رمزارز در ایران

مصوبه ماینینگ ارزهای دیجیتال با ۲ اصلاح مهم مواجه شد

گزارش‌های موجود نشان می‌دهند که مصوبه ماینینگ آبان ماه سال گذشته اصلاح شده و دو تغییر مهم در آن اعمال شده است. یکی از این تغییرها حذف عوارض یا مالیات بر ارزش افزوده ماینینگ و دیگری تغییر مبنای محاسبه تعرفه صادراتی از سامانه نیما به سامانه طلا و ارز است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به نقل از پیوست، به نظر می‌رسد که در مصوبه آبان ماه، تفسیر اشتباه ماینر استخراج و ماینینگ باعث شد بانک مرکزی به عنوان ناظر، متولی و صاحب این صنعت شناخته شود.

علی بابک‌نیا، رییس کارگروه استخراج انجمن بلاکچین ایران، اعلام کرده است که کمیسیون تلفیق مجلس به بند متولی بودن بانک مرکزی از مصوبه مذکور ایراد گرفته و وزارت صمت دوباره ناظر بخش ماینینگ شده است. او تاکید کرد:

وزارت نیرو دو پیشنهاد برای اصلاح مصوبه داشت. اول اینکه چون ماینر صادرکننده محسوب می‌شود، نباید عوارض یا مالیات بر ارزش افزوده پرداخت کند. با وجود این چون بر اساس قانون، صدور قبوض شامل مالیات و عوارض می‌شود؛ تصمیم بر این شد که با کاهش قیمت مبنا مبلغ تمام‌شده شامل مالیات و عوارض نشود.

اصلاحیه مصوب ماینینگ

بابک‌نیا ادامه داده است:

دومین پیشنهاد وزارت نیرو هم درمورد مبنای محاسبه تعرفه صادراتی بود تا از سامانه نیما به سامانه طلا و ارز تغییر کند. این تغییر در نهایت باعث افزایش قیمت تعرفه ماینینگ می‌شود.

در نتیجه، به طور کلی می‌توان گفت که هرچند حذف عوارض و مالیات بر ارزش افزوده تعرفه ماینینگ را کاهش می‌دهد؛ تغییر مبنای تعرفه باعث می‌شود که تفاوت قابل‌توجهی در آن به وجود نیاید.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا