اخبار خارجی

اولین محصول معاملاتی پولکادات در بازار بورس سوئیس عرضه می‌شود

شرکت سرمایه گذاری 21Shares، که از محبوب‌ترین شرکت‌های عرضه محصولات قابل معامله در بورس (ETP) ارزهای دیجیتال است، این بار محصولی با تمرکز بر عملکرد پولکادات عرضه می‌کند.

اولین ETP پولکادات در تاریخ ۴ فوریه ۲۰۲۱ (۱۶ بهمن) توسط شرکت 21shares عرضه می‌شود. این شرکت، محصول جدیدش را در بازار بورس سهام سوئیس عرضه خواهد کرد و این محصول توسط توکن DOT پشتیبانی خواهد شد.

شرکت 21Shares در شهر زوگ کشور سوئیس مستقر است و حدود ۵۰۰ میلیون دارایی تحت مدیریت، از جمله چندین محصول با پشتیبانی ارز دیجیتال قابل عرضه در بورس را در اختیار دارد. این شرکت در بیانیه دیروز خود اعلام کرد که محصول جدیدش را با پشتیبانی توکن DOT عرضه خواهد کرد.

معرفی کامل شبکه پولکادات (Polkadot) و توکن کاربردی DOT!

ETP پولکادات روز پنجشنبه در بازار بورس SIX Swiss که ۱۷۰ سال قدمت دارد عرضه خواهد شد. ساختار محصولات قابل عرضه در بورس به این صورت است که سرمایه‌گذاران از ۱۰۰٪ وثیقه آن سود خواهند برد.

شرکت فینتک سوییسی 21Shares با اعلام اینکه توکن DOT را به عنوان دومین عنصر تشکیل دهنده سبد سرمایه‌گذاری HODL خود پس از بیت کوین ذخیره خواهد کرد، از بلاک چین پولکادات حمایت خواهد کرد.

هانی راشوان مدیر عامل این شرکت عنوان کرد که ETP پولکادات در پاسخ به افزایش تقاضای سرمایه‌گذاران سازمانی در دارایی های ارز دیجیتال ایجاد شده است. او در ادامه توضیح داد:

بعد از اینکه سرمایه‌گذاران اولین بیت کوین‌هایشان را از طریق ETP ما خریدند، انتقال طبیعی نیاز به سرمایه‌گذاری در سایر ارزهای دیجیتال به وجود آمد. سرمایه‌گذاران اروپایی برای عرضه محصولات جدید با پشتوانه سایر ارزهای دیجیتال به ما مراجعه کردند. با این کار دسترسی آنها به ارزهای دیجیتال بدون نیاز به کلید خصوصی و کیف پول‌ها و صرافی‌های قانون‌گذاری نشده محقق خواهد شد.

شایان ذکر است که شرکت مدیریت دارایی گری اسکیل نیز چندی پیش درخواست راه‌اندازی صندوق پولکادات خود را در دلور آمریکا به ثبت رساند.

قیمت توکن DOT از اواخر ماه دسامبر در یک روند صعودی قرار گرفت و توانست رکورد بالاترین قیمت خود را تا ۱۹.۳۲ دلار جابجا کند. این توکن هم اکنون با قیمت ۱۷.۳۷ دلار در رتبه پنجم ارزهای دیجیتال بر اساس ارزش بازار قرار دارد.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا