETF فیوچرز خود را راه‌اندازی کند، سپس می‌تواند برای راه‌اندازی ETF اسپات اقدام کند.

توییت النور ترت درباره ETF ریپل
توییت النور ترت درباره ETF ریپل – منبع: پلتفرم اکس

شایعات مربوط به ETF ریپل زمانی افزایش یافت که این شرکت اعلام کرد قصد دارد مدیر ارشد توسعه کسب‌وکار با تخصص دیفای (Institutional DeFi) را استخدام کند و این فرد باید با طرح‌های ETF مبتنی بر ارزهای دیجیتال آشنا باشد. از جمله مسئولیت‌های کلیدی این نقش، هدایت طرح‌های ETF مربوط به ارزهای دیجیتال با تیم‌های تجاری داخلی و شرکای مربوطه است.

با این حال، به نظر می‌رسد نبرد حقوقی بین کمیسیون بورس آمریکا و XRP می‌تواند روی این مسئله تاثیر بگذارد و شرکت بلک راک (BlackRock) هم به خاطر همین عدم قطعیت نظارتی فعلا علاقه‌ای به ETF ریپل نشان نداده است.

افزایش پذیرش شبکه ریپل

ریپل اخیرا با پذیرش قابل‌توجهی نیز مواجه شده است. پلتفرم سنتیمنت (Santiment) در گزارش جدید خود به افزایش کیف پول‌های فعال حاوی XRP اشاره کرده است. به طور کلی، تعداد آدرس‌هایی که بیش از صفر XRP دارند، از ۵ میلیون آدرس فراتر رفته است. شایان ذکر است تعداد آدرس‌های مذکور از فوریه ۲۰۲۱ (بهمن ۱۳۹۹) دو برابر شده و ۱۰۴٪ رشد کرده است. این کیف پول‌ها از مه ۲۰۱۹ (اردیبهشت ۱۳۹۸) نیز سه برابر شده‌اند.

تعداد کیف پول‌های حاوی ریپل
تعداد کیف پول‌های حاوی XRP – منبع: سنتیمنت

با وجود این، XRP نتوانسته است از مقاومت‌های مهم خود عبور کند. قیمت ریپل در اولین روز سال ۲۰۲۴ (۱۱ دی) به سقف ۰.۶۳ دلار رسید، اما سپس با ۱۹٪ اصلاح به سمت محدوده ۰.۵۰ دلار حرکت کرد. XRP در حال حاضر در محدوده ۰.۵۳ دلار قرار دارد. برای این که ریپل بتواند صعود خود را از سر بگیرد، باید بتواند از مقاومت ۰.۶ دلار عبور کند.

نمودار روزانه قیمت ریپل
نمودار روزانه قیمت ریپل – منبع: TradingView

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا