اخبار خارجی

شرکت معروف پوشش ریسک: بر روی ارزهای متمرکز XRP و استلار سرمایه گذاری نمی کنیم!

یکی از بزرگترین صندوق های پوشش ریسک ارزهای دیجیتال گفته است که از XRP و استلار اجتناب می‌کند زیرا موجودی آنها بسیار متمرکز است.

مارک یوسکو (Mark Yusko) مدیرعامل Morgan Creek Digital در تاریخ ۱۰ آوریل طی مصاحبه ای تایید کرد که سیاست این شرکت در قبال این دو آلتکوین تغییر نخواهد کرد.

یوسکو: ما XRP و استلار در اختیار نداریم

یوسکو در این مصاحبه گفت:

ما دارایی هایی را که دارندگان اندکی دارد کنار می‌گذاریم، پس XRP و استلار در اختیار نداریم.

یوسکو به صندوق سرمایه گذاری مشترکی به اسم صندوق شاخص ارز دیجیتال Morgan Creek Digital Bitwise اشاره کرد که با همکاری بیت وایز در سال ۲۰۱۸ ایجاد شده است. این صندوق به بررسی ۱۰ ارز دیجیتال برتر می‌پردازد و بیش از ۸۰ درصد موجودی آن را بیت کوین تشکیل داده است.

طبق گزارش کوین تلگراف، شرکت ریپل که با در اختیار داشتن تقریبا ۶.۵ میلیارد توکن XRP، بزرگترین دارنده این توکن است به اقدامات بحث برانگیز خود نظیر فروش های عمده توسط مدیران ارشد اجرایی خود ادامه می‌دهد.

یوسکو در ادامه توضیح داد که این سیاست از سیاست S&P 500 پیروی می‌کند. در اختیار داشتن دارایی ها توسط افراد یا نهادهای کم باعث به وجود آمدن فرصت های دستکاری قیمت می‌شود.

وی گفت:

برای مثال شرکت تسلا می‌تواند در S&P حضور داشته باشد اما به دلیل آنکه سهام آن در اختیار افراد خاصی است و می‌توانند قیمت سهام را دستکاری کنند، نمی‌تواند وارد S&P شود.

وی در ادامه افزود: چنین شرایطی در عرصه ارز دیجیتال نیز صادق است. دو ارز دیجیتال وجود دارد که بخش عمده ای از آنها در اختیار افراد خاص و یا اندکی است. می‌توان اینطور بیان کرد که این دو ارز دیجیتال نمی‌توانند همانند بیت کوین، اتریوم، دش یا مونرو به صورت آزادانه معامله شوند.

در ماه ژانویه، برد گارلینگهوس مدیرعامل ریپل به این اتهام ها پاسخ داد که شرکت ریپل می‌تواند قیمت XRP را کنترل کند.

۹۹ درصد آلتکوین ها در مسیر بی ارزش شدن قرار دارند

یوسکو علاوه بر موضوع XRP، به پیش بینی های بحث برانگیزی نیز پرداخت. وی گفت به غیر از تقریبا ۱۶ ارز دیجیتال بزرگ از لحاظ ارزش بازار، بخش عمده ای از توکن ها بی ارزش خواهند شد، زیرا شانس موفقیت بسیار اندکی دارند.

وی این توکن های چند منظوره را شتکوین خواند و با افرادی که تمرکز اصلی آنها بر بیت کوین معطوف است موافق می‌باشد.

یوسکو با کنایه گفت:

مشکلی در توکن های چند منظوره یا همان شتکوین ها وجود ندارد. تنها مشکل این است که ۹۹ درصد آنها بی ارزش خواهند شد زیرا آنها در مرحله سرمایه گذاری هستند و دارای شانس موفقیت بسیار کمی می‌باشند.

مایکل ون دوپوپ (Michaël van de Poppe) تحلیلگر بازار در خصوص XRP معتقد است که گاوها در بازار باقی می‌مانند و در صدد کاهش قیمت به کمترین مقدار خود می‌باشند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا