اخبار بیت کوین

آیا قیمت بیت کوین مجددا به 10,000 دلار باز می گردد؟

گاوهای بیت کوین در حال جشن گرفتن افزایش قیمت این ارز دیجیتال به بالاتر از سطح ۱۰,۰۰۰ دلار بودند، اما شادی آنها مدت کمی طول کشید زیرا بیت کوین نتوانست قیمت بالاتر از ۱۰,۰۰۰ دلار را برای مدت زیادی حفظ کند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

آیا این روند، یک روند صعودی کوتاه دیگر نظیر افزایش قیمت سال ۲۰۱۹ است؟ یا این بار شرایط فرق می‌کند؟

قیمت ۱۰,۰۰۰ دلاری در سال ۲۰۱۹

همانطور که می‌توان در نمودار فوق مشاهده کرد، بیت کوین در سال ۲۰۱۹، هفت بار از مرز ۱۰,۰۰۰ دلار عبور کرد. هر بار نیز نتوانست قیمت خود را بالاتر از این سطح به مدت چند روز حفظ کند.

طی روند صعودی اخیر، آلتکوین ها با روند صعودی مواجه شدند و گویا فصل آلتکوین ها فرا رسیده بود. اما در ادامه متوجه شدیم که اینطور نیست و روند نزولی بیشتری در پیش است.

در ادامه به چند نکته مهم که باید مدنظر قرار داده شود خواهیم پرداخت.

آیا عدد هفت، عدد جادویی سال ۲۰۲۰ است؟

از تاریخ ۹ فوریه که قیمت بیت کوین از مرز ۱۰,۰۰۰ دلار عبور کرد، شاهد این موضوع بوده ایم که بیت کوین دقیقا ۷ بار این مانع (قیمت ۱۰,۰۰۰ دلار) را رد کرد و مجددا به پایینتر از آن برگشت. هرچند این بار تفاوت بزرگی که وجود دارد، رخ دادن این موضوع فقط طی ۷ روز است، درحالی که این شرایط در سال ۲۰۱۹ طی ۴ ماه رخ داده بود.

این موضوع نشان می‌دهد که نوسان به بازار ارز دیجیتال برگشته است، اما آیا می‌توان انتظار داشت که در کوتاه مدت، قیمت بیت کوین به بالاتر از ۱۰,۰۰۰ دلار برسد؟ یا اصلاحیه بلندمدت بیت کوین فرا رسیده است و شاهد کاهش قیمت بیشتری خواهیم بود؟

برای تعیین پیامدهای احتمالی، عوامل بیشتری وجود دارند که باید مدنظر قرار دهیم.

گپ ۶۷۵ دلاری CME

قیمت بیت کوین در CME در روز جمعه بر روی ۱۰۴۷۵ دلار بسته شده است، بنابراین اگر بیت کوین بر روی قیمت ۹۸۰۰ دلار باقی بماند، گپ تقریبا ۶۷۵ دلاری برای هفته آینده به وجود خواهد آمد.

اگر شکاف CME جبران شود، بیت کوین به قیمت بالاتر از ۱۰,۰۰۰ دلار برمی‌گردد و در سال ۲۰۲۰ برای هشتمین بار از این مرز قیمت عبور می‌کند.

کاهش سختی ماینینگ بیت کوین برای اولین بار در سال ۲۰۲۰

در سال جاری هر دو هفته یک بار، سختی ماینینگ افزایش یافته است و به دنبال آن نیز شاهد افزایش قیمت بیت کوین بودیم.

هرچند برای اولین بار در سال جاری در حال نزدیک شدن به کاهش تقریبا ۲ درصدی سختی ماینینگ هستیم.

همانند قیمت، سایر عوامل نیز نمی‌توانند همواره افزایش داشته باشند و سختی ماینینگ نیز در حال کاهش است. اما اگرچه هیچ تضمینی وجود ندارد که این موضوع باعث نوسان قیمت کنونی بیت کوین باشد، اما اگر سختی ماینینگ مجددا روند صعودی به دست آورد می‌توان خوش بین تر بود.

شرایط صعودی

علیرغم کاهش قیمت بیت کوین طی آخر هفته جاری، این ارز دیجیتال هم چنان توانسته است سطح حمایتی خود را در کانال نزولی کنونی که از ابتدای ژانویه ۲۰۲۰ شروع شده است حفظ کند.

اگر هفته آینده، قیمت بیت کوین از سطح حمایتی عبور نکند، شاهد سطح حمایتی ۱۰,۰۰۰ دلار برای بیت کوین خواهیم بود و سطح مقاومتی نیز تقریبا بر روی ۱۰,۵۰۰ دلار قرار خواهد گرفت و سطح مقاومتی بعدی نیز ۱۱,۵۰۰ دلار خواهد بود.

شرایط نزولی

از نظر فنی، اگر کندل نزولی امروز را در نظر بگیریم، بیت کوین از سطح حمایتی کانال صعودی عبور کرده است. هرچند تا زمانی که شاهد بسته شدن کندل پایین تر از سطح مورد نظر نباشیم، نمی‌توانیم آن را معتبر در نظر بگیریم.

بدین ترتیب، در حال حاضر سطح حمایتی بر روی ۹۷۰۰ دلار قرار دارد. سطح حمایتی بعدی می‌تواند بر روی میانگین متحرک ۲۰۰ روزه که ۸۹۰۰ دلار است قرار داشته باشد. اگر این سطح حمایتی حفظ نشود، دوران جدیدی برای بیت کوین فرا خواهد رسید زیرا ریزش به کمتر از این سطح بی سابقه است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا