مبتدی مقالات

۵ راه موثر برای بالا بردن امنیت ارز دیجیتال خود!

اگر به ترید کردن ارزهای دیجیتال علاقه مند هستید یا از مزایای زیادی که برای دنیای امور مالی به همراه دارد لذت می برید، باید یاد بگیرید که امنیت دارایی های خود را تأمین کنید.

اگرچه بلاک چین اغلب به عنوان مدل امنیت اینترنتی مورد توجه قرار می گیرد، اما به این معنی نیست که تمام سیستم های آن برای کاربران ایمن هستند. به عنوان مثال چند خطر امنیتی در رابطه با کیف پول های دیجیتال وجود دارد که بسیاری از سرمایه گذاران ارز دیجیتال آنها را نمی دانند. تهدیدات امنیتی برای کیف پول های دیجیتال، نه از طریق بلاک چین که از طریق کیف های پول یا ارائه دهندگان صرافی صورت می گیرد.

مثلا اطلاعات شما مانند کلید خصوصی در سطح ارائه دهنده صرافی قابل ردیابی است و توسط هکرها برای دسترسی بدون اجازه به کیف پول شما استفاده می شود. در اینجا ۵ روش ساده اما موثر برای تامین امنیت ارز دیجیتال شما ارائه شده است.

با احراز هویت دو مرحله ای، یک لایه امنیتی بیشتر اضافه کنید

پسووردهای احراز هویت دو مرحله ای(2FA) هر ۳۰ ثانیه تغییر می کنند و به هکرهای احتمالی فرصتی برای ورود به حساب کریپتویی شما نمی دهد. با این حال 2FA امنیت دارایی های کریپتویی شما را به طور کامل تضمین نمی کند زیرا هنوز هم راه حل هایی برای استفاده از آنها وجود دارد. بنابراین علاوه بر صرافی کریپتویی خود، 2FA را در تمام حساب های آنلاین مرتبط با دارایی های کریپتویی خود از جمله میل باکس، رسانه های اجتماعی و پلتفرم های ذخیره فایل فعال کنید.

آپدیت های خودکار را برای کیف پول های ارز دیجیتال خود غیرفعال کنید

بیشتر کیف پول های ارز دیجیتال به طور دوره ای آپدیت می شوند تا در برابر تهدیدات امنیتی احتمالی از آنها محافظت شود. و آپدیت نکردن کیف پول، سرمایه شما را در معرض تهدیدهای سایبری قرار می دهد. بنابراین توصیه می شود همیشه کیف پول های خود را برای عرضه آپدیت جدید نظارت کنید. با این حال هرگز به محض دسترسی به آپدیت های جدید برای دانلود آنها عجله نکنید؛ زیرا نسخه های جدید با باگ هایی منتشر می شوند که امنیت شما را به خطر می اندازند. چند روز صبر کنید تا سایر کاربران کیف پول خود را آپدیت کنند، یا همه چیز آرام شود و همیشه آپدیت های خودکار را غیرفعال کنید.

از ذخیره سازی آفلاین استفاده کنید

دو کیف پول یا بیشتر داشته باشید. می توانید یکی را برای تراکنش و دیگری را برای ذخیره سازی ارز دیجیتال خود استفاده کنید. کیف پول دوم باید یک کیف پول ذخیره سازی آفلاین باشد. در صورت امکان نسخه پشتیبان کلیدهای خصوصی خود را به صورت آفلاین ذخیره کنید. حتی بهتر است که کلید خصوصی خود را به چند قسمت تقسیم کرده و آنها را به صورت متفاوتی ذخیره کنید.

کیف پول ارز دیجیتال خود را بسازید

بهترین راه برای تامین امنیت ارز دیجیتال خود، ایجاد کیف پول شخصی برای دسترسی و ذخیره ارزها است. انواع مختلفی از کیف پول های ارز دیجیتال وجود دارد و به دلیل متفاوت بودن سطح امنیتی، روند ساخت هر کدام متفاوت است. بسیاری از سرمایه گذاران ارز دیجیتال کیف پول های موبایل را ترجیح می دهند زیرا امکان دسترسی سریع و آسان به دارایی های کریپتویی را دارند.

اما آنها به ویژه در مقایسه با کیف پول های کاغذی و سخت افزاری در برابر حملات سایبری آسیب پذیرتر هستند. بنابراین توصیه می شود هنگامی که تصمیم به ساخت کیف پول آنلاین می گیرید، امنیت آن را تقویت کنید. کیف پول آنلاین ایمن مزایای بسیاری از جمله دسترسی سریع به دارایی ها، مدیریت آسان طیف وسیعی از دارایی ها در یک فضای واحد و تراکنش های معتبر را همراه با بسیاری از مزایای دیگر فراهم می کند. همچنین می توانید یک شرکت توسعه صرافی ارز دیجیتال جستجو کنید که به شما در تهیه کیف پول آنلاین کمک کند.

یک نسخه پشتیبان از کیف پول دیجیتال خود داشته باشید

با یک نسخه پشتیبان(Backup)، اگر دستگاه خود را گم کنید یا در صورت از کار افتادن آن، همچنان به کیف پول دیجیتال خود دسترسی خواهید داشت. یک مکان امن تر یا متفاوت برای تهیه نسخه پشتیبان خود انتخاب کنید. در صورت خرابی یا سرقت دستگاه شما می توانید دوباره به کیف پول دیجیتالی خود از طریق فایل پشتیبان دسترسی داشته باشید.

اگر به ترید کردن ارز دیجیتال علاقه مند هستید یا از مزایای زیادی که برای دنیای امور مالی به همراه دارد لذت می برید، باید یاد بگیرید که امنیت دارایی های خود را تأمین کنید. اگر تازه کار باشید ممکن است اقداماتی که در بالا ذکر شد پیچیده به نظر برسد اما متوجه خواهید شد که اگر آنها را به عادت روزانه خود تبدیل کنید، سخت نخواهند بود.

منبع
coinspeake

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا