اخبار عمومی

۳۵ کشور، اتحادیه اروپا و FATF برای اصلاح استانداردهای رمزارزها توافق کردند

۳۵ کشور و کمیسیون اروپا از گروه اقدام اقتصادی FATF درخواست وضع سیاست‌های ضد پول شویی در سطح جهانی را کردند. این سازمان به کشورهای درخواست کننده قول داده تا اقدامات متقابل را برای رمزارزها در اجلاس G20 پیشرو انجام دهد.

 

۳۵ کشور و اتحادیه اروپا درخواست سیاست‌های ضد پولشویی بهتری را دارند

در کنفرانس FATF  در شهر پارس که در تاریخ ۱۸ام تا ۲۳ام فوریه برگذار شد، اعضا از جامعه جهانی درخواست بهبود سازوکارهای  لازم برای جلوگیری از پول شویی توسط رمزارزها را داشتند.

FATF در حال حاضر از ۳۵ عضو در حوزه‌ی قضایی و دو سازمان منطقه‌ای تشکیل شده است. کشور‌های عضو شامل چین، فرانسه، آلمان، کره جنوبی، آفریقای جنوبی، سوئد، ترکیه، بریتانیا و ایالت متحده  و دو سازمان ذکر شده  نیز کمیسیون اروپا و شورای همکاری خلیج فارس هستند.

در جلسه هفته گذشته‌ی کشورهای عضو نگران گم نامی فعالیت‌ها و ریسک‌های پول شویی در تراکنش‌های مرزارزها بودند و در مورد این مشکلات صحبت کردند.

در ادامه نیز کشور چین به عنوان سرپرست موقت این اجلاس به مدت یک سال برگزیده شد.

 

سازمان FATF که در سال ۱۹۸۹ تاسیس شد، یک سازمان چند دولتی است که هدف آن وضع استاندارد‌ها برای ارتقای مبارزه با پول‌شویی، مبادلات تروریستی و خطرات دیگر حوزه اقتصادی است.

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا