اخبار خارجی

رشد ۹۲٪ قیمت انزایم (MLN) در یک روز؛ دلیل آن چه بود؟

انزایم فایننس (Enzyme Finance) یکی از پروتکل‌های حوزه امور مالی غیر متمرکز است که به تازگی مورد توجه سرمایه‌گذاران قرار گرفته است.

به گزارش میهن بلاکچین به نقل از کوین‌تلگراف، قیمت رمز ارز Enzyme (MLN) در کمتر از یک هفته به واسطه لیست شدن در صرافی‌های بزرگ دو برابر شده است. همکاری این شبکه با امور مالی غیر متمرکز باعث شد حجم معاملات توکن MLN در کمتر از ۲۴ ساعت حدود ۲۰۰۰٪ افزایش یابد.

امور مالی غیرمتمرکز یا به اختصار دیفای به یکی از کاربردهای بسیار مهم فناوری بلاکچین تبدیل شده است. این حوزه قادر است بازارهای مالی جهان را به شکلی تازه درآورد و نحوه مدیریت پول افراد معمولی را تغییر دهد.

یکی از پروژه‌های دیفای که در هفته گذشته توجه زیادی به خود جلب کرده است پروژه Enzyme Finance با توکن MLN است. بر اساس اطلاعات سایت این پروژه، پروتکل انزایم روی مدیریت داده‌های درون زنجیره‌ای تمرکز دارد و به کاربران اجازه می‌دهد بر اساس استراتژی‌های خود خزانه‌هایی تشکیل و آن را گسترش دهند.

بر اساس داده‌های Trading View توکن MLN پس از آنکه در ۳۰ ژوئن به کف قیمت ۶۵ دلار رسید توانست با رشد خیره‌کننده‌ای به میزان ۹۲٪ در روز گذشته (۵ جولای) به قیمت ۱۲۵ دلار دست یابد.

سه دلیل مهم برای رشد قیمت انزایم وجود دارد که در ادامه به توضیح هر کدام از آنها می‌پردازیم.

لیست شدن در صرافی‌های بزرگ

اضافه شدن رمز ارزهای جدید در لیست بازارهای صرافی‌ها به خصوص زمانیکه بازار در یک روند افقی قرار دارد یک عامل مهم در جهش قیمت آن ارز دیجیتال است.

این روند برای پروتکل انزایم و توکن MLN نیز صادق بوده است. روز گذشته توکن MLN در صرافی‌ بایننس لیست شد که همین امر موجب شد قیمت آن با افزایش ۵۵٪ به سقف ۱۲۵ دلار دست یابد. همچنین حجم معاملات آن در ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۲۰۰۰٪ به ۱۴۸ میلیون دلار رسید.

روز گذشته توکن MLN در چندین اکسچنج دیگر مانند صرافی گیت نیز لیست شد. حدودا یک ماه قبل کوین‌بیس بزرگ‌ترین صرافی رمز ارزها در آمریکا توکن MLN را به لیست بازارهای خود اضافه کرد.

همکاری با امور مالی غیر متمرکز

یکی دیگر از دلایل افزایش قیمت انزایم اعلام خبر همکاری این پروتکل با شبکه Yearn Finance بود.

همکاری شبکه انزیم با Yearn Finance توکن MLN

به واسطه این همکاری خزانه‌های Yearn در پروتکل انزایم در دسترس خواهند بود. مدیران سبدهای سرمایه‌گذاری در برنامه Enzyme قادر خواهند بود از استراتژی‌های ییلد فارمینگ موجود در پروتکل Yearn استفاده کنند.

افزایش ارزش قفل شده در پروتکل انزایم

سومین عامل مهم در افزایش قیمت انزایم را می‌توان به ارزش کل قفل شده (TVL) در این پروتکل نسبت داد. بر اساس داده‌های سایت Defi pulse شاخص ارزش کل قفل شده در پروتکل Enzyme در ماه ژوئن از ۴۰ میلیون دلار تا رقم ۱۱۰ میلیون دلار افزایش یافته است.

نمودار ارزش کل قفل شده در پروتکل انزیم Enzyme

دلیل افزایش TVL در این پروتکل به همکاری انزایم با شبکه Unslashed Finance برمی‌گردد. این پروتکل ۴۰۰۰ اتر را به استراتژی‌های کسب درآمد انزایم اختصاص داده است.

با یک نگاه کلی‌تر به حوزه رمز ارزها متوجه می‌شویم بخش امور مالی پس از سقوط بازار در حال بازگشت است و با شروع ماه جولای نشانه‌هایی از روند‌های صعودی در آن دیده می‌شود.

شما کدام رمز ارزها را می‌شناسید که در چند روز گذشته رشد قابل توجهی داشته‌اند؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا