اخبار خارجی

معامله‌گر معروف: مسیر قیمت بیت کوین به زودی از بازار بورس جدا می‌شود

طبق گفته‌های ویلی وو، همبستگی و ارتباط بیت کوین با بازار بورس در روزهایی که قیمت NVT (ارزش شبکه نسبت به تراکنش‌ها) آن به بالاترین سطح رسیده است، در حال کم‌رنگ شدن و از بین رفتن است.

وی بیان کرده است که همبستگی بیت کو‌ین با شاخص S&P 500 بازار بورس آمریکا در حال از بین رفتن است.

ویلی وو با پیش‌بینی این شرایط در اواخر ماه سپتامبر، بیان کرده بود به دلیل ورود کاربران جدید به بیت کوین، ارتباط آن با بازارهای سنتی پایان خواهد یافت. وی گفت:

ارتباط بیت کوین با بازارهای سنتی به زودی پایان خواهد یافت. اما دلیل این موضوع تغییر در مفهوم استفاده از بیت کوین به عنوان ابزار پوشش ریسک توسط سرمایه‌گذاران سنتی نیست، بلکه به دلیل منحنی پذیرش این ارز دیجیتال است.

ویلی وو با اشاره به اندیکاتور نسبت ارزش شبکه به تراکنش‌ها (NVT) که توسط خود او معرفی شده است، گفت علیرغم کاهش شدید شاخص S&P 500 طی روزهای اخیر، قیمت NVT بیت کوین سطح حمایتی مشخصی را نشان می‌‌دهد.

می‌توان NVT را به نسبت P/E (قیمت به درآمد) بیت کو‌ین مرتبط دانست. هرچند، از آنجایی که بیت کوین هیچگونه درآمدی ندارد، ویلی وو مقدار P/E را با ارزش شبکه و حجم تراکنش‌های روزانه بر حسب دلار جایگزین کرده است.

دو روز قبل، قیمت NVT بیت کوین به بالاترین سطح خود و بیشتر از ۱۱,۰۰۰ دلار رسید.

قیمت NVT بیت کوین

وو افزود که اندیکاتورها نشان می‌دهند اگر بازار بورس به ریزش خود ادامه دهد، بیت کو‌ین می‌تواند جایگاه خود به عنوان یک دارایی امن را مجددا به دست آورد. وی گفت:

نکته‌ای که این شرایط نشان می‌دهد این است که در صورت ریزش بازار بورس، بیت کوین با منحنی پذیرش بزرگ خود می‌تواند سرمایه بیشتری به خود جذب کند و ویژگی‌های یک دارایی امن را نشان خواهد داد.

در تاریخ ۲۶ اکتبر، آنتونی پامپلیانو موسس شرکت Morgan Creek Digital مدعی شد که بیت کوین یک دارایی امن بی‌نقص است و بازار در حال اثبات این موضوع است. وی افزود که بیت کو‌ین به بالاترین سطح عدم همبستگی با بازار بورس رسیده است.

البته بعضی از افراد نیز با این موضوع موافق نیستند. اسکات ملکر یکی از تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال در ماه می توییت کرده بود:

بازار بورس نه اکنون و نه در گذشته با یکدیگر ارتباط نداشته‌اند.

اوایل هفته گذشته، کریس دان (Chris Dunn) سرمایه‌گذار ارز دیجیتال بیان کرده بود که همبستگی و ارتباط معکوس بین بازار بورس و بیت کوین آغاز شده است. صحبت‌های کریس دان، موضع ویلی وو مبنی بر دارایی امن بودن بیت کو‌ین را تایید می‌کند.

هرچند، بعضی از تحلیلگران بیان کرده‌اند که همبستگی بیش از حد بین بیت کوین و S&P 500 می‌تواند خطرناک باشد. مایکل ون دوپوپ گفته است هنگامی که شرایط همانند ماه مارس به هم می‌ریزد، تمام همبستگی‌ها به سمت یک به یک شدن متمایل می‌شوند. وی افزود:

از آن زمان تاکنون، طلا و نقره و بیت کوین در برابر روند نزولی مقاومت نشان داده‌اند و روندی مخالف با بازار بورس داشته‌اند. خودتان را درگیر این همبستگی‌ها و نکنید.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا