اخبار بیت کویناخبار اتریوم

هنگ کنگ در آستانه رونمایی از ETFهای بیت کوین و اتریوم؛ رالی جدیدی در راه است؟

تحلیلگران باور دارند که تایید احتمالی صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) بیت کوین و اتریوم توسط هنگ کنگ، می‌تواند محرک بزرگی برای افزایش قیمت BTC پس از هاوینگ آن باشد.

احتمال تایید ETFهای بیت کوین در هنگ کنگ

به گزارش میهن بلاکچین، کمیسیون تنظیم مقررات اوراق بهادار هنگ کنگ (SFC) ممکن است اولین گروه از ETFهای بیت کوین را تا ۱۵ آوریل (۲۷ فروردین) تایید کند. شایان ذکر است که هاوینگ BTC هم تا ۶ روز دیگر انجام می‌شود.

رسانه‌های هنگ کنگی هم ادعا کرده‌اند که SFC روند تایید چهار ETF بیت کوین را تسریع کرده است. تایید احتمالی این صندوق‌ها BTC را در دسترس سرمایه‌گذاران خرد و نهادی هنگ کنگی قرار می‌دهد و تقاضای بیشتری را برای این رمزارز ایجاد می‌کند. لارک دیویس (Lark Davis)، کارآفرین و سرمایه‌گذار بازار کریپتو، اعلام کرده است:

احتمالاً هنگ کنگ ETF بیت کوین و اتریوم را تا روز دوشنبه تایید می‌کند!

چین قرار است درست در هفته‌‌ای که هاوینگ بیت کوین انجام می‌شود، خرید آن را آغاز کند!

توییت لارک دیویس درباره احتمال تایید ETFهای بیت کوین و اتریوم در هنگ کنگ
توییت لارک دیویس درباره احتمال تایید ETFهای بیت کوین و اتریوم در هنگ کنگ – منبع: پلتفرم اکس

شایان ذکر است که پس از تایید SFC، احتمالا ۲ هفته طول می‌کشد تا ETFهای BTC و اتریوم در بورس اوراق بهادار هنگ کنگ فهرست شوند.

آیا ETFهای هنگ به رشد قیمت BTC کمک می‌کنند؟

هربرت سیم (Herbert Sim)، مدیر ارشد صرافی «Websea»، در مصاحبه‌ جدید خود اعلام کرد:

تایید ETFهای بیت کوین در هنگ کنگ می‌تواند محرک افزایش قیمت BTC پس از هاوینگ آن باشد. هنگام بررسی قیمت بیت کوین، فقط نباید هاوینگ را در نظر بگیریم. احتمال تایید ETFهای بیت کوین در هنگ کنگ هم خیلی مهم است. بانک‌های بزرگ چینی همگی مجبور می‌شوند بیت کوین را خریداری کنند.

سیم خاطرنشان کرد که ETFهای هنگ کنگی، تقاضای سرمایه‌گذاران نهادی و جریان ورودی ETFهای آمریکایی را افزایش می‌دهند. او سپس ادامه داد:

علاوه بر این با کاهش عرضه BTC بعد از هاوینگ، قیمت آن قطعا افزایش خواهند یافت.

بیت‌ کوین‌ مونگر (Bitcoin Munger)، یکی از تحلیلگران شناخته‌شده‌ بازار کریپتو، هم اعلام کرد که نهنگ‌ها (آدرس‌های حاوی حداقل ۱۰٬۰۰۰ بیت کوین) در حال انباشت این رمزارز هستند. او با انتشار تصویر زیر تاکید کرد:

تنها گروهی که فقط به انباشت بیت کوین ادامه می‌دهند، بزرگ‌ترین نهنگ‌ها (آدرس‌های حاول حداقل ۱۰٬۰۰۰ BTC) هستند. آن‌ها درست قبل از تایید ETFهای هنگ کنگی و هاوینگ این کار را انجام می‌دهند. به نظر من این سیگنال مثبتی برای بازار است.

نباشت بیت کوین توسط سرمایه‌گذاران مختلف
انباشت BTC توسط سرمایه‌گذاران مختلف – منبع: توییت بیت‌‌ کوین‌ منگر

جریان ورود سرمایه ETFهای اسپات BTC، در هفته‌های گذشته به شدت به افزایش قیمت آن کمک کردند. طبق تحقیقات پلتفرم کریپتوکوانت (CryptoQuant)، تا ۱۵ فوریه (۲۶ بهمن ۱۴۰۲) و همراه با عبور قیمت بیت کوین از مرز ۵۰,۰۰۰ دلار، ETFهای این ارز دیجیتال حدود ۷۵٪ از سرمایه‌گذاری‌های جدید آن را به خود اختصاص می‌دادند.

توماس فهرر (Thomas Fahrer)، یکی از بنیانگذاران پلتفرم آپولو (Apollo)، هم با انتشار نمودار زیر اعلام کرد:

فکر می‌کنم مشخص است که جریان‌ ورودی ETFهای اسپات روی قیمت بیت کوین تاثیر می‌گذارد. با این حال بعضی از افراد فکر می‌کنند این مسئله صحت ندارد. پس بیایید نمودار قیمت بیت کوین را با جریان ورودی ETFهای اسپات مقایسه کنیم.

جریان ورودی ETFهای اسپات بیت کوین و قیمت آن در سال ۲۰۲۴
جریان ورودی ETFهای اسپات BTC و قیمت آن در سال ۲۰۲۴ – منبع: توییت توماس فاهرر

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا