اخبار عمومیاخبار آلتکوین

آیا تتر هم از شبکه ترون حذف خواهد شد؟

پس از آنکه شرکت سیرکل (Circle) اعلام کرد استیبل کوین آن دیگر در شبکه ترون پشتیبانی نخواهد شد، شرکت تتر در مورد اینکه آیا قصد دارد پشتیبانی از این شبکه را کنار بگذارد یا خیر، این موضوع را نه رد کرد و نه تایید!

به نقل از کوین تلگراف، شرکت تتر، صادرکننده استیبل کوین USDT، در مورد اینکه آیا مانند شرکت رقیب خود قصد دارد پشتیبانی از شبکه ترون را متوقف کند، پاسخ قطعی ارائه نکرد.

تتر در بیانیه‌ای به کوین تلگراف در پاسخ به سوالی درباره سیرکل و اینکه آیا تتر هم در حال بررسی حرکتی مشابه آن است، گفت:

توکن‌های تتر بر بستر چندین بلاکچین صادر می شوند که لایه‌های انتقال این توکن‌ها هستند. Tether این قابلیت را دارد که تراکنش‌ها را در هر یک از این شبکه‌ها در راستای پیروی از قوانین فریز کند. با این حال، این شرکت به صورت فعال ایمنی هر یک از شبکه‌های پشتیبانی‌کننده را برای اطمینان از بالاترین استانداردها رصد می‌کند.

بر اساس گزارش مورخ ۲۱ فوریه (۲ اسفند) بنیاد تتر، شبکه ترون دارای بیش از ۵۱.۸ میلیارد USDT است که این میزان از نصف کل ۱۰۱ میلیارد USDT صادر شده در چندین شبکه بلاکچین دیگر بیشتر است.

همچنین، حدود ۷۶.۲ میلیون دلار نیز به صورت اضافه برای تامین نقدینگی کوتاه مدت برای توکن USDT در شبکه ترون کنار گذاشته شده است.

گزارش تتر از میزان توکن صادر شده در ۳ شبکه برتر ترون، اتریوم و سولانا
گزارش شفافیت تتر در مورد میزان توکن صادر شده در ۳ شبکه برتر ترون، اتریوم و سولانا؛ منبع: Tether

شرکت سیرکل در ۲۰ فوریه (۱ اسفند)، اعلام کرد فورا به استخراج USDC در شبکه Tron پایان می‌دهد و به تدریج پشتیبانی از این شبکه را متوقف می‌کند.

ماه گذشته، در گزارشی از سازمان ملل اعلام شد که USDT در بلاکچین ترون به دلیل «سهولت، ناشناس بودن و کارمزد پایین تراکنش‌های آن» برای کلاهبرداری سایبری و پولشویی در آسیای جنوب شرقی به یک انتخاب ارجح برای کلاهبردران تبدیل شده است.

تتر این گزارش را رد کرد و گفت سازمان ملل ردیابی USDT و سابقه همکاری این شرکت با مجریان قانون را نادیده گرفته است.

این بیانیه تاکید کرد بیش از ۳۰۰ میلیون دلار توکن USDT مورد استفاده در امور مجرمانه را «طی چند ماه گذشته» فریز کرده است؛ از جمله ۲۲۵ میلیون دلار که در نوامبر ۲۰۲۳ به عنوان بخشی از تحقیقات ایالات متحده در مورد یک سندیکای قاچاق انسان در جنوب شرقی آسیا مسدود شده بود.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا