دلیل کاهش هش ریت شبکه بیت کوین مشخص شد! + ویدیو

شبکه بیت کوین در تاریخ ۳۰ سپتامبر دچار تلاطم جدیدی شد، به طوری که شواهد موجود بیانگر آتش سوزی می‌باشد که باعث از بین رفتن دستگاه های ماینینگ به ارزش ۱۰ میلیون دلار می‌باشد.

انتشار ویدیویی از آتش سوزی ماینرهای بیت کوین

طبق گفته های مارشال لانگ، یکی از اولین ماینرهای فعال بیت کوین، دیتاسنتر عظیم شرکت ماینینگ اینوسیلیکون (Innosilicon) در روز دوشنبه آتش گرفت. جزییات این آتش سوزی هم چنان مشخص نیست، اما ویدیویی که منتشر شده است نشان می‌دهد که این دستگاه ها علیرغم آتش سوزی به کار خود ادامه می‌دهند.

 

دووی وان (Dovey Wan) یکی از موسسان شرکت هلدینگ دارایی های کریپتو پریمیتیو ونچرز (Primitive Ventures) افزود که ارزش کلی این تجهیزات حدود ۱۰ میلیون دلار برآورد شده است.

در حال حاضر، اینوسیلیکون (Innosilicon) به طور رسمی یا در شبکه های اجتماعی هیچ اظهارنظر عمومی بیان نکرده است.

تلاش هش ریت برای افزایش مجدد

صاحب نظران در شبکه های اجتماعی عنوان کرده‌اند که این آتش سوزی دلیل افت هش ریت بیت کوین بوده است.

در روزی که این آتش سوزی به وقوع پیوست، توان محاسباتی شبکه در پردازش تراکنش ها از ۸۶ به ۸۲ کوینتیلیون هش در ثانیه کاهش یافت.

هرچند همانطور که می‌دانید، هش ریت صرفا نگرش محدودی از سلامت و پویایی کلی بیت کوین را ارائه می‌دهد. هفته گذشته، موضوعی که کاهش ۴۰ درصدی هش ریت به نظر می‌رسید بعدا توسط گراف های تکنیکال رد شد.

طبق گزارش های قبلی کوین تلگراف، فصل بارندگی در شمال غربی چین و استان سیچوان باعث وقوع فاجعه برای حداقل یک فارم ماینینگ دیگر بیت کوین در تاریخ ۲۰ سپتامبر شده است.


منبع cointelegraph
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

جدید ترین قدیمی ترین محبوب ترین
باور نمیکنم

به نظر میرسه که چنین اخباری برای آرام کردن بازار و از بین بردن وحشتیه که بین سرمایه گذاران شکل گرفته. افت 40 درصدی هش ریت شبکه برای چند ساعت هم کاملا ثبت شده بود و اگر سایت ها و API ها و خدمات دهندگان سعی در تغییر آمار و داده ها داشته باشن میتونه صرفا دستکاری و تقلب به جهت آرام کردن بازار باشه. در ضمن این آتش سوزی ساده هر چقدر هم که حجیم بوده باشه هرگز چنان افت شدیدی در هش ریت رو توجیه نمیکنه. از طرفی یک ویدیو 8 ثانیه ای که معلوم نیست مربوط به… بیشتر بخوانید »