اخبار خارجی

یوتیوب به سانسور ویدیوهای مرتبط با ارزهای دیجیتال ادامه می‌دهد!

یوتیوب طی سانسورهای خود در اقدامی دیگر، دو ویدیو از دو کانال ارز دیجیتال مختلف را حذف کرد.

یکی از برنامه نویسان ارز دیجیتال به اسم Ivan On Tech در توییتر نوشت که یوتیوب یکی از ویدیوهای او را در تاریخ ۹ مارس حذف کرده است. The Moon تحلیلگر فنی و خبرنگار گفت که یوتیوب یکی از ویدیوهای او را نیز در تاریخ ۱۰ مارس حذف کرده است.

مسدود کردن بسیاری از اکانت ها توسط یوتیوب در سال ۲۰۱۹

بسیاری از کاربران یوتیوب در زمینه ارزهای دیجیتال نظیر Crypto Beadles، کریس دان (Chris Dunn) و Altcoin Daily در اواخر سال ۲۰۱۹ با مسدود شدن دسترسی خود مواجه شدند. کریس دان در این خصوص خاطرنشان کرد که یوتیوب کانال او را به دلیل “محتوای خطرناک یا آسیب زننده و مضر” و “فروش کالاهای قانونگذاری شده” مسدود کرده است.

یوتیوب در پاسخ به The Moon در اواخر ماه دسامبر سال گذشته توییت کرد که این مسدودسازی اشتباه انجام گرفته است. یوتیوب در این خصوص بیان کرد:

سلام. این اتفاق یک اشتباه از جانب ما طی فرآیند بررسی بوده است. ویدئوی شما برگردانده خواهد شد. در صورت مشاهده اقدامی غیر از این لطفا موضوع را با ما در میان بگذارید.

پس از این موضوع، یوتیوب دسترسی به چندین ویدیو و اکانت نشانه گذاری شده را برگرداند.

بازگشت مسدودسازی های این پلتفرم اجتماعی

گزارش ها حاکی از آن است که مسدودسازی ویدیوها از جانب یوتیوب مجددا بازگشته است. Ivan On Tech گفته است که برای ویدیوی حذف شده خود یک اخطار دریافت کرده است. هم چنین The Moon نیز گفته است که یوتیوب پس از حذف ویدیو، او را با اخطار، تهدید کرده است. وی در توییتر بیان کرد:

غربال ارزهای دیجیتال هم چنان ادامه دارد و این دومین بار است که باید با این موضوع مواجه شوم.

در اتفاقی دیگر، بانک BNP Paribas نیز اخیرا ممنوعیت هایی را در زمینه ارزهای دیجیتال اعمال کرده است و مشتریان خود را از انتقال ارز دیجیتال به صرافی کوین بیس منع کرده است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا