اخبار خارجی

۱۸ میلیارد دلار از حجم بازار کریپتو کم شد!

حال و هوای این روزهای اخیر بازار ارزهای دیجیتال و البته بیت کوین کمی عجیب شده و درست قبل از شروع کریسمس، حدود ۱۸ میلیارد دلار از حجم کل بازار خارج شده است. ممکن است تصور کنید این اتفاق خیلی عجیب نیست، اما این موضوع درست بعد از تزریق ۴۵ میلیارد در همین چند روز گذشته رخ داده است.

در حال حاضر قیمت بیت کوین ۳۸۰۰ دلار است، قیمتی که تا ۴۸ ساعت پیش به حدود ۴۳۰۰ دلار رسیده بود. بیت کوین کش نیز، که با هارد فورک خود جنجال زیادی به پا کرده است و بسیاری از تحلیل گران افت قیمت در این مدت اخیر را گردن آن می اندازند، از ۲۳۰ دلار به ۱۶۷ دلار رسیده است.

بسیاری با رسیدن بیت کوین به مرز ۴۰۰۰ دلار، مقاومت کوتاه مدت این ارز را تضمین کردند و حتی بسیاری اعتقاد داشتند این رشد، شروع یک روند صعودی بلند مدت خواهد بود و در همین بین بسیاری دقیقا برعکس آن را اعتقاد داشتند و تحلیل کردند که این رشد به معنای سقوط بیشتر بیت کوین خواهد بود.

به هر حال با قیمت فعلی، به نظر می رسد بسیاری کف قیمتی ۳۰۰۰ دلار را برای بیت کوین در ماه جاری قبول کرده اند. با قبول این کف قیمتی و تحلیل نمودار ها، بالاترین سقف قیمت هم می تواند بین ۴۵۰۰ تا ۴۸۰۰ دلار باشد و سطح مقاومت جدید می تواند از ۵۴۰۰ دلار شروع شود. در صورت رسیدن بیت کوین به قیمت ۵۴۰۰ دلار، می توان کف قیمتی ۴۵۰۰ دلار را برای آن در نظر گرفت.

طبق آمار ثبت شده، از ماه آگوست تا ماه نوامبر، بازار کریپتو شاهد کمترین نوسان در طول سال بود. با وجود این نوسان شدید که تقریبا از اواخر ماه نوامبر شروع شده، همه در بازار منتظر یک آرامش دیگر هستند و پیش بینی می کنند بعد از ماه ژانویه، قیمت بیت کوین دوباره به یک آرامش نسبی خواهد رسید.

به نظر می رسد با توجه به تمام این تحلیل ها، تا پایان یافتن این نوسانات شدید، پیشنهاد می شود تا جای ممکن معاملات با ریسک بالا انجام ندهید و صبر کنید تا دوباره این کشتی متلاطم به آرامش برسد.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا