اخبار آلتکویناخبار بلاکچیناخبار عمومی

تنها ۵% شرکت های IT در بازار بورس از بلاکچین استفاده می‌کنند!

نزدک (Nasdaq) بیان کرد، شرکت های ارائه دهنده خدمات IT بازار بورس و اکسچنج ها در استفاده از تکنولوژی بلاک چین بسیار کند و محتاطانه عمل کرده اند.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

طبق تحقیقی که توسط شرکت تحقیقاتی تکنولوژی و مالی (Celent) صورت گرفته است، اکثر عرضه کنندگان زیرساخت بازار بورس جهانی هنوز در مراحل اولیه کشف مزایای دفتر کل توزیع شده (DLT) هستند. همچنین تنها ۵ درصد از شرکت ها از بلاک چین استفاده کرده اند. اما در مقابل ۴۰ درصد از شرکت ها از فناوری ابری، ۷۰ درصد از فرآیندهای رباتیک و ۳۵ درصد هوش مصنوعی را در پروژه های خود بکار برده‌اند.

۷۰ درصد از شرکت های ارائه دهنده خدمات IT ادعا کردند در حال توسعه پروژه های آزمایشی هستند، ۲۰ درصد از این شرکت ها بیان کردند هیچ برنامه ای برای فعالیت در این حوزه ندارند. ۵ درصد باقی مانده نیز اعلام کردند آنها دانش تخصصی در این زمینه را ندارند.

این تحقیق روسای ارشد اطلاعات، روسای ارشد فناوری و سایر رهبران فناوری در ۲۰ شرکت زیرساخت بازار جهان را مورد بررسی قرار داده است. طبق گزارش شرکت اطلاعات بین المللی، مبلغ تخمینی بودجه هایی که برای توسعه بلاک چین در سرتاسر دنیا استفاده شده است از ۹۴۵ میلیون دلار به ۲.۱ میلیارد دلار رسیده است.

به گزارش تحلیلگران ارشد Celent، شرکت های خدمات رسان پیش از بکارگیری بلاک چین، ابتدا باید مطمئن شوند که این فناوری مقیاس پذیری، امنیت و سرعت کافی دارد. این تکنولوژی علاوه بر پیروی از قوانین، باید در بازارهای امروزه بکار گرفته شود. استفاده از بلاک چین در زیرساخت بازار اصلی زمان بر است. برای تمام سهامداران بسیار دشوار است که پروژه ای بر بستر بلاک چین را جایگزین سیستم موجود کنند. مخصوصا اگر صحبت از اکسچنج بین المللی در میان باشد.

مدیر عامل بانک اسپانیایی (BBVA) در هفته گذشته ادعا کرد که فناوری بلاک چین هنوز مشکلاتی دارد و با مسائل عمده مانند “نوسانات ارزهای دیجیتال” و سازگاری با مقامات مالیاتی و قانونگذارهای مالی مواجه است.

معاون اول بانک مرکزی روسیه نیز از بلاک چین انتقاد کرد و ادعا کرد که این فناوری برای استفاده در صنعت به اندازه کافی “کامل” نمی‌باشد. وی گفت “تکنولوژی در خدمت تکنولوژی موضوعی بی معنی است”. جامعه بین المللی ابتدا باید “درک واقعی” از مزایای فناوری بلاک چین کسب کند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا