اخبار خارجی

راجر ور: یوتیوب حساب کاربری Bitcoin.com را بی دلیل از دسترس خارج کرد!

به نظر می‌رسد یوتیوب سرکوب پنهانی خود در خصوص پوشش ویدئوهای مرتبط با ارز دیجیتال را ادامه می‌دهد، به طوری که کانال رسمی Bitcoin.com را از دسترس خارج کرد.

یوتیوب کانال رسمی وبسایت خبری ارز دیجیتال Bitcoin.com را به دلیل نقض قوانین و مقررات یوتیوب حذف و از دسترس خارج کرد.

طبق بیانیه ای که راجر ور مدیرعامل Bitcoin.com اوایل امروز در ردیت منتشر کرد، این حساب کاربری اساسا بدون هیچ دلیل حذف شده است. وی در ادامه بیان کرد که این اقدام ممکن است از جانب ماکسیمالیست های بیت کوین صورت گرفته باشد و آنها این کانال را گزارش کرده باشند. راجر ور یکی از طرفداران بیت کوین کش است و از بیت کوین به دلیل تبدیل شدن به ذخیره ارزش انتقاد کرده است. او گفت:

به نظرم عده ای از ماکسیمالیست های بیت کوین کور به اشتباه ویدئو را گزارش داده اند.

راجر ور افزود که فارغ از آنکه این حساب کاربری برگردد یا خیر، به نظر می‌رسد که زمان آن رسیده است تا به دنبال گزینه های دیگر نظیر lbry.tv و Dtube و BitChute باشیم. وی خاطرنشان کرد که باید اطلاعات بیشتری درباره این پلتفرم ها یاد بگیرد و از مخاطبان خود خواست تا جایگزین های معتبر و مناسب یوتیو‌ب را به او معرفی کنند.

راجر ور هم چنین بیان کرد که کلاهبرداری های بسیار زیادی به شکل اهدای کوین و توکن در یوتیو‌ب وجود دارد که شامل تاییدیه های جعلی افراد مشهور نظیر ایلان ماسک هستند و افزود یوتیو‌ب در خصوص پرداختن و برطرف کردن کلاهبرداری ناکارآمد بوده است.

مشخص نیست حساب یوتیوب Bitcoin.com در زمانی که حذف شد چه تعداد دنبال کننده داشت. طبق نسخه ذخیره شده کانال از ماه می ۲۰۱۹، این حساب بیش از ۲۵,۰۰۰ دنبال کننده داشت.

جنگ پنهانی یوتیوب با ارزهای دیجیتال

جنگ غیررسمی و غیرعلنی یوتیو‌ب با ارزهای دیجیتال شدت یافته است، به طوری که افراد بسیار زیادی نظیر Ivan on Tech، کریس دان(Chris Dunn) و تون ویز (Tone Vays) با حذف، تعلیق یا نشانه گذاری شدن کانال های خود طی ۶ ماه گذشته مواجه شده اند.

ماه گذشته کوین تلگراف نیز با اقدام عجیب یوتیوب در خصوص پوشش خبری ارزهای دیجیتال مواجه شد، به طوری که یوتیوب ناگهان پخش زنده ۷ ساعته هاوینگ بیت کوین را قطع کرد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا