۵ دلیل برای نظارت فوری تراکنش‌های ارز دیجیتال ؛ چرا باید این کار را بکنیم؟

اگر در کارهای روزمره خود ثابت قدم هستید، ویژگی‌های شخصی‌سازی خدمات نظارت بر تراکنش در زمان واقعی (real-time)، مانند یک جفت دست اضافی عمل می‌کنند. مشاغل، تریدرها و کاربران شخصی می‌توانند از امکان نظارت بر فعالیت در آدرس های ارز دیجیتال خود در زمان واقعی بهره ببرند. در اینجا به ۵ دلیل که چرا باید آدرس‌های ارز دیجیتال خود را تحت نظارت زمان واقعی قرار دهید، اشاره می‌کنیم.

تراکنش‌های بلاک چین در زمان واقعی اتفاق می‌افتد و این تراکنش‌ها به محض تأیید هر بلاک انجام می‌شوند. با این حال، همه پلتفرم‌ها ابزاری برای نظارت بر این تراکنش‌ها، به ویژه برای کیف پول‌های آفلاین یا آنهایی که در پلتفرم‌ها مدیریت می‌شوند، ارائه نمی‌کنند.

ممکن است نوتیفیکیشن وجوه یا توکن‌هایی که در آدرس ارز دیجیتال خود دریافت کرده‌اید یا اتفاقات و تراکنش‌های دیگر را در زمان واقعی دریافت نکنید. ممکن است راه‌هایی برای نظارت بر فعالیت آدرس شما وجود داشته باشد، اما بررسی این موارد هنوز هم نیاز به مداخله دستی یا بررسی مداوم فعالیت دارد.

برای کسی که دارای ارز دیجیتال است و یا ترید یا هرگونه تراکنشی در بلاک چین انجام می‌دهد، یکی از راه‌های اطمینان از صحت تراکنش، دریافت نوتیفیکیشن زمان واقعی در هر یک از پلتفرم‌های مورد نظر خود مانند ایمیل، SMS یا برنامه پیام رسانی مانند Telegram است.

این هشدارها در صورت خودکارسازی، اطلاعات مورد نیاز زیادی را در هنگام انجام تراکنش‌ها فراهم کنند: این مورد می‌تواند برای شناسایی فعالیت بلاک چین در سطح Mempool قابل تنظیم باشد، یعنی می‌توانید حتی قبل از آن که در بلاک چین تایید کامل شوند از تراکنش‌های آتی با خبر شوید.

۱. نوتیفیکیشن موبایل Smart Trigger

ارز دیجیتال بلاک چین تراکنش ریسک نظارت نوتیفیکیشن تلگرام real time monitoring

ردیابی در زمان واقعی، امکان اطلاع‌رسانی به موبایل کاربر را از طریق تلگرام برای هر حرکتی در آدرس کیف پول شما فراهم می‌کند. ساده‌ترین مورد استفاده این است که بدانید که آیا ارز دیجیتال پرداختی یا تراکنشی در کیف پول خود داشته‌اید یا خیر.

این امر به ویژه برای مشاغلی که ارز دیجیتال می‌پذیرند یا برای تریدرهایی که می‌خواهند اطلاعات جدیدی در مورد معاملات خود کسب کنند، مفید خواهد بود. با استفاده از این نوتیفیکیشن‌ها دیگر لازم نیست که به صورت دستی وضعیت تراکنش را در مرورگرهای بلاک چین شخص ثالث جستجو کنید و در وقت شما صرفه جویی می‌شود.

۲. تایید تراکنش‌های خروجی

تراکنش‌های بلاک چین سطح بی سابقه‌ای از شفافیت را در هنگام ردیابی و بررسی تراکنش‌ها عرضه می‌کنند. با این حال، به جای تایید دستی (برای مثال گیرنده شما ارز دیجیتال را دریافت کرده است)، می‌توانید هنگامی که تراکنش‌های خروجی از طریق آدرس کیف پول شما تأیید شد، نوتیفیکیشن‌های زمان واقعی را دریافت کنید.

حتی می‌توانید وضعیت تراکنش‌هایی که در مرحله تأیید هستند را در زمان واقعی دریافت کنید که این کارکرد، به خصوص در بلاک چین‌هایی مانند بیت کوین که زمان تأیید آن حدود چند دقیقه است، کمک کننده است.

۳. داده‌های بازار

نوتیفیکیشن‌های تراکنش، فراتر از نشان دادن مقدار یا ارزش تراکنش است. مزیت دیگر آنها امکان دستیابی به داده‌ها و درک بهتری بازار است. این نوتیفیکیشن‌ها شامل ارزش صرافی تراکنش می‌شوند (به عنوان مثال نسبت به ارز فیات یا سایر ارزهای دیجیتال). این کار به ویژه هنگام ردیابی سبدهای سهام خود در ارزش مشخصی از ارز فیات یا به عنوان ارزش صرافی در مقایسه با ارز دیگر مفید هستند.

همچنین این موضوع مشاغل را قادر می‌سازد تا بررسی‌های مناسبی در مورد تراکنش‌ها انجام دهند که برای پذیرش ارز دیجیتال مهم است.

۴. داده‌های ریسک

ارز دیجیتال بلاک چین تراکنش ریسک نظارت نوتیفیکیشن تلگرام real time monitoring

یکی دیگر از مزایای نظارت بر تراکنش‌های آدرس ارز دیجیتال، کسب اطلاعات بیشتر در مورد این تراکنش‌ها است. این کار به شناخت مبدا این تراکنش‌ها کمک می‌کند؛ مثلا شاید ارز دیجیتال از یک آدرس بد حساب آمده باشد. می‌توان از چنین بینش‌هایی برای ساخت یک راهکار استفاده کرد تا مبدأ تراکنش‌ها را از چندین مرحله و منبع ردیابی کرد؛ مثلا می‌توان مشخص کرد که آیا وجوه از منابع خوش حساب هستند یا خیر.

برخی تراکنش‌ها از منابع بدحساب می‌آیند؛ به همین دلیل امکان ردیابی این گونه تراکنش‌ها برای پذیرش ارزهای دیجیتال اهمیت دارد. از آنجا که امکان مبادله وجوه منجمد شده منابع بد حساب نیز وجود دارد، درک مبدا ارز دیجیتال شما، باعث می‌شود قبل از سپرده‌گذاری در یک صرافی، تصمیم‌گیری بهتری داشته باشید.

۵. امنیت

امنیت شاید بزرگ‌ترین مزیت نظارت بر آدرس‌های ارز دیجیتال در زمان واقعی باشد. نوتیفیکیشن‌های فوری کیف پول هرگونه تراکنش‌های ورودی یا خروجی را حتی تا سطح ممپول بلاک چین اعلام می‌کند و از این طریق قبل از این که تراکنش تایید شود به شما هشدار می‌دهد.

در صورت هک شدن یا انجام تراکنش‌های خروجی غیرمجاز از آدرس شما، هشدارهای فوری دریافت می‌کنید. با دریافت به روزرسانی‌های زمان واقعی می‌توانید به جای این که بعد از هک شدن واکنش نشان دهید، به گزارش کردن یا حتی متوقف کردن چنین حوادثی کمک کنید.


54321
امتیاز 5 از 3 رای

منبع hackernoon telegram
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر