اخبار اتریوم

آیا از ETFهای اسپات اتریوم استقبال خواهد شد؟ تحلیلگر بلومبرگ پاسخ می‌دهد

جیمز سیفارت (James Seyffart)، تحلیلگر بلومبرگ معتقد است پس از آغاز به کار ETFهای اسپات اتریوم، این صندوق‌ها می‌توانند بین ۲۰ تا ۲۵٪ از تقاضای ETFهای بیت کوین را تجربه کنند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، سیفارت در گفتگوی اخیر خود که به میزبانی شرکت بیت‌وایز (Bitwise) برگزار شد، خاطرنشان کرد با توجه به مارکت کپ اتریوم، این پروژه نهایتا ۲۵٪ از حجم معاملات ETFهای بیت کوین را تجربه می‌کند. وی همچنین خاطرنشان کرد اریک بالکوناس (Eric Balchunas)، همکار وی در بلومبرگ معتقد است این رقم بین ۱۵ تا ۲۰٪ خواهد بود.

آیا از ETFهای اسپات اتریوم استقبال خواهد شد؟

سیفارت این پیش‌بینی را به این واقعیت که مارکت کپ اتریوم، تقریبا ۳۰٪ از مارکت کپ ۱.۴ تریلیون دلاری بیت کوین است نسبت می‌دهد. وی همچنین معتقد است ETF اتریوم نسبت به ETFهای بیت کوین محدودیت‌های خاصی خواهند داشت.

به گفته سیفارت، شرکت‌های عرضه‌کننده ETFهای اسپات اتریوم نمی‌توانند در فعالیت‌های استیکینگ شرکت کنند، این یعنی برخلاف هولدرهای اتریوم، سرمایه‌گذاران ETF اسپات این ارز دیجیتال نمی‌توانند از طریق سپرده‌گذاری درآمد منفعل داشته باشند. علاوه بر این اتریوم کاربرد آنچین بیشتری نسبت به بیت کوین دارد اما محدودیت‌های کمیسیون بورس مانع از دسترسی سرمایه‌گذاران ETFها به آنها می‌شود.

سیفارت می‌گوید:

تفاوت بین اتر به عنوان یک ارز دیجیتال و ETF کمی بیشتر از تفاوت بین بیت کوین و سهام ETF آن است.

سیفارت معتقد است ETFهای فیوچرز اتریوم که تنها ۱۲٪ از حجم معاملات سایر ETFهای آتی آمریکایی را تشکیل می‌دهند، نمونه خوبی برای پیش‌بینی عملکرد آتی ETFهای اسپات نیستند. برای مقایسه، ETFهای آتی اتریوم در بازارهای غیرآمریکایی ۲۰ تا ۳۰٪ از حجم معاملات ETFهای آتی بیت کوین را تشکیل می‌دهند.

در نهایت، سیفارت پیش‌بینی کرد که ETFهای اسپات اتریوم روند چشمگیری را تجربه کنند، با این حال، این روند به اندازه ETFهای اسپات بیت کوین نخواهد بود.

وی در انتها گفت:

تقاضا برای ETFهای اسپات اتریوم وجود خواهد داشت.

مدیر ارشد فناوری بیت وایز چه نظری دارد؟

در همین حال مت هوگان (Matt Hougan)، مدیر ارشد فناوری بیت وایز معتقد است «تقاضای قابل توجهی» برای ETFهای اسپات اتریوم وجود خواهد داشت.

هوگان معتقد است این تقاضا احتمالا از دو منبع تامین خواهد شد. در درجه اول، بسیاری از سرمایه‌گذاران تنوع را اصلی اساسی در سرمایه‌گذاری خود تلقی می‌کنند. وی مدعی است بسیاری از سرمایه‌گذاران اما نه اکثریت آنها در ابتدا به سراغ متنوع‌سازی پورتفولیوی خود خواهند رفت. علاوه بر این، وی پیش‌بینی می‌کند این تقاضا به مرور افزایش یابد و اکثر سرمایه‌گذاران حرفه‌ای تا ۵ سال آتی به سراغ این ارز دیجیتال بیایند.

هوگان در این باره می‌گوید:

سرمایه‌گذاران تمایلی به داشتن صرفا یک سهام خاص ندارند. آنها نمی‌خواهند فقط یک اوراق قرضه خاص را داشته باشند. بنابراین چرا آنها فقط به سراغ یک ارز دیجیتال بروند؟

در درجه دوم هوگان معتقد است اتریوم،‌ به عنوان ابزاری برای سرمایه‌گذاری در فناوری‌های پیشرفته از جمله دیفای، بازی‌های بلاکچینی، توکن‌های غیرقابل تعویض و … برای سرمایه‌گذاران جذاب خواهد بود و آنها را جذب خود خواهد کرد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا