تحلیل تکنیکال

معرفی ۳ آلت کوین صعودی برای ماه جولای

بازار ارزهای دیجیتال در ماه گذشته شاهد کاهش فعالیت معاملاتی بوده است. ارزش کل بازار کریپتو در ۳۰ روز گذشته ۱۱٪ کاهش یافته است. این امر بر عملکرد بیت کوین (BTC) نیز تأثیر گذاشته که قیمت آن در طول همین دوره، ۱۲٪ کاهش یافته است. اما ۳ آلت کوین هستند که نشانه‌های صعودی را نشان می‌دهند و احتمالا در ماه جولای به رشد خود ادامه خواهند داد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، با نزدیک شدن به پایان ماه ژوئن، تعدادی از آلتکوین‌ها شاهد رشد احساسات صعودی سرمایه‌گذاران بوده‌اند. میکر (MKR)، اینجکتیو (INJ) و کاسپا (KAS) از آلتکوین‌هایی هستند که ممکن است عملکرد بهتری نسبت به بیت‌کوین در ماه جولای داشته باشند و در ادامه به تحلیل تکنیکال قیمت آنها می‌پردازیم.

میکر به دنبال ثبت کندل مثبت هفتگی

MKR توکن حاکمیتی میکر دائو (MakerDAO)، یک پلتفرم پیشرو وام‌دهی ارزهای دیجیتال است. در هفت روز گذشته قیمت این آلتکوین تقریبا ۱۰٪ افزایش یافته است.

این رشد به دلیل افزایش فشار خرید توکن در دوره هفت‌روزه است. شاخص قدرت نسبی (RSI) آن در تایم فریم روزانه صعودی بوده و در حال حاضر در ۵۱.۸۳ قرار دارد. این شاخص شرایط اشباع خرید و اشباع فروش در بازار را می‌سنجد.

این شاخص بین ۰ تا ۱۰۰ در نوسان است و مقادیر بالای ۷۰ نشان می‌دهد که دارایی در محدوده اشباع خرید است و ممکن است موعد کاهش قیمت باشد. در مقابل، مقادیر زیر ۳۰ نشان می‌دهد که دارایی در محدوده اشباع فروش است و ممکن است شاهد رشد قیمت باشد. 

RSI میکر نشان می‌دهد که فشار خرید بر فعالیت فروش در میان فعالان بازار بیشتر است. 

ستاپ شاخص حرکت جهت‌دار میکر (DMI) موقعیت صعودی آن را تأیید می‌کند. در حال حاضر، شاخص حرکت جهت‌دار مثبت (آبی) بالاتر از شاخص منفی آن (قرمز) قرار دارد. این سیگنال صعودی تأیید می‌کند که گاوها بر بازار میکر سلطه دارند.

نمودار قیمت روزانه میکر - منبع: تریدینگ ویو
نمودار قیمت روزانه میکر – منبع: تریدینگ ویو

در صورتی که گاوهای بازار برتری خود را حفظ کنند، این توکن می‌تواند تا ۲٬۶۱۲ دلار رشد کند. در زمان نگارش این مطلب، قیمت میکر ۲٬۴۸۸ دلار است.

رالی‌های اینجکتیو (INJ) در حال از بین بردن موانع

INJ توکن حاکمیتی اینجکتیو، بلاکچین لایه یک (L1) است که برای برنامه‌های مالی غیرمتمرکز (دیفای) ساخته شده است.

ارزش این آلتکوین در هفت روز گذشته ۱۰٪ افزایش یافته و در حال حاضر بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) در حرکت است.

وقتی قیمت یک دارایی از میانگین متحرک مهمی بالاتر می‌رود، یک سیگنال صعودی است. این امر نشان می‌دهد فشار خرید کافی برای بالا بردن قیمت به بالای این سطح ​​وجود دارد. تریدرها اغلب این را به عنوان سیگنالی برای ادامه روند صعودی در کوتاه‌مدت تا میان‌مدت تفسیر می‌کنند.

علاوه بر این، نقاطی که شاخص پارابولیک سار (SAR) اینجکتیو را تشکیل می‌دهند، زیر قیمت آن قرار دارند. 

این شاخص جهت روند یک دارایی را اندازه‌گیری و نقاط معکوس قیمت احتمالی آن را شناسایی می‌کند. زمانی که نقاط آن زیر قیمت دارایی باشد، گفته می‌شود که بازار در یک روند صعودی قرار دارد. این نشان می‌دهد که قیمت دارایی در حال افزایش است و روند صعودی ممکن است ادامه یابد.

 اگر روند صعودی INJ ادامه یابد، این توکن می‌تواند از قیمت ۲۴.۳۷ دلار روند صعودی را آغاز کرده و حداقل تا ۳۲ دلار رشد کند. قیمت اینجکتیو در زمان نگارش این مطلب، ۲۳.۰۳ است.

نمودار روزانه قیمت اینجکتیو - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت اینجکتیو – منبع: تریدینگ ویو

کاسپا (KAS) و رشد دو رقمی آن

KAS توکن بومی بلاکچین اثبات کار کاسپا (Kaspa) است. ارزش این کوین در هفت روز گذشته بیش از ۲۰٪ افزایش یافته است.

افزایش قیمت آن به دلیل جهت‌گیری صعودی فعلی آلتکوین است. برای تایید این موضوع، آسم‌ اسیلاتور (Awesome Oscillator) نوارهای هیستوگرام سبز رنگ را در حال حاضر ثبت کرده است.

این اندیکاتور روند قیمت دارایی را اندازه‌گیری و نقاط معکوس را مشخص می‌کند. هنگامی که نوارهای سبز ثبت می‌شود، یک سیگنال صعودی است که نشان می‌دهد ممکن است حرکت صعودی یا قدرتی در روند جاری وجود داشته باشد.

علاوه بر این، شاخص الدر ری (Elder-Ray) نیز مقادیر بالای صفر را نشان می‌دهد. این شاخص رابطه بین قدرت خریداران و فروشندگان در بازار را اندازه‌گیری می‌کند. وقتی ارزش مثبت را نشان می‌دهد، به این معنی است که گاوها بر بازار حاکم هستند.  

اگر KAS روند صعودی خود را حفظ کند، قیمت آن از ۰.۲ دلار عبور خواهد کرد. قیمت کاسپا در زمان نگارش این مطلب، ۰.۱۸ دلار است.

نمودار روزانه قیمت کسپا - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت کسپا – منبع: تریدینگ ویو

منبع
بی این کریپتو

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا