اخبار خارجی

خون تازه ای وارد رگهای بازار ارز دیجیتال شد؛ تزریق 45 میلیارد دلار!

از تاریخ ۱۵ دسامبر طی یک دوره ده روزه، با عبور قیمت بیت کوین از مرز ۴۲۰۰ دلار، ارزش بازار ارز دیجیتال ۴۵ میلیارد دلار افزایش یافت. نظر بسیاری از تحلیلگران در خصوص روند صعودی کوتاه مدت قیمت مثبت می‌باشد و معتقدند که بیت کوین به کمترین حد قیمت خود رسیده است.

قیمت بیت کوین

چشم انداز بیت کوین

در حال حاضر بیت کوین و اکثریت قریب به اتفاق ارزهای دیجیتال بدون شک در بازار نزولی قرار دارند. قیمت بیت کوین نسبت به بالاترین قیمت ثبت شده آن، هم چنان افت ۷۹ درصدی دارد و سایر دارایی های کریپتوی مهم نظیر اتریوم (ETH) و ریپل (XRP) نسبت به بالاترین قیمت های خود با کاهش ۸۹ درصدی مواجه اند.

در تاریخ ۲۳ دسامبر با افزایش ۵۱ درصدی قیمت اتریوم، الکس کروگر اقتصاددان و معامله کننده ارز دیجیتال گفت:

هفت روز قبل قیمت اتریوم ۹۴ درصد کمتر از بالاترین قیمت ثبت شده خود بود. اکنون پس از افزایش ۵۲ درصدی قیمت اتریوم نسبت به هفت روز قبل، قیمت این ارز دیجیتال به ۹۱ درصد کمتر از بالاترین قیمت ثبت شده رسید.

برای متقاعد کردن سرمایه گذاران در خصوص این موضوع که ارزهای دیجیتال دیگر در روند نزولی نمی‌باشند، قیمت دارایی های دیجیتال باید ۲۰ الی ۳۰ درصد افزایش یابد.

برای مثال، در حال حاضر قیمت بیت کوین در صرافی های ارز دیجیتال حدود ۴۲۰۰ دلار است. به گفته ویلی وو (Willy Woo) در اوایل ماه جاری، با وجود اینکه این دارایی چندین سطح مقاومتی بیش از ۴ هزار دلار را پشت سر گذاشته است، عبور از سطح مقاومتی ۵ هزار دلار برای تایید روند صعودی قیمت بسیار مهم است. هنگامی که قیمت بیت کوین تا ۳۵۰۰ دلار کاهش یافت، وو اذعان داشت:

در نظر داشته باشید که شرایط فوق مشروط به رسیدن قیمت به کانال ۵ هزار دلار می‌باشد. در حال حاضر روند کوتاه مدت قیمت در حالت متعادل قرار دارد و این موضوع، افزایش و روند صعودی را محتمل می‌سازد.

کمترین قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۸ به ۳۱۲۰ دلار رسید که ۸۴ درصد کمتر از بیشترین قیمت ثبت شده این ارز دیجیتال است. به منظور تایید بازگشت کامل روند قیمت بیت کوین، این دارایی دیجیتال باید در سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ باید افزایش چشمگیری یابد.

می‌توان اینطور گفت که بازار کریپتو همانطور که جوزف لوبین تاکید کرد به پایین ترین حد خود رسیده است، اما برای بیان این موضوع که بازار نزولی به پایان رسیده است کمی زود می‌باشد.

در عین حال، روند اصلاحی قوی دارایی های دیجیتال مهم، فشار چشمگیری را از بازار ارز دیجیتال برداشته اند و احتمال برگشت روند قیمت و رشد قیمت در تعطیلات کریسمس را افزایش می‌دهد.

افزایش ۴۵ درصدی

از اواسط ماه دسامبر، ارزش بازار ارز دیجیتال از ۱۰۰ میلیارد دلار به ۱۴۵ میلیارد دلار رسید که یعنی ۴۵ درصد افزایش داشته است. با در نظر گرفتن تمام جوانب، بازار ارز دیجیتال حتی به سطح ماه نوامبر نیز نرسیده است. در ماه نوامبر، ارزش بازار ارز دیجیتال حدود ۲۲۰ میلیارد دلار بود. بازار فعلی باید ۵۱ درصد رشد داشته باشد تا به سطح ۲۲۰ میلیارد دلار برگردد.

با وجود چندین توسعه مثبت مرتبط با این صنعت نظیر عرضه بازار قراردادهای آتی بیت کوین بکت (Bakkt) در ماه ژانویه، سرمایه گذاران در انتظار افزایش پایدار قیمت طی دو ماه اول سال ۲۰۱۹ می‌باشند.

منبع
ccn

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا