متوسط کیف پول

کدام کیف پول ها می‌توانند در دستگاه‌های مختلف استفاده شوند؟

آیا با دو یا چند دستگاه مختلف می‌توان به صورت همزمان از کیف پول (Wallet) استفاده کرد؟

بله می‌توان این کار را کرد. در این حالت، اگر از یکی از این دستگاه‌ها پرداخت انجام شود، دستگاه دیگر تنها می‌تواند این تراکنش را مشاهده کند.

مثلا اگر شما کلید خصوصی خود را به صورت رمزنگاری شده از کیف پول اندروید خود به Blockchain.info استخراج کنید، و از آنجا همان کلید خصوصی را به صورت غیررمزنگاری شده استخراج کنید و در یک دستگاه دیگر مثل ویندوز، لپ تاپ یا مک بوک وارد کنید، می‌توانید کیف پول را به صورت همزمان از دو دستگاه استفاده کنید. حالا شما می‌توانید بیت کوین را از هر کدام از این دستگاه‌ها خرج کنید و در دستگاه دیگر نیز موجودی شما به صورت آپدیت شده (کسر شده) نمایش داده می‌شود.

در اینجا چند نمونه از کیف‌پول‌هایی که اجازه استفاده همزمان در چند دستگاه را به شما می‌دهند را معرفی می‌کنیم. البته ممکن است که طریقه استفاده از این قابلیت در هر کیف پول تفاوت داشته باشد. پس حتما قبل از نصب این کیف‌پول‌ها، در وب سایت آنها این موضوع را مطالعه کنید.

کیف پول Jaxx

کیف پول Jaxx یکی از کیف‌پول‌های چند-ارزی است که در طی سالیان، در بین کاربران بسیار طرفدار پیدا کرده است.

با استفاده از Jaxx می‌توانید کیف‌پول خود را بر روی موبایل، تبلت و یا دسکتاپ به صورت همزمان استفاده کنید. برای این کار، شما باید کیف پول کنونی خود را با کیف پول بر روی دستگاه دیگر جفت کنید.

کیف پول Mycelium

کیف پول بیت کوین Mycelium یک کیف‌پول موبایلی است که بر روی دستگاه‌های اندروید و IOS نصب می‌شود.

این کیف پول به شما امکان ارسال، دریافت و هودل کردن امن را می‌دهد. برخی از کاربران از این کیف‌پول برای انتقال هر روزه بیت کوین مورد استفاده قرار می‌دهند و برخی دیگر نیز آن را به منظور ذخیره طولانی مدت یا ذخیره سرد دارایی‌هایشان به کار می‌برند.

با استفاده از این کیف پول، شما می‌توانید با کد QR کلید عمومی‌تان، دریافت و پرداخت بیت کوین را انجام دهید. همچنین می‌توانید بر روی یک موبایل قدیمی آن را نصب کرده و دارایی‌هایتان را به صورت ذخیره سرد نگهداری کنید.

با استفاده از کیف پول Mycelium می‌توانید به سادگی کنترل دارایی‌هایتان بر روی دستگاه‌های مختلف را در دست داشته باشید.

کیف پول Edge

کیف پول موبایل لپ تاپ ویندوز ارز دیجیتال بیت کوین

شعار این کیف پول این است: “تمام دارایی‌هایتان را در یک مکان نگه دارید! تنها چیزی که لازم دارید نام کاربری و کلمه عبور است!”

 • یک کیف پول برای تمام دارایی‌ها
 • پشتیبان گیری تنها با نام کاربری و کلمه عبور
 • استفاده بدون مشکل از کیف پول Edge بر روی چند دستگاه
 • دسترسی راحت و امن با PIN یا ID لمسی

کیف پول Edge خرید، فروش یا معاوضه دارایی‌ها را آسان می‌کند. شما می‌توانید از طریق این کیف‌پول، بیت کوین کش را با لایت کوین تعویض کنید و یا با استفاده از کارت اعتباری خود، اتریوم بخرید.

کیف پول Edge در چند قدم ساده، به شما اجازه مبادله دارایی‌های بلاک چینی را می‌دهد.

تمام این کارها می‌توانند به صورت همزمان بر روی چند دستگاه انجام شوند، بدون این که پای یک واسطه در میان باشد!

شما می‌توانید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، در دستگاه‌های مختلف خود وارد شوید. بنابراین اگر موبایل خود را عوض کردید یا دستگاه شما گم شد یا خراب شد، در دستگاه جدید خود کیف پول Edge را دانلود کنید، نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد کنید و به دارایی‌هایتان دسترسی داشته باشید!

کیف پول Obyte

در کیف پول Obyte، برای استفاده از دو دستگاه مختلف مثل کامپبوتر شخصی و یک موبایل اندروید، شما باید طبق این دستورالعمل پیش بروید.

نکته: سعی نکنید پلتفرم دوم را بر روی عبارت بازیابی پلتفرم اول بسازید. چون احتمالا عملکرد مورد انتظار را نخواهد داشت؛ مخصوصا در رابطه با بلک بایت‌ها (BlackByte).

توضیحی مختصر راجع به بلک بایت یا ارز غیرقابل ردیابی

کیف پول موبایل لپ تاپ ویندوز ارز دیجیتال بیت کوین

بلک بایت چیزی شبیه به امنیت پول نقد است. اگر می‌خواهید در امنیت کامل باشید، با بلک بایت پرداخت انجام دهید. بلک بایت یک ارز است که مانند پول نقد، غیرقابل ردیابی است. در پرداخت با بلک بایت، تراکنش‌های شما در دیتابیس عمومی نمایش داده نمی‌شود و انتقال آن به صورت همتا به همتا است.

برای فعال کردن قابلیت بلک بایت و افزایش امنیت، شما باید در کیف پول Obyte شبکه TOR را انتخاب کنید.

کیف پول Melis

شما می‌توانید به کیف پول Melis خود از طریق دستگاه‌های مختلف دسترسی داشته باشید؛ اما یکی از دستگاه‌ها به عنوان دستگاه اصلی (دستگاهی که با آن کیف‌پول را ساخته‌اید) انتخاب می‌شود.

هر وقت که شما با یک دستگاه جدید وارد کیف پول خود می‌شوید، باید اعتبارنامه خود را (که از طریق پشتیبان‌گیری) قابل دسترس است را وارد کنید و یا از قابلیت “جفت شدن (Pairing)” استفاده کنید. این قابلیت یک کد QR تولید می‌کند که با استفاده از موبایل، تبلت یا وب‌کم قابل خوانش است.

با استفاده از این تنظیمات، شما می‌توانید از طریق تمامی دستگاه‌های خود به کیف پول Melis خود دسترسی داشته باشید.

کیف پول Exodus

کیف پول موبایل لپ تاپ ویندوز ارز دیجیتال بیت کوین

 

آیا از یک کیف پول اگزودوس (Exodus) می‌توان همزمان بر روی کامپیوتر و موبایل استفاده کرد؟

بله این کار ممکن است. اما تنها در صورتی که از آخرین ورژن هردوی آنها استفاده کنید.

اگزودوس یک کیف پول موبایلی و دسکتاپی است که افراد تازه وارد نیز می‌توانند به راحتی با آن کار کنند.

اگزودوس یک کیف پول‌ چند-ارزی است که بیش از ۱۰۰ ارز دیجیتال را پشتیبانی می‌کند. این کیف‌پول رابط کاربری راحتی دارد و مناسب کاربران جدید است؛ البته ویژگی‌های دیگری برای راضی نگه داشتن کاربران حرفه‌ای نیز دارد.

به روز رسانی و آپگرید کردن کیف پول اگزودوس، یک بخش اساسی برای نگهداری دارایی‌هایی مثل بیت کوین، اتریوم و غیره است. اگر شما نگران از دست دادن وجوهتان در حین آپدیت کردن هستید، مطمئن شوید که از کیف پولتان یک پشتیبان تهیه کرده‌اید.

به روزرسانی این کیف‌پول‌ بسیار ساده است؛ هر موقع که کیف پولتان را باز می‌کنید، به صورت اتوماتیک می‌گردد و اگر آپدیت موجود باشد، به شما اعلام می‌کند. پس از آپدیت شدن برنامه، Restart Now را کلیک کنید. اگزودوس ریست می‌شود و از شما پسورد می‌خواهد.

امکانات کیف پول اگزودوس

 • کنترل کامل کلیدهای خصوصی: با اگزودوس، کنترل کامل کلید خصوصیتان را در اختیار دارید. این کلیدها بر روی دسکتاپ یا موبایل شما ذخیره می‌شوند. تا زمانی که شما به دستگاه خود دسترسی دارید و کسی نسخه پشتیبان شما را ندزدیده، کلیدهای خصوصی کاملا در اختیار شماست.
 • موجود برای ویندوز، لینوکس و مک: اگزودوس برای هر سه این سیستم عامل‌های اصلی موجود است.
 • کیف پول نسخه دسکتاپ و موبایل خود را با هم جفت کنید: اگر شما می‌خواهید مبالغتان را به صورت گذری بر روی دسکتاپ چک کنید، بهتر است نسخه دسکتاپ و موبایل خود را با هم جفت کنید. این کار به شما کنترل کامل وجوه بر روی دستگاه دیگر را می‌دهد.
 • پشتیبانی بیش از 100 ارز دیجیتال: اگزودوس بیش از 100 ارز مختلف را ساپورت می‌کند که شامل ارزهای دیجیتال اصلی نیز هستند. این ارزها شامل: بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH)، ریپل (XRP)، لایت کوین (LTC)، بیت کوین کش (BCH)، بایننس کوین (BNB)، تتر (USDT)، EOS، مونرو (XMR)، دش (DASH)، اتریوم کلاسیک (ETC) و استلار (XLM) هستند.
 • کیف پول سبک: مانند تمام کیف پول‌های موبایل، اگزودوس یک کیف بیت کوین سبک است؛ به این معنی که نیازی نیست تا برای استفاده از آن تمام بلاک چین را دانلود کنید. این در تمام کیف‌پول های موبایلی مشترک است. اما برای استفاده از نسخه دسکتاپ، معمولا از شما می‌خواهد تا تمام بلاک چین را دانلود کنید.
 • سازگار با ترزور (Trezor): اگزودوس با کیف‌پول سخت افزاری ترزور سازگار است و به راحتی شما را به یکی از محبوب‌ترین کیف پول‌های سخت افزاری دنیا وصل می‌کند.
 • دنبال کردن سبد کالا: همه کیف پول‌های کریپتویی امکان دنبال کردن سبد کالا را ارائه نمی‌دهند. به علاوه این ویژگی، این کیف‌پول به شما اجازه می‌دهد تا به صورت آنی موجودی کلی تمام ارزهای دیجیتال خود را مشاهده کنید.
 • بدون نیاز به ثبت نام و احراز هویت: نصب اپلیکیشن اگزودوس بر روی دستگاه و استفاده از صرافی آن، نیازی به ثبت نام و احراز هویت ندارد.

قیمت‌های اگزودوس

اگزودوس، مدیریت امن ویژه‌ای را برای کیف پول‌های دارایی‌های کریپتویی بر روی دسکتاپ و موبایل ارائه می‌دهد (همچنین کیف‌پول سخت افزاری ترزور)، که دانلود آن برای تمامی دستگاه‌ها رایگان است.

ارسال و دریافت توکن‌ها از و به این کیف پول رایگان است و کارمزد اضافی ندارد (شما به اندازه استاندارد شبکه کریپتو کارمزد پرداخت می‌کنید).

به علاوه، اگر شما با استفاده از کیف پول اگزودوس دارایی‌های کریپتویی را معامله کنید، اگزودوس مقدار کمی کمیسیون برای هر معامله از شما کسر می‌کند.

میهن بلاکچین توصیه‌ای برای ساخت هیچ کیف پول خاصی ندارد و این مطالب صرفا معرفی و آموزش کار با کیف پول‌های رمز ارزهاست.

منبع
exodusmasterthecrypto

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا