تحلیل آنچین

تشخیص سقف و کف قیمت بیت کوین با ۳ شاخص کلیدی آنچین + ویدیو

شاید شاخص‌های آنچین برای تحلیل‌ بازار در تایم ‌فریم‌های بسیار کوتاه کارایی چندانی نداشته باشند، با این حال برای پرداختن یکی از دغدغه‌های مهم سرمایه‌گذاران در بازار بیت کوین و فضای کریپتو، یعنی تشخیص کف بازار خرسی و سقف بازار گاوی، تقریبا بی‌رقیب هستند. همین موضوع باعث شده است که در میهن بلاکچین تصمیم بگیریم مجموعه ویدئویی را با عنوان «تشخیص کف قیمت بیت کوین در بازار خرسی با استفاده از داده‌های آنچین» تهیه و ارائه کنیم.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

در ویدئوی اول از این مجموعه به شاخص «قیمت تحقق یافته» پرداختیم که یکی از ساده‌ترین و در عین حال پرکاربردترین شاخص‌های آنچین است. همچنین در ویدئوی دوم ضمن معرفی کامل ۳ شاخص میر مالتیپل (Mayer Multiple)، سی. وی. دی. دی. (CVDD) و قیمت تعادل (‌Balanced Price)، نحوه استفاده از آن‌ها برای تشخیص کف بازار خرسی را آموزش دادیم. در ویدئوی سوم به ۳ شاخص قیمت دلتا (Delta Price)، پوئل مالتیپل (Puell Multiple) و سود یا ضرر تحقق نیافته خالص (NUPL) پرداختیم و در ویدئوی چهارم هم شاخص پر کاربرد MVRV Z-Score را بررسی کردیم:

قسمت اول: شاخص «قیمت تحقق یافته» بیت کوین چیست و چطور از آن استفاده کنیم؟ + ویدیو

قسمت دوم: تشخیص کف قیمت بیت کوین با استفاده از این ۳ شاخص: میر مالتیپل، CVDD و قیمت تعادل + ویدیو

قسمت سوم: کف قیمت بیت کوین را چگونه تشخیص دهیم؟ معرفی ۳ شاخص قیمت دلتا، پوئل مالتیپل و NUPL + ویدیو

قسمت چهارم: کف قیمت بیت کوین را چگونه با شاخص MVRV Z-Score تشخیص دهیم؟ + ویدئو

حال در این ویدئو که پنجمین قسمت از این مجموعه است قصد داریم ۳ شاخص ساده و بسیار پرکارد HODL Waves و RHODL Waves و RHODL Ratio را بررسی کنیم. این ۳ شاخص UTXOهای شبکه بیت کوین را بر حسب سن به گروه‌های مختلف تقسیم می‌کنند و برای بررسی سایکولوژی هولدرهای بیت کوین و به تبع آن برای تشخیص سقف و کف بازار نقش کلیدی دارند. با میهن بلاکچین همراه باشید.

۳ شاخص مبتنی بر سن UTXOها و نحوه استفاده از آن‌ها برای تشخیص سقف و کف بازار

کاربران گرامی میهن بلاکچین، در صورتی که ویدیوی این مطلب برای شما به‌نمایش درنمی‌آید، VPN خود را خاموش کرده و سپس صفحه را رفرش کنید. بعضی ویدیوهای سایت آپارات برای IPهای خارج از ایران به نمایش درنمی‌آید.

سرفصل موضوعاتی که در ویدیوی بالا مطرح شد:

  • مقدمه (از ابتدا تا ۰:۴۶)
  • شاخص HODL Waves چیست؟ (از ۰:۴۶ تا ۱:۲۷)
  • بررسی نمودار HODL Waves و نحوه استفاده از آن (از ۱:۲۷ تا ۸:۲۹)
  • شاخص Realized Cap HODL Waves یا به اختصار RHODL Waves چیست؟ (از ۸:۲۹ تا ۹:۴۷)
  • بررسی نمودار RHODL Waves و نحوه استفاده از آن (از ۹:۴۷ تا ۱۴:۳۶)
  • شاخص Realized HODL Ratio یا به اختصار RHODL Ratio چیست؟ (از ۱۴:۳۶ تا ۱۵:۳۲)
  • بررسی نمودار RHODL Ratio و نحوه استفاده از آن (از ۱۵:۳۲ تا ۱۸:۴۸)
  • مزیت RHODL Ratio در مقایسه با MVRV Z-Score (از ۱۸:۴۸ تا ۱۹:۵۵)
  • جمع‌بندی (از ۱۹:۵۵ تا ۲۰:۳۵)

سوالات متداول (FAQ)

پرسش و پاسخ میهن بلاکچین
شاخص HODL Waves چیست؟

این شاخص در هر لحظهUTXOهای موجود در شبکه بیت کوین را بر اساس سن به گروه‌های مختلف تقسیم می‌کند و سپس بررسی می‌کند که در هر لحظه چند درصد از کل UTXOهای شبکه به هر کدم از این گروه‌های سنی تعلق دارند.

شاخص Realized Cap HODL Waves یا به اختصار RHODL Waves چیست؟

این شاخص پس از تقسیم UTXOهای موجود در شبکه بیت کوین به گروه‌های سنی مختلف بررسی می‌کند که چند درصد از Realized Cap بازار از UTXOهای متعلق به هرکدام از این گروه‌های سنی می‌آید.

شاخص Realized HODL Ratio یا به اختصار RHODL Ratio چیست؟

شاخصی است که با تکیه بر RHODL Waves معیاری برای ارزیابی مومنتم بازار ارائه می‌کند و در تلاش است نقائص MVRV Z-Score برای ارزیابی سقف بازار گاوی در بلند مدت را برطرف کند.

جمع‌بندی

تقسیم UTXOهای شبکه بیت کوین به گروه‌های سنی مختلف دید بسیار دقیق و جالبی در مورد سایکولوژی هولدرهای بیت کوین ارائه می‌دهد و چنانکه در ۳ شاخص معرفی شده در این ویدئو، یعنی RHODL Waves ،HODL Waves و RHODL Ratio نشان داده شد، با بررسی بازار از این دید، می‌توان سقف بازار گاوی و کف بازار خرسی را با دقت قابل توجهی تشخیص داد.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا